Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Przecieki DJI Air 2S

6
Przecieki DJI Air 2S

Przecieki o DJI Air 2S

Jakiś czas temu byliśmy świadkami przełomowego ruchu na rynku dronów – premiera drona DJI FPV, który jest pierwszym w historii takim dronem, który jest gotowy do lotu prosto z pudełka. Wydarzenie te cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, lecz DJI postanowiło nie spoczywać na laurach i pracuje nad kolejnymi modelami dronów. Osoby, które interesują się światem dronów, na pewno spotkały się z coraz większą ilością przecieków na temat następnego drona od DJI. Co na ten moment wiemy? Zapraszamy do wpisu.

 

 

FCC

Do Federalnej Komisji Łączności (FCC) wpłynął dokument pod nazwą DJI Air 2S, który wskazuje na nowy, ulepszony model drona DJI Mavic Air 2, który ma zostać wkrótce wydany. Dokument ten poza standardowymi informacjami posiada również bardzo ważną etykietę produktową oraz jej przyszłą lokalizację.

Spoglądając na listę przede wszystkim możemy zauważyć nową nazwę DJI Air 2S wraz z identyfikatorem DA2SUE12011. Patrząc też na same miejsce, w którym prawdopodobnie zostanie umieszczona etykieta, możemy zobaczyć komorę baterii drona DJI Air 2S. Wygląda na to, że jest to praktycznie identyczna jak ta z obecnego DJI Mavic Air 2, co sugeruje, że nowy dron DJI Air 2S nie będzie się różnić budową a samą kamerą wraz z elementami wewnętrznymi.

 

Etykieta nowego DJI AIR 2S

Patrząc jeszcze na samą etykietę, możemy dowiedzieć się wielu istotnych informacji. Przede wszystkim widzimy nową nazwę drona DJI Air 2S, identyfikator oraz pojemność baterii 3500 mAh, która jest identyczna jak w obecnym modelu Mavic Air 2.

 nowy dron DJI Air 2S

Co nowego w DJI Air 2S?

W Internecie możemy znaleźć już sporo przecieków na temat nowości w DJI Air 2S, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nowa nazwa do DJI Air 2S, a nie DJI Air 3, więc ze względu na to nowy dron prawdopodobnie nie będzie dużą zmianą, a jedynie ulepszeniem, poprawą względem poprzednika, tak aby produkt był jeszcze lepszy niż obecny.

To co raczej jest już pewne, to nowa nazwa, w której zniknie słowo Mavic. Ten ruch mogliśmy już zaobserwować przy premierze nowego DJI Mini 2. Chiński gigant w świecie dronów postawił na minimalizm nawet w nazewnictwie.

 

DJI Airsense (ADS-B)

Następną zmianą może być zastosowanie odbiornika DJI Airsense znago również jako ADS-B. W dniu premiery DJI Mavic Air 2 producent ogłosił, że jest on wyposażony we wspomniany odbiornik, dzięki czemu pilot drona wie czy w pobliżu latają samoloty załogowe. Chwile później okazało się, że tylko północnoamerykański model drona będzie dostępny z Airsense, ponieważ obecna do teraz pandemia spowodowała niedobór zapasów, przez co DJI był zmuszony do wykluczenia go z modelu międzynarodowego.

Teraz po tak długim czasie od premiery DJI Mavic Air 2, możlwie jest to, że DJI ma teraz wystarczająco dużo zapasów, aby umieścić moduł Airsense w każdym modelu DJI Air 2S.

 

Lepsza kamera w Air 2S

DJI Mavic Mini pierwszej generacji całkiem szybko, bo zaledwie rok po swojej premierze został zastąpiony nowszą, ulepszoną wersją DJI Mini 2. Podobno było to spowodowane niezadowoleniem szefa DJI z zastosowanej kamery w Mini 1.

W przypadku nowego DJI Air 2S sytuacja prawdopodobnie się powtórzyła. Pomimo tego, że Air 2 ma świetną kamerę, to na pewno jest możliwe, aby wyciągnąć z niej więcej.

Całkiem niedawno znany leaker (osoba, która udostępnia przecieki, które później często zgadzają się z oficjalnym produktem) OsitaLV zamieścił post na Twitterze z informacją, że nowy dron DJI Air 2S może zostać wyposażony w sensor IMX686, za pomocą którego będziemy mieli możliwość wykonywania zdjęć w 64MP, nagrywać w 4K 60FPS a sama matryca będzie nieco większa – 1” (1 cal). Dzięki tej informacji szansa, że nowy DJI Air 2S otrzyma nową kamerę jest bardzo prawdopodobne.

 

OcySync 3.0 w nowym DJI Air 2S

Wraz z niedawną premierą pierwszego drona wyścigowego DJI FPV, firma ogłosiła również kolejną odsłonę transmisji danych OcuSync 3.0. Jest to ulepszona wersja OcuSync 2.0, która różni się głównie opóźnieniem, tak aby piloci drona FPV mieli lepszą kontrolę nad dronem, który jest znacznie szybszy niż tradycyjne drony typu Mavic lub Phantom.

Prawdopodobnie nowy DJI Air 2S również zostanie wyposażony w 3 wersję OcuSync, ale szczerze mówiąc myślę, że nie zrobi to znaczącej różnicy względem poprzedniego modelu.

 

Podsumowanie

Nowy DJI Air 2S to z pewnością nie będzie rewolucja względem jego poprzednika, a raczej ulepszenie niektórych jego elementów. To co wydaje się pewne to troszkę lepsza kamera, odbiornik DJI Airsense, który w pewnym stopniu poprawi bezpieczeństwo lotu, ponieważ dzięki niemu na aplikacji zobaczymy załogowe statki powietrzne oraz to co jest na tę chwilę najmniejszą zmianą to zastosowanie OcuSync 3.0, który w przypadku tego typu drona raczej nie wpłynie na jego użytkowanie.

 

Źródło: dronedj.com

Komentarze do wpisu (6)

27 marca 2021

czyli zanim wejdzie ten Air 2S to czym prędzej sprzedać 2 pro trzeba

27 marca 2021

muszę się wreszcie przyzwyczaić do terminu "dron" bo ten air 2s to jest to, czego szukałem

27 marca 2021

ten air 2s zapowiada się bardzo sympatycznie, chyba czym prędzej wystawić należy 2 pro na aledrogo

28 marca 2021

a czy w końcu w tym air 2s zrobią certyfikację do kategorii EU?

30 marca 2021

jeśli tym jak to piszecie air 2s będę mógł latać bez stresu w terenie zabudowanym - wchodzę w temat jak obajtek w nieruchomości

31 marca 2021

właśnie sprzedałem swoje mini pierwszej generacji bratu i pojawiacie się wy z tą informacją, że wchodzi nowy dji air 2s i tak się zastanawiam co to za zmiany, że nie jest to air 3 tylko 2s jak w apple?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl