Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #88 - DJI Spark 2? Mavic Air 2? Nowości DJI na 2019 rok

0
GoProsfera #88 - Nowości DJI na 2019 rok

Pomimo w miarę regularnych premier w świecie dronowym ciągle czuć niedosyt. Dlaczego się tak dzieje? DJI jest liderem rynku i on rozdaje karty, szczegółowo przygotowując premiery. Będąc w temacie nowości rok 2019 może być dosyć ciekawy, ponieważ plotki mówią o aż 4 nowych produktach od tego producenta.

DJI Phantom 5

Dron DJI Phantom 4 debiutował w pierwszej połowie 2016 roku, więc większość zgodzi się ze mną, że nie jest to już najnowsza konstrukcja, tak samo nowe wersje Pro i Advanced z 2017 roku, a także wersja V2.0 to bardziej facelifting, a wniesienie do nowej gamy modeli sensorów o przekątnej 1 cala pojawiło się także w mniejszym bracie serii Phantom – Mavicu 2 Pro. Najbardziej rozpoznawalnej linii DJI przydałoby się odświeżenie. Co nowego będzie oferował dron DJI Phantom 5? Ciężko stwierdzić, po ostatnich przeciekach w sieci mówi się o wymiennych obiektywach, dłuższym czasie lotu, może rozkładanej konstrukcji?, a także lepszej jakości transmisji. Możliwe także, że seria DJI Phantom 5 będzie kompatybilna z kontrolerem Smart Controller, więc jakość transmisji, kompatybilność z zewnętrznymi aplikacjami, broadcast w 4K mogą być kluczowe przy pokazaniu nowego drona.

DJI Spark 2

Kolejnym dronem, któremu przydałoby się odświeżenie jest DJI Spark. Pokazany w czerwcu 2017 roku Spark oferuje jedynie kamerę FullHD 1080p, najkrótszy czas lotu, gorszej jakości czujniki omijania przeszkód, a także Active Track pierwszej generacji – w momencie, gdy zarówno Mavic Air, Mavic 2 i DJI Phantom 4 V2.0 oferują już usprawnione śledzenie obiektów. Wszystkie wymienione wcześniej braki, a może po prostu rozwiązania, które pojawiły się z upływem czasu chętnie widziałbym w DJI Spark 2, który także może się pojawić w tym roku. To czego brakuje w dronach początkowych w ofercie DJI, a więc nie tylko DJI Spark, ale także DJI Mavic Air to system transmisji obrazu przez WiFi, a nie OcuSync. Zmniejsza się więc zasięg transmisji, więc o ile w przypadku lotów rekreacyjnych obowiązuje jedynie VLOS i zasięgi nie są tak kluczowe w przypadku małych dronów, to przydałoby się uodpornienie drona na czynniki zewnętrzne – zakłócenia, silne sygnały itp.

DJI Mavic Air 2

O ile pokazany w 2018 DJI Mavic Air jest dość nową konstrukcją, która oferuje nie tylko 4K, ale nowe systemy śledzenia, bardziej dopracowane czujniki, TapFly, całkiem dobry czas lotu – realnie około 18 minut. Chętnie zobaczyłbym wcześniej wspomniany system transmisji OcuSync lub nawet Lightbridge, który znacząco poprawiłby stabilność lotu. W momencie kiedy Mavic 2 i Phantom 4 Pro i Advanced oferują około 29-30 minut lotu, nowy Mavic Air powinien oferować czas lotu na poziomie 25 minut lub lepiej. Dużo osób uskarża się na nieskładane śmigła i dość głośny lot, więc wprowadzenie tych usprawnień na pewno spotkałoby się z aprobatą użytkowników dronów DJI.

DJI Osmo Action Camera

Coraz głośniej mówi się o odpornej na czynniki zewnętrznej kamerze sportowej od DJI, która ma zawalczyć z GoPro. Oferująca najprawdopodobniej prosty kąt widzenia, podwójny wyświetlacz, stabilizację obrazu – cyfrową lub optyczną, 4K60FPS (które na pewno będzie standardem biorąc pod uwagę GoPro HERO 7 Black i DJI Osmo Pocket. Póki co nie ma więcej przecieków, więc najpewniej kamera pojawi się w tym roku, ale pod koniec, tak by stanowić konkurencję dla nowej kamery GoPro, która najpewniej będzie pokazana jesienią tego roku.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl