Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #136 - DJI Mavic Mini - czas lotu

2
GoProsfera #136 - DJI Mavic Mini - czas lotu

O ile DJI mocno przykłada się do opracowania swoich dronów pod kątem zarówno sprzętowym i oprogramowania, to zawsze największym ograniczeniem był czas lotu, który mocno ograniczony przez pojemność i wagę ogniwa oscylował w granicach maksymalnie 13-20 minut. Jeżeli mówimy o podstawowej półce dronów DJI to Spark maksymalnie oferował 13-15 minut lotu w bezwietrznych warunkach, a Mavic Air latał w granicach 17-19 minut. 

Większa bateria. Tyle wystarczy?

Problemem jest fakt, że wzrost pojemności ogniwa jest równoznaczny ze zwiększeniem masy ogniwa, a więc i masy samego drona, dlatego na przykład podwójny wzrost pojemności nie oznacza znacznego wydłużenia czasu pracy. Wystarczy porównać baterie od Phantoma 4, które występowały w dwóch wersjach. Pierwsza miała pojemność 5350mAh, druga powiększona 5870mAh, co realnie przekładało się na 1-2 minuty lotu dłużej. Tak więc 10% pojemności więcej dawało wzrost czasu o około 5% lotu.

Realny czas lotu Mavic Mini

Wraz z prezentacją DJI Mavic Mini dużym zaskoczeniem był realny czas pracy, który osiągał dron zarówno podczas zawisu jak i bezpośredniego lotu ze stałą prędkością. Okazuje się bowiem, że wersja na Stany Zjednoczone, Chiny i Europę wyposażona w akumulator o pojemności 2400mAh spokojnie jest w stanie uzyskać 27-28 minut realnego czasu pracy na jednej baterii.

Rozpatrując ten model drona jako bezpośredniego następcę Sparka, tutaj tym bardziej różnica w czasie lotu jest odczuwalna, ponieważ oznacza dwukrotnie dłuższy czas lotu od poprzednika, będąc lżejszym o dokładnie 17 procent. Zestaw DJI Mavic Mini Combo ma także w zestawie 3 akumulatory zamiast dwóch, tak jak było to w Spark Combo. Oznacza to, że w bogatszym zestawie realnie mamy prawie 1,5 godziny lotu, gdzie poprzednio było to maksymalnie 30 minut. Akumulatory do Mavica Mini są także tańsze niż do Sparka, więc z każdym dodatkowym ogniwem różnica staje się coraz bardziej odczuwalna.

Podsumowanie

Dłuższy czas lotu to nie tylko oczywista frajda z latania, ponieważ nie musimy panicznie sprawdzać poziomu baterii po najmniejszym manewrze, co znacznie poprawia komfort operowania dronem i przełożenie na pewność latania. Oznacza także, że na podczas jednego lotu możemy wykonać więcej różnorodnych ujęć, które dodamy do dalszej edycji. To tylko jeden z parametrów, którymi wyróżnia się Mavic Mini na tle konkurencji, a z pewnością może zaskoczyć jeszcze swoimi funkcjami.

 

Komentarze do wpisu (2)

18 września 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500mg Capsules wqa.aibt.gohero.pl.zgc.wi http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

18 września 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - 18 Amoxicillin oxg.dcxc.gohero.pl.hdm.ft http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl