Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dron DJI Mavic Mini

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 1 799,00 zł 1799.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.45169
Producent: DJI
Kod produktu: DJIMMINI

Opis

DJI przedstawiło właśnie nowego drona – DJI Mavic Mini. Ten niezwykle zaawansowany jak na swoje gabaryty dron pozwala na nagrywanie płynnych ujęć 2,7K oraz robienie zdjęć o rozdzielczości 12MP. Dzięki składanej konstrukcji bez problemu zmieścisz go w swojej dłoni. Niska waga także jest kluczowa w świetle nowych przepisów w Unii Europejskiej, dzięki czemu nie trzeba rejestrować drona poniżej 250g, ponieważ jest w klasie dronów bezpiecznych. Na pokładzie Mavica Mini znajdziesz szereg najlepszych technologii od DJI, zapewniających nie tylko stabilność i bezpieczeństwo, ale także przybliżą tajniki latania dronem i usprawnią nagrywanie i robienie zapierających dech w piersiach zdjęć.

Pomimo tak małej wagi Mini w pełni czerpie swoje korzenie z serii Mavic, które zawsze odznaczały się świetną stabilnością w powietrzu, nawet podczas podmuchów wiatru. Nie inaczej jest z nowym dronem DJI - Mavic Mini w powietrzu jest na tyle stabilny, że bez problemu zrobisz zdjęcie z dłuższym czasem naświetlania. Oprócz tego aplikacja do sterowania jest na tyle przejrzysta, że bez problemu odnajdziesz się w sterowaniu dronem i kamerą, bez nadmiaru zbędnych informacji.

 

Nowoczesny design – niska waga

Pomimo tego, że DJI Mavic Mini wyróżnia się bardzo niską wagą (zaledwie 249g), na jego pokładzie znajdziesz wszystkie potrzebne technologie. Za utrzymywanie punktu podczas zawisu oraz lot autonomiczny odpowiada moduł GPS i GLONASS, dzięki czemu dron jest bardzo stabilny, nawet podczas mocniejszych podmuchów wiatru. Od spodu drona znajdują się czujniki, które nie tylko pozwalają na bezpieczny lot w zamkniętych pomieszczeniach, ale także utrzymują wysokość względną drona podczas śledzenia obiektów i ludzi.

Silniki bezszczotkowe gwarantują stabilną pracę drona, a wymienny akumulator o pojemności 2400mAh zapewnia nawet 30 minut lotu, co bezapelacyjnie jest wynikiem najlepszym w swojej klasie. Dzięki wsparciu szybkiego ładowania, nawet po dłuższym locie możesz szybko doładować drona Mavic Mini i wzbić się ponownie w powietrze. Składana konstrukcja, która zajmuje niewiele więcej miejsca od smartfona gwarantuje komfort przenoszenia drona ze sobą, dzięki czemu DJI Mavic Mini bez problemu może towarzyszyć Ci w kluczowych chwilach, które chcesz uwiecznić. Najlepsza kamera, to ta którą masz ze sobą - teraz także pozwalającą na ujęcia z lotu ptaka, dzięki czemu kompletnie zmienisz perspektywę swoich zdjęć i filmów. DJI Mavic Mini to bezapelacyjnie najlepszy dron do rozpoczęcia przygody z lataniem oraz nagrywaniem dronem.

ultra lekki dji mavic mini czas lotu w dronie dji transmisja dji mavic mini czujnik mavic mini mavic mini z gimbalem uproszczone nagrywanie
249 g
Ultralekki
30-min czas lotu Transmisja do 2 km Czujniki optyczne + GPS + Glonass 3-osiowy gimbal i kamera 2,7K Uproszczone nagrywanie + edycja


 latanie dronem dji mavic mini

Kamera w DJI Mavic Mini

Zamocowana na 3-osiowym gimbalu redukującym wszelkie drgania i przechylenia kamera posiada matrycę 1/2,3” o rozdzielczości 12MP – dokładnie taką samą jak w większym dronie DJI Mavic Air. Rozdzielczość nagrywania maksymalnie wynosi 2,7K, co oznacza, że materiał jest znacznie bardziej szczegółowy niż w przypadku klasycznego FullHD 1080p, a także pozwala na mniej stratne skalowanie przez telewizory 4K. Wyżej wspomniana rozdzielczość nie jest też tak wymagająca sprzętowo jak standard 4K UHD, dzięki czemu nie obciąża komputera użytkowników używających drona w sposób rekreacyjny. Dzięki zaawansowanej stabilizacji działającej w 3-osiach najmniejszy dron DJI zapewnia kinowe ujęcia, niezależnie od prędkości lotu, drgań i wiatru. Przepustowość nagrań na poziomie 40 Mbit/s. zapewnia wysoką szczegółowość nagrań, oddając w Twoje ręce profesjonalnie wyglądający materiał.

Zdjęcia o rozdzielczości 12MP można robić w trybie pojedynczym, dopasowując takie parametry jak czułość matrycy oraz czas naświetlania, dzięki czemu w podstawowym stopniu możesz dostosować kamerę pod kątem swoich preferencji. Możliwość zablokowania ekspozycji także jest dodatkowym czynnikiem, który może poprawić jakość zdjęć, szczególnie w mocnym oświetleniu i kontrastowej scenerii. 

 złożony dron dji mavic mini

Waga poniżej 250g - DJI Mavic Mini

Dlaczego jest to tak ważne w przypadku nowego drona DJI? Zgodnie w przepisami wchodzącymi w życie w lipcu 2020 roku, drony powyżej 250g będą podlegały rejestracji na terenie Unii Europejskiej. Dzięki temu, że nowy dron DJI waży zaledwie 249g, według restrykcji będzie traktowany bardziej liberalnie. Brak rejestracji, większe możliwości legalnego latania w terenie zabudowanym połączone z wyjątkowo dużym potencjałem tak małego drona przekłada się na wyjątkową mobilność i swobodę użytkowania. Podobne przepisy dotyczą także dronów na terenie USA i Kanady, dzięki czemu w większości miejsc na świecie DJI Mavic Mini jest wyłączony z rygorystycznych przepisów. Poza bezpośrednim terenem lotnisk (w promieniu do 1km) możesz śmiało latać dronem do pułapu 150 metrów na otwartej przestrzeni oraz do linii najwyższego budynku w terenie zabudowanym (w promieniu 100 metrów), ciesząc się jego możliwościami.

Większa swoboda daje także dodatkowe możliwości do zabrania swojego drona w podróż i użycia go w miejscach, w których w przypadku cięższych dronów byłoby to niewykonalne. Pomimo tak małej masy dron jest niezwykle stabilny oraz odznacza się wysoką kulturą lotu, dzięki czemu nie będzie on stwarzał problemów osobom początkującym w przypadku nauki latania i opanowania zachowań drona. 

 cicha praca mavic mini dji

Twój kompan podróży to dron DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini waży niewiele więcej niż smartfon i bez problemu zmieści się w kieszeni, plecaku lub torbie podróżnej, nie obciążając zbytnio bagażu. Dzięki temu to świetna i prosta droga do uzupełnienia zdjęć i nagrań z ziemi, uzupełniając je o perspektywę z lotu ptaka. Po złożeniu zajmuje mało miejsca, a przygotowanie do lotu trwa zaledwie chwilę, dzięki czemu bez najmniejszego problemu zarejestrujesz najważniejsze wspomnienia. Mavic Mini sprawdza się idealnie jako towarzysz podróży i dodatkowa kamera na wakacje. To idealny dodatek do domowej biblioteki podczas wyjazdów z rodziną, wypadów z przyjaciółmi oraz zwykłego nagrywania na co dzień.

Nawet jeżeli jesteś osobą początkującą w nagrywaniu i robieniu zdjęć, na pokładzie DJI Fly nie tylko znajdziesz samouczek, ale także szereg trybów automatycznych, które pozwolą Ci na uzyskanie ciekawych i dynamicznych ujęć bez mistrzowskich umiejętności operowania kamerą i dronem. Oprócz tego prosty układ aplikacji i przejrzysty interfejs sprawiają, że wszystko jest pod Twoją kontrolą, niezależnie od sytuacji.

dji mavic mini to przyjemnośc latania w każdym detalu

Ochrona w DJI Mavic Mini

Zaawansowane czujniki od spodu drona pozwolą na stabilną i bezpieczną pracę podczas lotu w pomieszczeniach, gdzie dron nie korzysta z trybu GPS. Technologia pozycjonowania drona w pomieszczeniu od wielu lat jest doskonalona przez producenta, zapewniając niebywały poziom stabilności, wsparty o kompas, barometr i żyroskop. Dzięki temu dron zbiera informacje nt. swojego pułapu i jego utrzymania, w którą stronę jest skierowany, a także jakie ma przechylenie, żeby powrócić do pozycji poziomej. Dzięki temu nawet podczas puszczenia drążków kontrolera dron zachowuje się stabilnie, wisząc w miejscu i czekając na Twoje dalsze polecenia. Maksymalna prędkość drona w trybie Sport wynosi około 46 km/h, co oznacza że DJI Mavic Mini jest w stanie pracować w umiarkowanie mocnym wietrze, utrzymując stabilność zdjęć i filmów oraz zachowując się w sposób przewidywalny i komfortowy dla użytkownika.

Jeżeli mimo wsparcia szeregiem modułów, chcesz dodatkowo ochronić drona przed uszkodzeniem, producent przewidział specjalne ubezpieczenie DJI Care Refresh, które przez rok chroni Twojego drona przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zalaniem. Ubezpieczenie należy uruchomić w ciągu 48 godzin od aktywacji drona i umożliwia dwukrotną wymianę drona w przypadku całkowitego uszkodzenia. Więcej na temat samego ubezpieczenia DJI Care oraz warunków znajdziesz tutaj.

mavic mini radzi sobie nawet w domu

Aplikacja DJI Fly

Z drona DJI Mavic Mini możesz korzystać na dwa sposoby - poprzez smartfona lub kontroler. Jeżeli potrzebujesz szybko pozyskać ciekawe ujęcie na niewielkim dystansie, aplikacja sprawdzi się świetnie, pozwalając na prostą i intuicyjną obsługę. Kontroler zawarty w zestawie rozszerza możliwości drona o znacznie większy zasięg transmisji dochodzący do 4km w rozdzielczości HD 720p (w zależności od regionu i zakłóceń w okolicy), bardziej precyzyjne sterowanie kamerą oraz jej trybami, a także dronem za pomocą mechanicznych joysticków.  W aplikacji DJI Go znajdziesz także całą gamę trybów autonomicznych pozwalających na łatwiejsze nagrywanie - QuickShots i CineSmooth - które jeszcze niedawno wymagały nie lada umiejętności w lataniu i doświadczenia z nagrywaniem. Obecnie wsparcie z poziomu algorytmów drona pozwala na tworzenie iście Hollywoodzkich ujęć w znacznie prostszy, przystępny sposób. 

Dzięki nowym technologiom DJI nagrywanie jest jeszcze prostsze, pozwalając na nagranie wymarzonej pamiątki z wakacji. Małe opóźnienie w transmisji obrazu pozwala na bieżąco korygować lot, kontrolować ujęcie oraz przeglądać zdalnie materiał nagrany z drona na swoim telefonie. Sama aplikacja DJI Go posiada przejrzysty i łatwy do opanowania interfejs, który w czasie rzeczywistym poinformuje Cię na temat stanu baterii w dronie, jakości zasięgu, danych telemetrycznych jak odległość od miejsca startu, pułapie, prędkości drona - dzięki temu w każdej chwili masz pełną kontrolę nad swoim dronem.

Prostota latania dronem DJI Mavic Mini

Dzięki nowej aplikacji z poradnikiem przedstawiającym szczegóły obsługi drona i latania bez problemu opanujesz drona DJI Mavic Mini. W połączeniu z intuicyjnym kontrolerem oraz całym szeregiem systemów wspomagających latanie, całość jest bardzo intuicyjna, a Ty możesz skupić się w pełni na tworzeniu wspaniałych ujęć. Na pokładzie aplikacji DJI Fly znajdziesz także samouczek, który poprowadzi Cię przez tajniki sterowania dronem i używania jego trybów automatycznych, co znacznie poprawia komfort latania na samym początku. Długi czas lotu oraz wyjątkowa stabilność w powietrzu dodatkowo przekładają się na spokój podczas manewrowania.

romantyczne chwile z dji mavic mini

SkyPixel

Aplikacja drona jest wyposażona także w dodatkową funkcję SkyPixel, która pozwoli Ci dzielić się nagraniami i zdjęciami z różnych części świata oraz przeglądać prace innych użytkowników w poszukiwaniu ciekawych miejsc i inspiracji. Dzięki temu nie tylko możesz poszerzyć swoje umiejętności dzięki pomysłom innych użytkowników, ale także znaleźć wspaniałe miejsca w okolicy, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał czerpiący w tym miniaturowym dronie DJI Mavic Mini. 

dron mavic mini dla całej rodziny

Nowa bateria 

DJI Mavic Mini korzysta z nowych akumulatorów o pojemności 2400mAh co zapewnia imponujący czas lotu w okolicach 30 minut na jednym ładowaniu. Podobnym wynikiem może się pochwalić jedynie DJI Mavic 2 - konstrukcja znacznie droższa i skierowana do profesjonalistów. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom DJI, nowa bateria jest chroniona przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem oraz ustala równomierne ładowanie wszystkich sektorów akumulatora w celu zapewnienia bezpiecznej pracy w powietrzu. Nowy akumulator posiada także zabezpieczenia przed spięciem oraz można ładować go bezpośrednio w dronie, co jest bardzo dużym udogodnieniem w czasie podróży. Ładowanie baterii obsługuje szybkie ładowanie o mocy nawet 24W, dzięki czemu szybko i prosto podładujesz akumulatory zarówno podczas jazdy autem, w domu lub w trasie od powerbanka. Dzięki temu DJI Mavic Mini może być niemal zawsze gotowy do pracy w powietrzu. 

Tryby autonomiczne

Tak zwane Quick Shots zaimplementowane w DJI Mavic Mini pozwolą na znacznie prostsze nagrywanie dronem w rękach osoby początkującej, a to dzięki połączeniu sterowania kamerą i dronem w sposób zautomatyzowany. 

Teraz DJI Mavic Mini oferuje:

- Orbit czyli okrążanie obiektu w danym promieniu i wysokości, utrzymując go cały czas w kadrze,

- Dronie, czyli tryb, w którym dron odlatuje od operatora, utrzymując go w kadrze,

- Helix w którym dron orbituje wokół nas stopniowo wznosząc się do góry,

- Rocket, czyli dron wznosi się pionowo do góry utrzymując obiekt w kadrze.

CineSmooth - jeszcze płynniejsze ujęcia

Poza świetną stabilizacją, DJI Mavic Mini oferuje także dedykowany tryb CineSmooth do kinowych nagrań, zmniejszając prędkość drona i wydłużając jego drogę hamowania, by ujęcia były płynne i wyglądały naprawdę profesjonalnie. Pozwala to także szybciej nauczyć się precyzyjnego sterowania dronem, który nie jest nazbyt mocno responsywny na polecenia, a dodatkowo pewnie zachowuje się w wąskich przestrzeniach.

Jeżeli potrzebujesz od razu dodatkowych akcesoriów - w tym osłon śmigieł, zapasowych akumulatorów, ładowarki i torby podróżnej, przygotowaliśmy także wersję Fly More Combo z dużą ilością dodatków do drona, którą znajdziesz tutaj.

Dla osób początkujących polecamy także roczne ubezpieczenie aero casco do drona DJI Mavic Mini - Care Refresh, które zapewnia dwukrotną wymianę całkowicie uszkodzonego drona.

 

Dane techniczne:

Dron DJI Mavic Mini

Waga 249 g
Wymiary Folded: 140×82×57 mm (L×W×H)
Unfolded: 160×202×55 mm (L×W×H)
Unfolded (with propellers): 245×290×55 mm (L×W×H)
Wymiary po przekątnej 213 mm
Maksymalna prędkość wznoszenia 4 m/s (S Mode)
2 m/s (P Mode)
1.5 m/s (C Mode)
Maksymalna prędkość schodzenia 3 m/s (S Mode)
1.8 m/s (P Mode)
1 m/s (C Mode)
Maksymalna prędkość lotu 13 m/s (S Mode)
8 m/s (P Mode)
4 m/s (C Mode)
Maksymalna wysokość bezwzględna 3000 m
Maksymalna odporność na wiatr 8 m/s
Maksymalne nachylenie 30° (S Mode)
20° (P Mode)
20° (C Mode)
Maksymalna prędkość kątowa 150°/s (S Mode)
130°/s (P Mode)
30°/s (C Mode)
Zakres temperatury środowiska 0° do 40°C (32° do 104°F)
Częstotliwość Model MT1SS5: 5.725-5.850 GHz
Model MT1SD25: 2.400-2.4835 GHz, 5.725-5.850 GHz
 Systemy pozycjonowania  GPS+GLONASS
 Dokładność pozycjonowania optycznego Pionowo: ±0.1 m (z czujnikami), ±0.5 m (z GPS)
Poziomo: ±0.1 m (z czujnikami), ±1.5 m (z GPS)

 

Gimbal

Zakres pracy

Tilt: -110° to 35°
Roll: -35° to 35°
Pan: -20° to 20°

Zakres sterowania

Tilt: -90° to 0° (default setting) -90° to +20° (extended)

Stabilizacja 3-osiowa
Maksymalna prędkość 120°/s
Redukcja drgań

±0.01°

 

Czujniki wizyjne

Zakres wysokości działania 0,5-10m
Warunki działania

Matowe powierzchnie
odbijające światło (>20%)
dobrze oświetlone (lux>15)

 

Kamera

Matryca

1/2.3” CMOS
Rozdzielczość efektywna: 12 MP

Obiektyw

Pole widzenia: 83°
Ogniskowa: 24 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)
Przysłona: f/2.8
Fokus: 1 m do ∞

Zakresy czułości matrycy (ISO)

Filmy:
100-3200 (Auto)
Zdjęcia:
100-1600 (Auto)
100-3200 (Manual)

Migawka

Elektroniczna migawka prędkość: 4-1/8000s

Rozdzielczość zdjęć

4:3: 4000×3000
16:9: 4000×2250

Tryby zdjęć Zdjęcie pojedyncze
Zdjęcie w interwałach czasowych: 2/3/5/7/10/15/20/30/60 s
Rozdzielczość filmów 2.7K: 2720×1530 25/30 p
FHD: 1920×1080 25/30/50/60 p
Przepustowość danych (bitrate) 40 Mbps
Wspierane formaty plików FAT32(≤32 GB)
exFAT(>32 GB)
Wspierany format zdjęć JPEG
 Wspierany format filmów MP4 (H.264/MPEG-4 AVC)


Bateria

Pojemność baterii  2400mAh
Napięcie 7.2V 
Maksymalne napięcie ładowania 8.4V
Rodzaj ogniwa   Litowo-jonowe 2S
Moc   17.28Wh
Waga   100g
 Temperatura ładowania od 5° do 40°C (od 41° do 104°F)
 Maksymalna moc ładowania 24W

 

 W zestawie z dronem DJI Mavic Mini:

w zestawie z dronem dji mavic mini dostaniesz

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (13)

30 października 2019

wysłałem Wam maila z zapytaniem o cenę i dostępność dji mavic mini - dajcie please znać, zależy mi na tym, by dostać drona do połowy listopada (wyjazd).

30 października 2019

choć mam już większe zabawki do latania to ten maluszek może okazać się bardzo pomocny również do pracy, czekam na pierwsze testy jakości video jakie da mavic mini. Jeśli będzie tożsamy z Airem w 2.7K to jestem zainteresowany.

30 października 2019

Mavic Mini jest w zestawie z kontrolerem czy trzeba kupić oddzielnie za miliony cebul jak do Sparka?

30 października 2019

Xander z tego co czytam jest kontroler w zestawie już zwykłego mavica mini. Jeśli tak to cena jest spoko, nie było takiego produktu w ich ofercie do tej pory a ja nie chcę innego drona niż dji.

31 października 2019

ostatnio jak się pytałam w sklepach to jakaś dziura była w ofercie na drony do 2 tys, teraz widzę jest ten mavic mini i już dziękuję za pomysł na prezent dla mojego misia :)

1 listopada 2019

Czyli te 249 gram ma zmienić moje życie od lipca 2020 w UE?

1 listopada 2019

Dokładnie tak, choć może to nie jest zmiana zyciowa, ale z pewnością wygoda nie musieć robić tego, co trzeba z cięższymi dronami.

5 listopada 2019

Mnie nie specjalnie interesują zapisy prawne czy bardziej jakie z nich mogę "ominąć" masą startową 249g (z kartą pamięci), bardziej interesuję się właśnie tą masą i samymi rozmiarami vs jakość obrazka i stabilizacja. Kto jest aktywnym turystą doskonale wie, że każdy kilogram na sobie ma znaczenie, które potęguje w czasie trwania wycieczki czy spaceru. Już dawno pozbyłem się lustra i obiektywów na rzecz sprzętu jak gopro, które po prostu mam zawsze przy sobie i daje mi więcej niż wystarczającą jakość filmów i zdjęć. Teraz ten Mavic mini właśnie stał się takim dronem, którego chce się przy sobie nosić by w razie fajnej okazji czy miejsca podnieść i złapać ujęcie z góry. I to jest jego największa i jako bardzo myślę doświadczony piechur uważam super istotna zaleta. Dla mnie bomba, zamówiony, życzcie mi proszę samych udanych ujęć i tyle samo startów co lądowań.

7 listopada 2019

faktycznie mógłby mieć te czujniki z przodu i z tyłu jak air, ale z drugiej strony nie ważyłby tyle i nie kosztował niecałe 2000 zł. Trochę coś za coś. Moim zdaniem czujniki to tylko dodatek. Mnie kupują w mini te jego właśnie gabaryty, widzę takie coś przy sobie na urlopie czy na przedłużanym łikendzie. Spoko dronik, chyba sobie zrobię prezent na gwiazdkę przed gwiazdką :)

13 listopada 2019

Dziś odebrany ze sklepu, bateria naładowana, pierwszy lot za mną i jestem zachwycony tym maleństwem! Dzięki :)

17 listopada 2019

Witam, czy istnieje gdzieś dokładna lista mobilnych telefonów do DIJ MM ? - ewentualnie proszę o podpowiedz czy Redmi 4x da sobie rade z nim, czy tez czeka mnie również zmiana fona? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam. Max

17 grudnia 2019

Spoko sprawa. Mam obecnie Aira i Sparka - na Aira bym go nie zamienił choć czas lotu lepszy i cichszy ale już na Sparka bez wahania. Jakbym nie miał żadnego z nich zapewne wybrałbym Mini, bo kluczowe dla mnie rzeczy zostały poprawione. Kto wierzy w czujniki z Aira szybko się na nich przejedzie. W dronie do pracy najważniejsza jest jakość obrazka i pewność połączenia. W dronie do zabawy najważniejszy jest czas lotu, fajny obrazek i niewielkie rozmiary bo nikt dziś nie chce nosić klamotów a w tym mini fajnie najwyraźniej się sprawdza. pzdr

19 lutego 2020

Jest to mój pierwszy dron, którym zrobiłem już 10 lotów po 20 minut każdy. Latałem jak na razie w mieście (W-wa) oraz poza miastem (okolice Kazimierza Dolnego). O ile w mieście zasięg lotu z uwagi na interferencję systemu komunikacji drona z naziemnymi nadajnikami WiFi jest na poziomie około 300 m (przy dobrych "lotach"), to za miastem udało mi się spokojnie dolecieć do 1500 m (więcej nie próbowałem, bo praktycznie nie widziałem już światełka przymocowanego do drona). Jest to dla mnie jednak aż nadto wystarczające i muszę przyznać, że jest to wspaniałe urządzenie - małe, lekkie, zwinne, szybkie, ciche, łatwe w obsłudze i robiące bardzo dobrej jakości materiały wideo i foto. Praca i zabawa z nim to prawdziwa frajda. Fajnie by było jednak, gdyby DJI dało więcej możliwości ręcznych ustawień trybu wideo, pozwoliło na realizację samodzielnego lotu z punktu A do punktu B, dodało funkcję Active Track, a także przewidziało w sklepie z akcesorami stroboskopowe światła akcesoryjne. Jednak nie są to rzeczy, bez których ten maluch traci w moich oczach. Jest świetny i nie mogę się doczekać kolejnego lotu :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl