Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #122 - Premiera GoPro MAX

0
GoProsfera #122 - Premiera GoPro MAX

Nowe GoPro MAX jest bezpośrednią kontynuacją modelu GoPro Fusion, jednak nie przejął nazwy w formie Fusion 2. Dlaczego? Wcześniej modele z serii HERO i Fusion były oddzielnymi gałęziami rynkowymi – do różnych potrzeb lepiej sprawdzała się HERO 6 Black lub HERO 7 Black, do innych GoPro Fusion. MAX oferuje znacznie więcej – to najbardziej zaawansowane narzędzie GoPro do kreatywnej pracy z materiałem i kadrami. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu GoPro, MAX może nagrywać nie tylko obraz sferyczny, jak miało to miejsce w poprzedniku, ale także prosty obraz jak w klasycznych kamerach GoPro. Całości dopełnia możliwość robienia zdjęć panoramicznych i zaawansowany system nagrywania audio we wszystkich kierunkach.

Dwa tryby pracy w GoPro MAX

GoPro MAX oferuje dwa tryby – 360 stopni oraz tryb HERO. W trybie sferycznym pozwala na nagrywanie filmów w maksymalnej rozdzielczości 5,6K w prędkości 30 klatek na sekundę i robienie zdjęć sferycznych o rozdzielczości 16,6MP. Dodatkową opcją jest robienie automatycznych panoram bez konieczności przesuwania kamery. Nowy tryb PowerPano, bo taką uzyskał nazwę, pozwala na szybkie zrobienie zdjęcia o rozdzielczości 6,2MP obejmujące kąt widzenia 270 stopni. Dodatkową zaletą jest automatyczne łączenie materiału nagranego w 360 stopniach bezpośrednio z poziomu kamery. Wcześniej w GoPro Fusion materiał był zapisywany jako dwie połowy sfery na dwóch oddzielnych kartach pamięci.

Tryb HERO pozwala natomiast na rejestrację klasycznego, prostego obrazu o rozdzielczości 1440p lub 1080p, w obu przypadkach oferując prędkość nagrywania 60 klatek/s., co oznacza, że GoPro MAX także sprawdzi się w przypadku dynamicznych scen, gdzie możliwe jest zwolnienie materiału, z zachowaniem pełnej płynności. Zdjęcia przy trybie HERO posiadają rozdzielczość 5,5MP.

Zastosowanie takiej różnorodności pozwala na twórcze wyrażanie siebie w każdej sytuacji – zarówno tam, gdzie zajdzie potrzeba nagrania zwykłego filmu, jak i tam, gdzie lepiej sprawdzi się nagranie dookoła otaczającego nas środowiska.

premiera gopro max

Nowe funkcje

Dwa tryby to nie koniec innowacji w nowej kamerze GoPro. To także nowa stabilizacja MAX Hypersmooth, która pozwala na redukcję drgań i wibracji na najwyższym poziomie, podczas nagrywania w trybie 180 stopni. Dodatkowo przełomowym rozwiązaniem jest funkcja automatycznego poziomowania horyzontu, która gwarantuje płynny kinowy obraz niezależnie od przechylenia kamery, zarówno podczas zwykłych nagrań z rodziną, jak i podczas aktywności typowo sportowych.

kiedy gopro max

Zobacz więcej, usłysz więcej.

Poprzednik – GoPro Fusion miał 4 mikrofony, które nagrywały dźwięk dookoła, ale nie przestrzenny. Nowy GoPro MAX ma aż 6 mikrofonów wewnętrznych, które nie tylko zapewniają lepszą jakość nagrywanego dźwięku, ale także sprawiają, że jest on przestrzenny, jeszcze lepiej oddając obraz nagranej sytuacji i otoczenia. Podczas używania kamery w trybie HERO można wybrać priorytet mikrofonów z danej strony kamery, która nagrywa obraz oraz dźwięk w sposób kierunkowy, a nie przestrzenny.

Nowością są także cztery obiektywy cyfrowe, pozwalające na nagrywanie różnych kątów widzenia przy korzystaniu z GoPro MAX w trybie HERO. Użytkownik ma do wyboru kąty: wąski, liniowy, szeroki i Max Superview, który odznacza się najszerszym kątem widzenia w historii GoPro (pomijając 360 stopni w sferze).

Timewarp w GoPro MAX

Co jest jeszcze Max w nowej kamerze sferycznej? Tryb Timewarp, który zyskał rzeszę zwolenników w przypadku HERO 7 Black został jeszcze lepiej dopracowany, automatycznie dopasowując prędkość przyśpieszenia nagrania do naszej prędkości, drgań, na które jest wystawiona kamera oraz wykrytej scenerii. W dowolnej chwili podczas nagrywania Max Timewarp można także wrócić do normalnej szybkości nagrywania, by wyróżnić dany moment na nagraniu, a potem z powrotem przyśpieszyć nagranie.

Dotykowy ekran

W GoPro MAX pojawił się także ekran dotykowy o przekątnej 2 cali, pozwalający na dotykową obsługę, zmianę ustawień, przejrzenie galerii oraz wszystkie inne funkcjonalności, które znaliśmy z interfejsu serii HERO. Pozwala także on na podgląd obrazu podczas nagrywania prostego obrazu z jednej soczewki.

premiera kamery gopro max

Streaming w FullHD

Poza nagrywaniem materiału na kartę pamięci, GoPro MAX oferuje także strumieniowe przesyłanie obrazu na platformy Facebook i YouTube w jakości 1080p ze stabilizacją MAX Hypersmooth, tak samo jak ma to miejsce w GoPro HERO 8 Black, co dodatkowo zwiększa jej możliwości podczas eventów, koncertów i innych sytuacji, gdzie widzowie mogą uczestniczyć w wydarzeniu pod każdym kątem ;)

Dodatkowe funkcje

Oprócz tego w samej kamerze pojawiły się takie opcje jak GPS ze znaną wcześniej opcją telemetrii na nagraniach, wsparcie kodeku HEVC H.265, którego nie uświadczyliśmy w GoPro Fusion, nagrywanie krótkich klipów, samowyzwalacz do zdjęć, pionowe zdjęcia skierowane do użytkowników Snapchata i Instagrama oraz kompaktowa konstrukcja montażowa ze składanymi elementami do przełożenia śruby. Sama kamera wzorem poprzednika została wodoszczelna do 5 metrów zanurzenia.

premiera kamery gopro max - 360

Podsumowanie - Premiery GoPro MAX

Dodatkowo MAX dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu jest w stanie dopasowywać automatyczne parametry nagrywania na podstawie wykrytej scenerii, a także pomaga to przy optymalizacji montowania nagranego materiału poprzez funkcję Quikstories. GoPro MAX dzięki tak znaczącej uniwersalności podczas używania jest bardzo wygodnym narzędziem podczas nagrywania klasycznych filmów i materiału 360. Wcześniej Fusion wymagał oddzielnego oprogramowania lub kompatybilnego telefonu, który posiadał układ graficzny pod kątem funkcji Overcapture, a sama lista kompatybilnych urządzeń nie była zbyt rozbudowana. Dzięki automatycznemu składaniu materiału z obu obiektywów, a także funkcji nagrywania prostego obrazu, ulepszonej jakości dźwięku nowa kamera GoPro zdecydowanie może być bardziej użyteczna dla większej ilości użytkowników.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl