Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

DJI Mini 3 Pro - Co nowego?

13
DJI Mini 3 Pro - Co nowego?

DJI Mini 3 Pro – Co nowego?

Premiera nowego drona DJI Mini 3 Pro jest już za nami. Co nowego w DJI Mini 3 Pro wprowadza producent? Czy warto zmienić Mini 2 na Mini 3? Jakie nowe funkcje ma DJI Mini 3 Pro. O tym wszystkim w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy!

 

 

Nowy DJI Mini 3 Pro – Wersje

DJI ponownie postanowiło na możliwość wyboru konkretnej wersji drona dostosowanej do potrzeb konkretnego użytkownika. Jest jednak jedna różnica. DJI Mavic Mini oraz DJI Mini 2 występowały w dwóch wersjach – standardowej i Fly More Combo. W przypadku DJI Mini 3, mamy do dyspozycji różne wersjeStandardowa, najtańsza, w której jest dron, jedna bateria, kontroler i zapasowe śmigła, wersja DJI Mini 3 Pro + DJI RC, w której mamy tego samego drona ale też zupełnie nowy, zmieniony kontroler DJI RC, w którym umieszczony został duży, czytelny i bardzo jasny wyświetlacz, na którym wyświetlana jest aplikacja DJI Fly. Jest to wersja idealna dla osób, które chcą w znacznym stopniu przyspieszyć przygotowanie do lotu DJI Mini 3 Pro, tak, aby jak najszybciej wzbić się w powietrze i zacząć zabawę, czy też pracę. Jako, że DJI RC korzysta z aplikacji DJI Fly, możemy na nim w wygodny sposób podejrzeć jak wyszły nasze ujęcia oraz sprawdzić zapis logów lotu drona w razie kolizji lub wypadku.

Nowy DJI Mini 3 Pro – Wersje 

 

Kamera w DJI Mini 3 Pro  

To co jest największą nowością w DJI Mini 3 Pro to zupełnie nowa, ulepszona kamera, która jest w znacznym stopniu wyższej jakości niż w poprzednich dronach z serii DJI Mini oraz wszelkiego rodzaju konkurencji o tej wadzę takiej jak np. Autel EVO Nano+. Mamy do dyspozycji bardzo zaawansowany technicznie sensor z matrycą o wielkości 1/1.3” CMOS oraz rozdzielczości 48 MP, który bez problemu umożliwi uchwycenie świetnej jakości zdjęć i filmów. Kamera w trybie zdjęć wspiera Dual Native ISO, co w znacznym stopniu wpłynie na jakość zdjęć w ciemniejszych warunkach oświetleniowych takich jak zachód słońca a nawet wieczór. Dual Native ISO w Mini 3 Pro zwiększy rozpiętość tonalną zdjęć, dzięki czemu mamy teraz możliwość jeszcze więcej wyciągnąć szczegółów na zdjęciu z chociażby cieni. W edycji zdjęć pomoże nam wsparcie zapisu fotografii w formacie RAW, który dzięki braku kompresji zawiera ogromną ilość informacji, które możemy wygodnie dostosowywać do własnych potrzeb.

Ogromny sensor w DJI Mini 3 Pro, jak na tę wielkość oraz wagę drona pozwala na zapis świetnej jakości materiałów. Matryca o wielkości 1/1.3” CMOS w znacznym stopniu wpłynie na jakość filmów i zdjęć nie tylko w dzień, ale również wieczorem, czy nawet w nocy.

Nowy dron DJI to też nowe możliwości tego sensora. Umożliwia on filmowanie w rozdzielczości 4K 60FPS, co zapewni obraz bogaty w szczegóły i bardzo płynny, a ponadto w niższej rozdzielczości 1080p dostępne jest filmowanie w maksymalnie 120 FPS, co umożliwia nam wykonywanie filmów z zwolnionym tempie.

Kamera w DJI Mini 3 Pro

  

Czujniki w DJI Mini 3 Pro

Dron z czujnikami to coś, czego poszukuje wiele początkujących użytkowników. Teraz ma je również DJI Mini 3 Pro, który jest właśnie skierowany dla osób zaczynających przygodę z dronami.  Czujniki w DJI Mini 3 Pro to zaawansowany system, który ma za zadanie wykrywać przeszkody, które potencjalnie mogą zagrozić bezpieczeństwu lotu. Czujniki wykryją niebezpieczne przeszkody z przodu, z tyłu i z dołu drona. W przypadku wykrycia zagrożenia, Mini 3 Pro albo zatrzyma się, albo ominie przeszkodę w zależności od wybranego ustawienia. Czujniki można też w razie potrzeby wyłączyć, jeśli czujemy się pewnie i chcemy latać w ciasnych miejscach. DJI zaimplementował w nowym dronie system APAS 4.0, co wykrywa niebezpieczne obiekty na żywo w trakcie lotu, co umożliwia Mini 3 ominąć je nawet w ciasnych, skomplikowanych warunkach.

Czujniki w DJI Mini 3 Pro 

 

DJI Mini 3 Śledzenie

Funkcja śledzenia w DJI Mini 3 Pro to coś na co czekali wszyscy. Jako, że dron w końcu otrzymał czujniki, to teraz bez problemu może skorzystać z funkcji śledzenia, tak aby podczas lotu nie miał możliwości uderzenia w napotkaną przeszkodę. Dzięki ActiveTrack 4.0 w Mavic Mini 3 Pro, mamy możliwość bardzo dokładnego śledzenia dowolnego obiektu na ziemi. Przykładowo możemy zaznaczyć nasz samochód, za którym dron ma podążać i go filmować. Funkcja śledzenia w znacznym stopniu poszerzy możliwości drona, dzięki czemu nasze produkcje będą jeszcze ciekawsze i bardziej kompleksowe.

DJI Mini 3 Śledzenie

 

DJI Mini 3 Pro – Specyfikacja

Nowy DJI Mini 3 Pro 2022 to rewolucja w świecie kategorii - drony bez uprawnień. Zachowując niewielką wagę, poniżej 250 gramów, dron w dalszym ciągu zadziwia swoimi parametrami. Jakość DJI Mini 3 bije aktualnie konkurencję w tej samej kategorii wagowej. Nowy dron DJI Mini 3 Pro oferuje nam kamerę na 3-osiowym gimbalu z matrycą o wielkości 1/1.3 cala CMOS. Mini 3 Pro wspiera Dual Native ISO, które znacząco wpłynie na jakość wykonywanych zdjęć i rozszerzenie rozpiętości tonalnej. Dron obsługuje HDR, co również wpłynie na materiały np. pod światło. Mini 3 Pro posiada jasny obiektyw o stałej przysłonie f/1.7, co w znacznym stopniu poprawi jakość materiałów przy słabszym świetle. Filmy w 4K 60FPS oraz zdjęcia 48 MP z możliwością zapisu w RAW pozwolą na wyciągnięcie niesamowitych ujęć. Czy DJI Mini 3 Pro czujniki? Oczywiście, że tak! Teraz nawet latając tak niewielkim dronem, nie będziesz musiał/a martwić się o przeszkody, które mogą przeszkodzić w lataniu. W parze z czujnikami dochodzi również funkcja śledzenia w DJI Mini 3 Pro. Śledzenie w Mini 3 to coś, na co czekali wszyscy. W znacznym stopniu pomoże to na tworzenie jeszcze ciekawszych i skomplikowanych ujęć.

 

Pionowe zdjęcia Mini 3 Pro 

Możliwość fotografowania oraz filmowania w pionie, zupełnie tak jak to było w bardzo starym już dronie DJI Mavic Pro pierwszej generacji, to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą przykładowo umieścić swoje treści na social mediach takich jak Facebook i Instagram. Producent na jakiś czas porzucił tę funkcję ze względu na konieczność dopracowania niezawodności gimbala, który był w stanie obrócić kamerą o 90 stopni. Do tej pory, aby można było zrobić pionowe zdjęcie dronem, należało zrobić pionową panoramę, która niestety nie zawsze wychodziła idealnie i za pierwszym razem. Teraz wystarczy obrócić kamerę o 90 stopni, a następnie skupić się na pięknych ujęciach, które dużo lepiej będą komponować się na wszelkiego rodzaju social mediach, postach, relacjach.

Pionowe zdjęcia Mini 3 Pro

 

Zasięg w DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 3 Pro posiada flagowy system transmisji obrazu na żywo na duże odległości Ocusync.  Producentowi udało się w tak niewielkiej i lekkiej konstrukcji umieścić obecnie najlepszy i najbardziej zaawansowany system transmisji obrazu O3, który umożliwia płynną transmisję obrazu w rozdzielczości – 1080p 30FPS na odległość aż do 12 km. Ogromny zasięg w DJI Mini 3 Pro to też znacznie większe bezpieczeństwo lotu. Ryzyko utraty połączenia z dronem jest zredukowane do minimum, dzięki czemu cały czas będziemy mieć kontrolę nad wielowirnikowcem. Każda utrata połączenia czy wizji może skutkować poważnymi problemami takimi jak uszkodzenie drona, mienia lub stworzenie zagrożenia życia lub zdrowia osób postronnych. DJI stawia ogromną uwagę na bezpieczeństwo, dlatego też zaawansowany system transmisji między kontrolerem a dronem jest na najwyższym możliwym poziomie nawet w dronach z serii DJI Mini.

 

Nowa konstrukcja Mini 3 Pro 

Zmieniony został przede wszystkim przednia część drona. Posiada on teraz dwa czujniki wykrywające przeszkody z przodu, które zostały sprytnie zaprojektowane, tak aby ryzyko pojawienia się ich w kadrze było jak najmniejsze. Czujniki nie są na jednym, prostym panelu, a na konstrukcji w kształcie litery U. To co również przeszło sporą zmianę, to sposób mocowania gimbala. Teraz z racji tego, że sama kamera jest większa, uchwyt również został powiększony, a sam moduł jest lekko wysunięty do przodu. Może to mieć związek z bardzo ograniczonym miejscem w tej wielkości urządzeniu, jak i z prawidłowym wyważeniem drona. Co ciekawe, aby jak najbardziej odchudzić drona, moduł czujników przednich oraz tylnych jest teraz w jednym miejscu. Producent tak zaprojektował zarówno konstrukcję drona jak i jego oprogramowanie, tak aby pomimo zmiany umiejscowienia tylnych czujników, w dalszym ciągu świetnie wykrywały potencjalne przeszkody, które mogą pojawić się za dronem.

To co też zostało w ogromnym stopniu ulepszone względem poprzednich modeli z serii Mavic Mini, to wysokość, na której znajdują się zarówno silniki ze śmigłami jak i sama kamera. W poprzednich generacjach ogromnym problemem była wysokość drona, przez którą ciężko było rozpocząć lot z nierównych powierzchni takich jak trawa. Teraz nowy Mini 3 Pro dzięki swojemu nowemu designowi ma znacznie wyżej umiejscowioną kamerę wraz z silnikami, dzięki czemu ryzyko zahaczenia kamerą lub śmigłami o trawę jest zminimalizowane.

W podobny sposób ramiona drona zostały zmodyfikowane. Teraz to przednie ramiona rozkładane są ruchem obrotowym skierowanym w dół, a tylne płasko. Zupełnie odwrotnie niż w dotychczasowych dronach DJI. Ponadto otrzymały one lekko bardziej opływowy kształt, który z pewnością wpływa na stabilność oraz czas lotu drona.

W górnej części zostały umieszczone diody wskazujące poziom naładowania oraz przycisk Power. Sam akumulator jest umieszczany od tyłu drona, dokładnie tak jak w DJI Mavic 3. Ponadto jest możliwość zastosowania opcjonalnego większego akumulatora, lecz wiąże się to ze zwiększeniem wagi DJI Mini 3 Pro.

Karta pamięci w Mini 3 Pro posiada slot nad baterią w tylnej części drona, a zaraz obok umieszczony został port USB-C do ładowania.

U dołu drona standardowo zostały zainstalowane czujniki wykrywające przeszkody.

Nowa konstrukcja Mini 3 Pro

 

Dron do miasta DJI Mini 3 Pro

Nowy Mini 3 Pro nie wymaga żadnych uprawnień. W Polsce jedyną czynnością wymaganą prawnie jest zarejestrowanie się jako operator na stronie drony.ulc.gov.pl. Rejestracja jest darmowa, w pełni online i szybka. Po wypełnieniu potrzebnych danych od razu otrzymujemy numer operatora, który musimy umieścić w widocznym miejscu na dronie. Może to być tabliczka, naklejka, a nawet napis flamastrem. Najważniejsze jest, aby sam numer był czytelny.

Aby sprawdzić czy w danym miejscu możemy latać, a żadna strefa powietrzna nam w tym nie przeszkadza, wystarczy pobrać darmową aplikację Droneradar, dostępną na urządzenia z systemem Android oraz iOS, a następnie można zobaczyć na mapie czy w danym, konkretnym miejscu istnieją ograniczenia dotyczące lotów dronami.

 

Ile kosztuje DJI Mini 3 Pro

Jako że DJI Mini 3 Pro to obecnie najbardziej zaawansowany technicznie dron tej kategorii wagowej, koszt zakupu jest wyższy niż jego poprzedników. Dla przypomnienia, koszt pierwszej generacji DJI Mavic Mini zaczynał się od niespełna 2 tysięcy złotych, koszt DJI Mini 2 to już niecałe 2500 złotych, koszt najnowszego DJI Mini 3 Pro zaczyna się od ponad 4 tysięcy złotych za wersję podstawową. Taka cena ma jednak uzasadnienie w zastosowanych rozwiązaniach w dronie. Przede wszystkim funkcje typu śledzenie, wykrywanie przeszkód, czy też znacznie lepsza kamera z dużą matrycą, które udało się zmieścić w lekkim dronie poniżej 250 gramów, który nie wymaga dodatkowych uprawnień. Z tego typu funkcjonalnościami do tej pory ma problem konkurencja w swoich znacznie cięższych i często też droższych odpowiednikach.

Komentarze do wpisu (13)

10 maja 2022

Nie moge sie doczekać żeby nim polatać

10 maja 2022

A panoramy robi?

10 maja 2022

Dzień dobry, czy Mini 3 Pro nada się do nagrywania lawet

10 maja 2022

Da się nim z ręki wystartować?

10 maja 2022

Da się ale po co? Mini 3 Pro jest wyższe od innych dronów

10 maja 2022

Czy Mini 3 Pro w combo ma to samo co Mini 2 Combo?

10 maja 2022

Drogo. To dalej dron dla początkujących?

10 maja 2022

Fajna sprawa na wakacje

10 maja 2022

Szkoda że Mini 3 Pro nie ma więcej kolorów

10 maja 2022

Tomek, szkoda że nie ma różowego :D

10 maja 2022

A czy w 4K da się zrobić slow motion?

10 maja 2022

Możesz zrobić je w jakimkolwiek programie do montowania filmów

10 maja 2022

Nie pali nam się z zakupem nowego drona, ale DJI Mini 3 Pro kusi

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl