Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #176 - GoPro 9 - Kiedy?

3
GoProsfera #176 - GoPro HERO 9 Black - Kiedy?

GoPro HERO 9 Black – Kiedy?

 Coraz więcej producentów sprzętów elektronicznych postanowiło prezentować swoje nowe produkty co roku. Przeskok technologiczny w ciągu tego czasu jest przeogromny. Dobrym przykładem są smartfony, które są prezentowane co mniej więcej 12 miesięcy. Samsung, jeden z największych producentów telefonów komórkowych oraz elektroniki użytkowej w 2018 roku zaprezentował fenomenalny Galaxy S9 oraz S9+, po to aby już rok później zastąpić go Galaxy S10/S10+ oraz pierwszym smartfono/tabletem ze składanym ekranem Galaxy Fold!

Nie inaczej jest z GoPro. Amerykański gigant w świecie kamer sportowych, pomijając premierę GoPro HERO 5 Black/Session, która opóźniła się o rok z powodu problemów firmy, przyzwyczaił już swoich konsumentów do corocznych prezentacji nowych modeli kamer na przełomie września i października. Nie inaczej powinno być w tym roku. Od premiery GoPro HERO 8 Black minął już niespełna rok, więc podejrzewamy, że możemy się spodziewać na dniach wypuszczenia na rynek kolejnej odsłony najpopularniejszej kamery na świecie – GoPro HERO 9 Black, o której więcej plotkowaliśmy tutaj.

Przez długi czas sądziliśmy, że z powodu globalnej pandemii, premierę GoPro HERO 9 Black spotka to samo co HERO 5 Black oraz 5 Session, czyli roczne opóźnienie. Po premierze HERO 5 w 2016 roku konsumenci byli bardzo niezadowoleni z powodu aż tak ogromnego opóźnienia prezentacji nowego modelu sprzętu, więc GoPro nie może sobie pozwolić na kolejną taką wpadkę w tym roku, pomimo tak ciężkiego okresu. Jednakże biorąc pod uwagę, że tak ogromna firma jak Apple, która również jest ze Stanów Zjednoczonych, poinformowała swoich klientów o możliwym opóźnieniu premier gorąco wyczekiwanych, nowych iPhone’ów 12 właśnie z powodów globalnej pandemii, sprawia, że osoby oczekujące na prezentacje nowej kamery zaczynają zastanawiać się czy to samo spotka GoPro. Wydaje mi się, że byłoby to zbyt wielkie ryzyko dla producenta, przez co mógłby wpaść w bardzo poważne problemy finansowe. Premiera nowej kamery w terminie, bardzo pomogłaby w utrzymaniu normalnego funkcjonowania firmy, jednak to czy w tym roku ujrzymy GoPro HERO 9 Black wie tylko samo GoPro.

Biorąc pod uwagę miesiące, w których wychodzą nowe kamery na przykład: HERO 3 (październik 2012), HERO 6 Black (wrzesień 2017), HERO 8 Black (październik 2019), możemy się spodziewać, że właśnie w którymś z tych miesięcy w 2020 roku światło dziennie zobaczy GoPro HERO 9 Black. Kiedy dokładnie? Tego jeszcze nikt nie wie, oprócz samego GoPro ale w przeciwieństwie do innych producentów, którzy po premierze swoich sprzętów dopiero po miesiącu wprowadzają je do sklepu, GoPro praktycznie od razu po premierze jest dostępne u autoryzowanych sprzedawców.

Ilość przecieków dostępnych w sieci, w których widać obudowę kamery, pudełko oraz podstawowe dane techniczne, sprawia, że możemy przypuszczać, że kamera prawdopodobnie jest już w trakcie produkcji, więc mamy kolejny argument za tym, że premiera odbędzie się w 2020 roku. Kwestia tego na ile przecieki te są wiarygodne? Często możemy spotkać się z wizualizacjami lub przypuszczeniami przez fanów marki, które raz się sprawdzają w praktyce, a raz totalnie nie mają nic wspólnego z tym co finalnie zaprezentował producent. Trzeba też wziąć pod uwagę ludzi, którzy umyślnie wprowadzają w błąd inne osoby przerabiając na przykład opakowania produktów lub same kamery, tak aby wyglądały one wiarygodnie, ale nie mają nic wspólnego z potencjalnymi nowymi produktami.

A wy? Jak myślicie? Czy nowe GoPro HERO 9 Black ujrzy światło dziennie jeszcze w tym roku? Czy jednak spotka je ta sama sytuacja co z GoPro HERO 5? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Komentarze do wpisu (3)

3 września 2020

czy coś wiadomo kiedy będzie gopro hero 9? Czy wiadomo jaka cena kamery hero 9?

12 września 2020

Chce kupić kamerkę sportową, postanowiłem czekać na premierę gopro9.. mam nadzieje ze cena nie przekroczy 2k zł. Pozdro

14 września 2020

Wiadomo :) premiera GoPro hero9 na 95% w srode 16.09.2020

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl