Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dron DJI Mavic Air 2

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 3 899,00 zł 3899.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nowy dron DJI Mavic Air 2

Nowo zaprezentowany dron DJI Mavic Air 2 to świetne połączenie wysokiej jakości kamery z kompaktowym rozmiarem samego drona.  Niska waga ( zaledwie 570g ) pozwala na legalne latanie w mieście, bez konieczności posiadania świadectwa kwalifikacji. Dzięki konstrukcji wzorowanej na DJI Mavic Mini oraz Mavic 2, dron po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, co ułatwia transport i sprawia, że Mavic Air 2 jest jednym z najbardziej kompaktowych dronów DJI.

Zdjęcia 48MP | Wideo 4K/60FPS  w dronie mavic Air 2  Transmisja wideo do 6km 1080p w dronie mavic Air 2 34-Min Czas lotu  w dronie mavic Air 2  FocusTrack w dronie mavic Air 2   HDR Zdjęcia | Wideo | Panorama w dronie mavic Air 2 8K Hyperlapse w dronie mavic Air 2 
Zdjęcia 48MP | Wideo 4K/60FPS  Transmisja wideo do 6km 1080p 34-Min Czas lotu  FocusTrack HDR Zdjęcia | Wideo | Panorama  8K Hyperlapse   

Odświeżony design w DJI Mavic Air 2

W nowym modelu nie zrezygnowano z czujników – 2 kamery z przodu ( dokładność sensora do 22 metrów) , 2 z tyłu ( dokładność sensora do 23,6 metrów ) oraz 2 z dołu razem z czujnikiem podczerwieni. Na dole również znalazło się dodatkowe oświetlenie, wspierające pozycjonowanie, oświetlające miejsce lądowania po zmierzchu oraz poprawiające widoczność drona w powietrzu. Oświetlenie może zostać włączone manualnie lub automatycznie. Należy jednak wziać pod uwagę, że czujniki te nie gwarantują w 100% ochrony przed zderzeniem się z przeszkodą. Kamery bez problemu wykryją ściane lub drzewo z dużą ilością liści, lecz niestety pojedynczych gałązek lub linii energetycznych dron może nie wykryć. Drugą istotną rzeczą jest wyłączenie czujników podczas niskiego latania nad wodą. Tafla wody może błędnie odbijać sygnały nadawane z drona przez co dron może błędnie odczytać swoją wysokość i nieoczekiwanie wlecieć z impetem do wody. Uszkodzenie mechaniczne drona spowodowane uderzeniem w przeszkode nie podlega gwarancji.

Mavic Air 2 otrzymał również ulepszony system APAS 3.0 ( Advanced Pilot Assistance System ), który wykorzystuje zaawansowaną technologie mapowania terenu dla płynnego śledzenia obiektów, jak i niezawodnego omijania przeszkód podczas nagrywania.

DJI Mavic Air 2 otrzymał odświeżoną konstrukcję wzorowaną na DJI Mavic Mini oraz Mavic 2, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka wiemy, że mamy do czynienia z dronem z serii Mavic. Rozłożony dron ma wymiary 183 x 253 x 77 mm ( Długość x Szerokość x Wysokość ), a po złożeniu osiąga zaledwie 180 x 97 x 84 mm ( Długość x Szerokość x Wysokość ).

Nowe, składane śmigła Low-noise skutecznie zmniejszyły poziom hałasu. Teraz nowy Mavic Air 2 jest znacznie cichszy od swojego poprzednika, a generowany dźwięk jest dużo przyjemniejszy dla ludzkiego ucha. W porównaniu do pierwszej generacji DJI Mavic Air, Mavic Air 2 przestaje być słyszalny już przy około 60m wysokości, gdzie starszy model można było usłyszeć nawet na 100m wysokości.  

Nowy akumulator w kontrolerze pozwala na pracę do 240 minut, a akumulator drona pozwoli latać na jednym ładowania aż do rekordowych 34 minut co daje nam ponad półtorej godziny latania w przypadku zakupu zestawu Fly More Combo, który zawiera aż 3 akumulatory. Ważne jest aby po każdym locie zmieniać baterie, a po zakończonym lataniu wszystkie baterie naładować. Baterie po kilku dniach bezczynności same rozładują się do około 60% i przejdą w tzw. tryb Storage, aby uchronić je przed uszkodzeniem. Stanowczo odradzamy rozpoczęcie lotu dronem, który nie ma w pełni naładowanej baterii. 

gif rozkładanego drona dji mavic air 2

 

Nowa kamera DJI Mavic Air 2

Zupełnie nowa kamera, posiadająca matrycę 1/2” o rozdzielczości 48MP to duży przeskok technologiczny względem poprzednika (poprzednik posiada kamerę o matrycy zaledwie 1/2.3" o rozdzielczości 12MP). Maksymalna rozdzielczość nagrywania to 4K w 60FPS, dzięki czemu obraz będzie bardzo szczegółowy oraz super płynny. Kamera jest zamocowana na 3-osiowym gimbalu redukującym wszelkie drgania i przechylenia zapewniając kinowe ujęcia, niezależnie od prędkości lotu lub wiatru. Przepustowość nagrań na poziomie 120 Mbit/s. zapewnia wysoką szczegółowość nagrań, a płaski profil kolorów pozwala na wyciągniecie jeszcze lepszego obrazka w programach do edycji wideo. Aby dron w pełni sprawnie działał należy zaopatrzeć się w wystarczająco szybką kartę pamięci klasy U3!

Kodek HEVC ( znanym również jako H.265) to standard kompresji wideo opracowany jako zastępca H.264. H.265 zapisuje więcej informacji, zajmuje mniej miejsca na karcie pamięci oraz zachowuje szczegółowość nagrań, zapewniając treści na najwyższym poziomie. Należy jednak pamiętać, że domyślnie ten kodek nie jest zainstalowany na komputerach z systemem Windows 10 - należy ten kodek albo kupić w Microsoft Store albo odtwarzać nagrania za pomocą zewnętrznego odtwarzacza wideo takich jak VLC.

SmartPhoto w DJI Mavic Air 2 to funkcja, która wykorzystuje rozpoznawanie sceny, HyperLight, oraz HDR jednocześnie. Rozpoznawanie sceny optymalizuje poszczególne parametry kamery, dla różnych scen oraz obsługuje inteligentne rozpoznawanie aż 5 kategorii: zachód słońca, niebo, trawę, śnieg oraz drzewa. SmartPhoto pozwala na zrobienie fenomenalnych zdjęć osobom, które nie zajmują się na codzień fotografią. Funkcja z pewnością przyda się amatorom podniebnych fotografii jak i profesjonalistom.

Nowa kamera DJI Mavic Air 2 

HDR Panorama DJI Mavic Air 2

Mavic Air 2 oferuje najbardziej zaawansowany tryb panoramiczny od DJI, który cechuje się większą dynamiką oraz żywymi kolorami. Dron potrafi za pomocą zaledwie kilku dotknięć ekranu zrobić niesamowite ujęcia panoramiczne, którymi użytkownik od razu może podzielić się na serwisach społecznościowych. Tę funkcję najbardziej docenią osoby, które nie miały styczności z programami do edycji fotografii. Dzięki funkcji panoramy nie musisz się już martwić, czy na pewno wszystko się zmieści w kadrze.

Panorama HDR w dronie DJI Mavic Air 2

 

FocusTrack DJI Mavic Air 2

Profesjonalnej jakości nagrania są teraz banalnie proste dzięki funkcji FocusTrack. Ten łatwy w użyciu pakiet inteligentnych trybów śledzenia, obejmujący: AcitveTrack 3.0, Spotlight 2.0 oraz Point of Interest 3.0, pozwala tworzyć niesamowite ujęcia, które są ograniczone jedynie Twoją wyobraźnią.

  • Spotlight 2.0 - Ten wygodny tryb pozwala swobodnie latać dronem, gdy kamera pozostaje zablokowana na danym obiekcie. Użytkownik bez problemu może sam sterować swoim quadrocopterem, a kamera i tak zawsze będzie skierowana na wcześniej zdefiniowanym punkcie lub obiekcie.
  • ActiveTrack 3.0 – Dzięki najnowszej wersji technologii ActiveTrack od DJI, śledzenie obiektów podczas omijania przeszkód jest płynniejsze niż kiedykolwiek. Dzięki lepszemu wyszukiwaniu ścieżek oraz szybszemu i dokładniejszemu przewidywaniu, ActiveTrack utrzymuje obiekt w centrum kadru, nawet jeśli porusza się on za drzewem. Aby skorzystać z tej funkcji wystarczy kilkoma kliknięciami zaznaczyć obiekt, za którym dron ma podążać, a resztę zrobi za nas DJI Mavic Air 2! 
  • Point of Interest 3.0 - POI 3.0 poprawia możliwości wersji 2.0, zwłaszcza rozpoznawanie płaskich powierzchni. W miejscach gdzie POI 2.0 mógł zgubić cel śledzenia, tam POI 3.0 poradzi sobie bez problemu. Od teraz POI 3.0 może dynamicznie śledzić obiekty, takie jak ludzie, samochody i łodzie. Point of Interest polega na zaznaczeniu obiektu lub punktu, na którym dron ma się skupić i płynnie go okrążać. Dzięki tej opcji możemy uchwycić wręcz kinowe ujęcia za pomocą jednego kliknięcia. Przed włączeniem POI należy upewnić się, czy w okolicy lotu nie ma żadnych przeszkód, w które dron mógłby uderzyć - dron podczas tej misji leci bokiem, przez co jego czujniki mogą nie wykryć potencjalnej przeszkody.

FocusTrack w dronie DJI Mavic Air 2

8K Hyperlapse

DJI Mavic Air 2 obsługuje Hyperlapse w 8K, pozwalając na przyspieszenie nagrania, aby uzyskać wyjątkowo oszałamiający materiał. Dzięki nowym trybom DJI Mavic Air 2, możesz taki efekt osiągnąć bez korzystania z zaawansowanych programów do edycji wideo – wystarczy, że wybierzesz jeden z 4 inteligentnych trybów: Free, Circle, Course Lock oraz Waypoints, a aplikacja DJI Fly zrobi resztę za Ciebie. Tryb Free pozwala, aby użytkownik sam mógł decydować gdzie dron ma lecieć. Tryb Circle działa tak samo jak Point of Interest - użytkownik zaznacza dany punkt lub obiekt, który dron ma obkrążać i jednocześnie nagrywać w trybie Hyperlapse. Tryb Course Lock sprawia, że dron będzie stabilnie podążać tylko w jednym kierunku. Niezależnie, w którą strone DJI Mavic Air 2 będzie skierowany, dron dalej będzie podążać w nadanym wcześniej kierunku. Tryb Waypoints pozwala użytkownikowi wyznaczyć punktami trasę, którą dron ma pokonać jednocześnie nagrywając Hyperlapse. 

 

QuickShots

Uchwyć kinowe ujęcia automatycznie używając funkcji QuickShots. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć Mavic Air 2 zaplanuje oraz nagra skomplikowaną trasę, tak aby uzyskać profesjonalną ujęcie. Do wyboru użytkownik otrzymuje aż 6 różnych trybów: Dronie, Circle, Helix, Rocket, Boomerang, Asteroid. Tryb Dronie polega na tym, że w aplikacji zaznaczamy obiekt lub punkt, który ma być w środku kadru. Po kliknięciu GO dron automatycznie będzie oddalał się oraz unosił, utrzymując jednocześnie w środku kadru nadany punkt lub obiekt. Tryb Circle pozwala na idealne obkrążenie danego obiektu lub punktu. Wystarczy w aplikacji zaznaczyć co dron ma obkrążyć i kliknąć GO. Ważne jest aby upewnić się, czy w miejscu lotu nie ma potencjalnej przeszkody, w który dron mógłby wlecieć. W trybie Circle DJI Mavic Air 2 leci bokiem, przez co nie ma możliwości wykrycia przeszkody. Tryb Helix pozwala na nagranie ciekawego ujęcia, w którym dron cały czas ma w środku kadru nadany punkt lub obiekt, który obkrąża jednocześnie unosząc się i oddalając. Tryb Rocket to nic innego jak ustalenie punktu lub obiektu, który ma być w środku kadru w czasie, gdy dron będąc idealnie nad punktem zacznie się unosić pionowo w górę jak rakieta. Tryb Boomerang polega na zataczaniu dronem kręgów w kształcie zera, tak jakbyśmy faktycznie rzucali boomerangiem. Tryb Asteroid polega na zaznaczeniu punktu lub obiektu od, którego dron ma się oddalać aby nasępnie na dużej wysokości zrobić zdjęcie sferyczne, które następnie zostanie automatycznie złożone w kształt kuli ziemskiej. 

 QuickShots - dron mavic air 2

OcuSync 2.0

Technologia znana z dużo droższych dronów serii DJI Mavic 2 – OcuSync 2.0 posiada transmisje wideo na dystansie aż do 6 km w rozdzielczości 1080p FullHD. Dla porównania DJI Mavic Air pierwszej generacji posiadał transmisje wideo na dystansie zaledwie około 300-400m ( w terenie zabudowanym ).

Dron obsługuje komunikację dwuczęstotliwościową 2.4/5.8Ghz i automatycznie przełącza się na najlepszy kanał o najniższych zakłóceniach w czasie rzeczywistym. To działanie znacznie poprawia komfort oraz bezpieczeństwo korzystania z drona w trudnych warunkach. Jednak jeśli użytkownik odleci za daleko i dron straci połączenie z kontrolerem, to automatycznie włączy się funkcja RTH (Return to Home). DJI Mavic Air 2 sam wróci do miejsca startu, który zapisał na samym początku lotu.

 OcuSync 2.0 - dron mavic air 2

Akumulator DJI Mavic Air 2

Nowym DJI Mavic Air 2 możesz latać jeszcze dłużej. Nowa bateria drona wystarczy na lot aż do 34 minut ( to aż 13 minut więcej niż poprzedni DJI Mavic Air! ). To oznacza, że w przypadku zestawu Fly More Combo wszystkie akumulatory pozwolą na lot o łącznej długości ponad 1,5h! Inteligentny akumulator drona DJI Mavic Air 2 posiada funkcje automatycznego przejścia w tryb Storage ( tryb bezpiecznego przechowywania akumulatorów ). Po każdym lataniu należy baterię naładować, tak aby nie leżała nienaładowana przez długi okres czasu. Trzymanie nienaładowanych akumulatorów może grozić ich uszkodzeniem. Najlepszym sposobem na dbanie o akumulatory DJI jest naładowanie ich po każdym używaniu tak aby automatycznie po kilku dniach same mogły się rozładować do około 60%, aby przeszły w tryb storage.

Nowy kontroler DJI Mavic Air 2

Nowo zaprojektowany kontroler o ergonomicznym kształcie zapewniającym wygodniejszy chwyt oferuje aż 240 min czasu pracy na jednym ładowaniu, a nowe mocowanie sprawia, że podłączenie  smartfona jest szybkie i proste, a zintegrowane anteny znacznie poprawiają komfort użytkowania oraz zmniejszają ryzyko uszkodzenia ich do minimum. Dzięki nowem mocowaniu dużo łatwiej jest podłączyć smartfony o dużych ekranach, co przekłada się bezpośrednio na wygodę z użytkowania. 

Nowy kontroler w dronie Mavic Air 2

Zawartość zestawu drona DJI Mavic Air 2:

Dron DJI Mavic Air 2

DJI Mavic Air 2

Kontroler do DJI Mavic Air 2

Kontroler

Inteligentny akumulator ( x1 ) do DJI Mavic Air 2

Inteligentny akumulator ( x1 )

Osłona transportowa gimbala do DJI Mavic Air 2

Osłona transportowa gimbala

Śmigła ( 3 pary ) do DJI Mavic Air 2

Śmigła ( 3 pary )

Zapasowe drążki kontrolera do DJI Mavic Air 2

Zapasowe drążki kontrolera

Kabel zasilający do DJI Mavic Air 2

Kabel zasilający

Zasilacz do DJI Mavic Air 2

Zasilacz

Kabel USB do DJI Mavic Air 2

Kabel USB

Kabel do kontrolera ( Lightning / USB-C /Micro USB) do DJI Mavic Air 2

Kabel do kontrolera ( Lightning / USB-C /Micro USB)

Dane techniczne:

DJI Mavic Air 2

Waga 570 g
Wymiary Folded:
180×97×84 mm (Length×Width×Height)
Unfolded:
183×253×77 mm (Length×Width×Height)
Wymiary po przekątnej 302 mm
Maksymalna prędkość wznoszenia 4 m/s (S Mode)
4 m/s (N Mode)
Maksymalna prędkość schodzenia 3 m/s (S Mode)
3 m/s (N Mode)
5 m/s (S Mode during a sharp descent)
3 m/s (all modes at elevations over 4500 m)
Maksymalna prędkość lotu 19 m/s (S Mode)
12 m/s (N Mode)
5 m/s (T Mode)
Maksymalna wysokość bezwzględna 5000 m
Maksymalna odporność na wiatr 8.5-10.5 m/s (Level 5)
Maksymalne nachylenie 35° (S Mode)
20° (N Mode)
35° (N Mode under strong wind)
Maksymalna prędkość kątowa 250°/s (S Mode)
250°/s (N Mode)
Zakres temperatury środowiska -10° to 40°C (14° to 104°F)
Częstotliwość 2.400-2.4835 GHz
5.725-5.850 GHz
 Systemy pozycjonowania  GPS+GLONASS
 Dokładność pozycjonowania optycznego Pionowo: ±0.1 m (z czujnikami), ±0.5 m (z GPS)
Poziomo: ±0.1 m (z czujnikami), ±1.5 m (z GPS)

Gimbal

Zakres pracy

Tilt: -135° to 45°
Roll: -45° to 45°
Pan: -100° to 100°

Zakres sterowania

Tilt: -90° to 0° (Default); -90° to 24° (Extended)

Stabilizacja 3-osiowa
Maksymalna prędkość 100°/s
Redukcja drgań

±0.01°

Czujniki wizyjne

Przednie Precision Measurement Range: 0.35-22.0 m
Detection Range: 0.35 to 44 m
Effective Sensing Speed: 12 m/s
Field of View (FOV):
71° (horizontal), 56° (vertical)
Tylne Precision Measurement Range: 0.37-23.6 m
Detection Range: 0.37-47.2 m
Effective Sensing Speed: 12 m/s
Field of View (FOV):
44° (horizontal), 57° (vertical)
Dolne ToF Measurement Range: 0.1-8 m
Hovering Range: 0.5-30 m
Vision Sensor Hovering Range: 0.5-60 m
Dostępne czujniki dolne Dual Vision Sensors + Time of Flight Sensors (ToF)
Lewe/Prawe Brak
Warunki działania

Matowe powierzchnie
odbijające światło (>20%)
dobrze oświetlone (lux>15)

Dolne Oświetlenie

Single LED

Kamera

Matryca

1/2" CMOS
Rozdzielczość efektywna: 12 MP i 48 MP

Obiektyw

Pole widzenia: 84°
Ogniskowa: 24 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)
Przysłona: f/2.8
Fokus: 1 m do ∞

Zakresy czułości matrycy (ISO)

Filmy:
100-6400

Zdjęcia (12 MP):
100-3200 (Auto)
100-6400 (Manual)
Zdjęcia (48 MP):
100-1600 (Auto)
100-3200 (Manual)

Maksymalna rozdzielczość zdjęcia

48 MP 8000×6000 pixel

Tryby Fotograficzne

ESingle: 12 MP and 48 MP
Burst: 12 MP, 3/5/7 frames
Automatic Exposure Bracketing (AEB): 12MP, 3/5 Frames at 0.7EV Bias
Timed: 12 MP 2/3/5/7/10/15/20/30/60 seconds
SmartPhoto: Scene Recognition, HyperLight, and HDR
HDR Panorama:
Vertical (3×1): 3328×8000 pixels (Width×Height)
Wide (3×3): 8000×6144 pixels (Width×Height)
180° Panorama (3×7): 8192×3500 pixels (Width×Height)
Sphere (3×8+1): 8192×4096 pixels (Width×Height)

Format zdjęć JPEG/DNG (RAW)
Rozdzielczość filmów 4K Ultra HD: 3840×2160 24/25/30/48/50/60 fps
2.7K: 2688×1512 24/25/30/48/50/60 fps
FHD: 1920×1080 24/25/30/48/50/60/120/240 fps
4K Ultra HD HDR: 3840×2160 24/25/30 fps
2.7K HDR: 2688×1512 24/25/30 fps
FHD HDR: 1920×1080 24/25/30 fps
Profile kolorów D-Cinelike, Normal
Przepustowość danych (bitrate) 120 Mbps
Wspierane formaty plików FAT32 and exFAT
Wspierany format filmów MP4/MOV (H.264/MPEG-4 AVC, H.265/HEVC)
Wspierane karty pamięci Karty pamięci do 256GB

Bateria

Pojemność baterii 3500 mAh
Napięcie 11.55 V
Maksymalne napięcie ładowania 13.2 V
Rodzaj ogniwa   Litowo-polimerowe 3S
Moc  40.42 Wh
Waga  198 g
 Temperatura ładowania od 5° do 40°C (41° to 104°F)
 Maksymalna moc ładowania 38 W

  

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (3)

14 maja 2020

tak sobie liczę i wychodzi mi, że w tym przypadku fly more combo wcale nie takie oczywiste, jak np. w przypadku Mavica Mini. Z doświadczenia wiem (choć tej nie sprawdzałem), że np. torby DJI są tak sobie dopasowane, strasznie ciasne, więc nie wiemy, czy bym użył. Tyle śmigieł od razu też nie potrzeba, ja tam umiem latać. Szkoda baterii i huba, ale za 1000 zł różnicy mogę kupić te rzeczy, jak potanieją. hmm i kolejna kwestia do rozważenia.

16 maja 2020

ja też nie ukrywam liczyłem, co mi się bardziej opłaca w sensie czy zwyklak czy combo i wyszło mi, że chyba wolę wziąć zwyklaka na pocżątek. Miałem kiedyś Sparka i do niego 2 baterie, które mi wystarczały. Jeśli ten polata niech będzie ok. 30 minut na jednej, to będzie tyle co mój Spark na dwóch bateriach. Torbę foto mam, a nawet plecak więc ta od DJI mnie nie urządza. Zawsze 1000 zł do przodu a jak będzie potrzeba - coś się dokupi.

26 maja 2020

oglądałem reckę na Gadget4u i trochę mnie przekonał do siebie ten dron, ale nie tak jak mówi recenzent, że raczej wersja Combo. Moim zdaniem, dla mnie osobiście właśnie lepsza będzie wersja standard plus karta plus może kiedyś bateria. Natomiast nadal nie jestem do końca sprzedany i czy nie lepiej dla mnie jakbym sobie wybrał Mavic Mini zamiast Mavic Air 2. W 4K nagrywać nie będę, śledzenia raczej też super nie potrzebuję, ale w recce widać zalety zasięgu a to już robi robotę. No nic muszę sie przespać z tematem i coś końcu wybrać po pogoda się robi, ujęcia uciekają.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl