Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

OcuSync 3.0 - lepsza kontrola nad dronem?

0
OcuSync - lepsza kontrola nad dronem?

DJI OcuSync 3.0 – lepsza kontrola nad dronem?

Kilka lat temu DJI zaprezentowało swój autorski system transmisji danych między kontrolerem a dronem – DJI OcuSync. Czym tak właściwie jest i jakie drony go posiadają? Dowiesz się w dzisiejszym wpisie, zapraszamy!

 

 

 

Czym jest system transmisji?

System transmisji jest to metoda przesyłania sygnału pomiędzy dronem a pilotem lub urządzeniem do sterowania nim (np. gogle FPV). W zależności od używanego systemu transmisji, możemy się spotkać z różnymi wynikami dotyczącymi: zasięgu, stabilności połączenia, transmisji wideo, opóźnienia transmisji i wielu innych. DJI do niedawna wykorzystywał aż 3 różne systemy transmisji. Są to Wi-Fi, Lightbridge oraz OcuSync. Dzisiaj się skupimy na tym ostatnim.

 

DJI OcuSync co to jest?

System transmisji DJI OcuSync był używany w wysokiej klasy dronach profesjonalnych oraz półprofesjonalnych. Dzisiaj możemy spotkać omawiany system już nawet w tańszych, podstawowych dronach typu DJI Mini 2 oraz troszkę droższych dronach typu nowy DJI Air 2S.

Transmisja OcuSync nie jest tak podatna na zakłócenia, poprawiając stabilność, zasięg i niezawodność połączenia, nawet w obszarach o silnych sygnałach radiowych.

Dzięki OcuSync znacząco zwiększa się zasięg transmisji, dzięki czemu przykładowy DJI Air 2S bez problemu będzie mógł polecieć na odległość nawet kilku kilometrów zachowując przy tym cały czas wymogi i zgodności CE. Jest to ogromny przeskok technologiczny względem połączenia drona przez Wi-Fi.
Drony wyposażone w OcuSync mogą przesyłać obraz na żywo w wysokiej jakości 1080p w 30FPS, co zapewnia lepszy widok z perspektywy drona przy znacznie bardziej niezawodnym połączeniu. OcuSync szybko nawiązuje połączenie z dronem, a nawet jeśli odlecimy za daleko, to równie szybko łączy się ponownie, dając pilotowi pełną kontrole nad urządzeniem.

 

Co daje OcuSync 3.0?

Jedną z kluczowych (poza zasięgiem, o którym za chwilę wspomnę) zalet OcuSync 3.0 jest bezprzewodowa kompatybilność z goglami FPV firmy DJI. Gogle pozwalają odkryć latanie dronem zupełnie na nowo. Z perspektywy gogli mamy wrażenie jakbyśmy sami byli w powietrzu jak ptak. Niektóre gogle również umożliwiają sterowanie na przykład gimbalem za pomocą ruchu głowy, co jeszcze bardziej wpłynie na odczucia w trakcie latania. OcuSync umożliwia również podłączenie jednocześnie kilku kontrolerów do jednego drona, dzięki czemu możemy łatwiej stworzyć profesjonalne, zaawansowane ujęcia, ponieważ za pomocą jednego kontrolera pilot steruje dronem, gdy jednocześnie druga osoba drugim kontrolerem steruje samą kamerą.

OcuSync 3.0 ze wszystkich systemów transmisji DJI oferuje największy, najstabilniejszy zasięg transmisji z najmniejszym opóźnieniem. 

 

Jakie drony mają OcuSync?

Na dzień dzisiejszy, pomijając drony przemysłowe, dronami, które wykorzystują system transmisji DJI OcuSync są: DJI FPV, DJI Mini 2, DJI Air 2, DJI Mavic 2 Pro/Zoom, DJI Phantom 4 Pro V2.0, DJI Mavic Pro oraz prawdopodobnie nowy dron DJI Air 2S również będzie wyposażony w OcuSync.

 

Jak uzyskać najlepszy zasięg drona?

Istnieje kilka sposobów, aby zmaksymalizować zasięg oraz stabilność połaczenia z dronem. Jeśli masz problem z zasięgiem Twojego drona, wypróbuj te wskazówki:

  • Jeśli to możliwe, lataj na otwartej przestrzeni, wolnej od drzew, budynków, skał, konstrukcji metalowych oraz innych przeszkód terenowych
  • Przed każdym lotem sprawdź index KP. Przy wysokiej wartości KP urządzenia, które korzystają m.in. z GPS mogą mieć problem z komunikacją z urządzeniem sterującym
  • Zadbaj o prawidłowe ustawienie anten kontrolera. W przypadku starszych pilotów, w których występują dwie oddzielne anteny, nigdy ich nie krzyżuj, ustaw je równolegle do siebie, a następnie ustaw się tak aby szersza część anten była ustawiona w stronę drona. W przypadku nowszych dronów typu DJI FPV, Mini 2, Air 2, antena jest od razu prawidłowo ustawiona, w tym przypadku jedynie należy starać się, aby być cały czas skierowanym w kierunku drona.

 

Stosując się do tych wskazówek zasięg i stabilność połączenia między dronem a kontrolerem powinny się znacznie poprawić.

 

Sprzedaż dronów DJI w GoHero - sprawdź nowe modele, aktualne promocje i wyprzedaże w zasięgu ręki!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl