Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Ładowanie GoPro HERO 9 Black podczas nagrywania

0
Ładowanie GoPro HERO 9 Black podczas nagrywania

 GoPro HERO 9 Black Ładowanie kamery podczas nagrywania

Jakiś czas temu na naszym blogu opublikowaliśmy wpis na temat ładowania kamery podczas nagrywania ze zewnętrznego źródła energii. Opisaliśmy tam między innymi czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe oraz czy jest bezpieczne dla akumulatora naszej kamery GoPro. Wspomnieliśmy tam również, że podczas ładowania kamery, nie jest ona w żadnym stopniu wodoszczelna, co wiąże się z możliwością przypadkowego zalania kamery.

 

 

Uszczelnione drzwiczki

Minął rok od naszego wpisu, a GoPro widząc jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania, wyprodukowało do swojej najnowszej kamery GoPro HERO 9 Black drzwiczki z otworem na kabel ładowania USB-C. Oczywiście takie produkty już są od dłuższego czasu na rynku producentów zewnętrznych, lecz dopiero wersja od samego GoPro wprowadziła wspomnianą klapkę z otworem, która jest dodatkowo uszczelniona, dzięki czemu kamera dalej jest wodoszczelna (kamera wtedy jest odporna na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg, brud. GoPro nie zaleca używania tak wyposażonej kamery pod wodą).

Po wewnętrznej stronie klapki możemy zauważyć bardzo dużą uszczelkę w postaci gumy, która w miejscu otworu posiada mały otwór, dzięki któremu kabel USB-C wchodzi na wcisk zapewniając wtedy wodoszczelność oraz to czego często brakuje w drzwiczkach firm trzecich piankowa wypustka, która dociska baterię do kamery, tak aby nie wypadła podczas gwałtownych ruchów urządzeniem. (kamera bez podpiętego kabla jest całkowicie rozszczelniona!).

To co ciekawego możemy spostrzec po zewnętrznej stronie produktu to wystający na wysokości otworu element, który spełnia dwa zadania: dodatkowo zabezpiecza otwór przed warunkami atmosferycznymi oraz jest miejscem na umieszczenie kabla USB-C, tak aby nie przeszkadzał nam podczas nagrywania.

 

Co jest w zestawie?

Jako, że najczęstszym powodem zakupu tego typu akcesoriów jest potrzeba podłączenia urządzenia do zewnętrznego źródła zasilania, GoPro w zestawie poza samymi uszczelnionymi drzwiczkami postanowiło dodać dodatkowy, dłuższy kabel USB do USB-C o długości 1.37m, który pozwoli nam na bezproblemowe podłączenie kamery do zewnętrznego źródła zasilania nawet jeśli jest oddalone od kamery. Taki ruch ze strony producenta daje nam praktycznie gotowy zestaw do nagrywania kamerą, którą mamy zamiar podłączyć do zewnętrznego źródła zasilania podczas filmowania nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

 

Zastosowanie

GoPro HERO 9 Black jest jedną z najdłużej działających na jednym naładowaniu baterii kamer sportowych. W zależności od ustawień kamera jest w stanie nieprzerwanie nagrywać aż do 2 godzin i 30 min. Taki czas pracy w przypadku kamery sportowej o tak małych rozmiarach brzmi naprawdę przyzwoicie, lecz co zrobić, jeśli potrzebujemy nagrać coś jeszcze dłuższego bez możliwości przerwania nagrania? Właśnie tu z pomocą przychodzi GoPro wraz z najnowszym akcesorium do HERO 9 – uszczelnione drzwiczki z otworem na kabel USB-C.

Takie rozwiązanie zapewni nam stały dostęp do zasilania, przez co czas pracy kamery ograniczać będzie jedynie pojemność użytej karty pamięci.

Podłączając kamerę do zewnętrznego źródła zasilania bez problemu nagramy długiego timelapsa wschodu lub zachodu słońca, a także tak jak część naszych klientów możemy użyć GoPro jako rejestrator postępu prac na przykład na budowie.

W takim przypadku wystarczy wyposażyć kamerę w odpowiednio dużą kartę pamięci, znaleźć dogodne miejsce do zamontowania kamery a na samym końcu podłączyć ją do prądu. Korzystając z nowych drzwiczek nie musimy obawiać się, że przez niesprzyjające warunki pogodowe zalejemy kamerę, dzięki czemu nasz sprzęt możemy zostawić na bardzo długi czas nie martwiąc się, że ją uszkodzimy.

Kolejnym bardzo popularnym przykładem jest korzystanie z GoPro HERO 9 Black jako wideorejestrator dla motocyklistów. Motocykliści są bardzo narażeni na różnego rodzaju warunki pogodowe, a przy takim zastosowaniu podłączenie kamery do prądu bez odpowiednich drzwiczek może wiązać się z jej uszkodzeniem. W tym przypadku możemy zamontować kamerę w dogodnym dla nas miejscu, a następnie wygodnie poprowadzić kabel do na przykład power banka. W ten sposób motocykliści nie muszą się martwić o bezpieczeństwo kamery, jednocześnie nie rezygnując z rejestrowania swojej trasy.

Oczywiście do kamery GoPro HERO 9 Black wyposażonej we wspomniane drzwiczki nie musimy podłączać tylko i wyłącznie zasilania. Do otworu bez problemu zmieści się również kabel od adaptera mikrofonowego 3.5mm jack, dzięki czemu możemy podłączyć do kamery zewnętrzny mikrofon bez obaw, że zalejemy kamerę. Warto jedna uważać na sam adapter mikrofonowy oraz upewnić się czy używany przez nas mikrofon jest wodoodporny.  

 

Podsumowanie

Nowe, uszczelnione drzwiczki do kamery GoPro HERO 9 Black to świetne rozwiązanie dla użytkowników, którym czas pracy na jednym naładowaniu kamery nie wystarcza. Dzięki nim bez problemu możemy podłączyć kamerę do zewnętrznego źródła zasilania jednocześnie nie martwiąc się, że podczas nagrywania napotkamy trudności w postaci niesprzyjających warunków atmosferycznych, lub niespodziewanego zachlapania kamery. Duża uszczelka również skutecznie uniemożliwia dostanie się do komory baterii wszelkiego rodzaju brudu oraz pyłu. Warto pamiętać jednak, że kamera pozostaje wodoszczelna tylko wtedy, gdy podepniemy do niej kabel, lecz producent nie zaleca korzystać z tak wyposażonej kamery pod wodą, ponieważ drzwiczki chronią ją jedynie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl