Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Jak zgrać filmy z GoPro na komputer

0
Jak zgrać filmy z GoPro na komputer

Jak zgrać filmy z GoPro na komputer

Pomimo tego, że GoPro stara się jak najbardziej uprościć obsługę swoich kamer, w dalszym ciągu niektóre czynności potrzebują szerszego wyjaśnienia. Taką czynnością jest między innymi zgrywanie filmów z GoPro na komputer. Od kiedy do kamery GoPro HERO8 Black oraz GoPro HERO9 Black dodano możliwość wykorzystania ich jako kamer internetowych, kamery potrzebują rozszerzonej możliwości konfiguracji połączenia przewodowego za pomocą złącza USB-C. Prosto po wyjęciu kamery z pudełka kamera jest w trybie GoPro Connect, który umożliwia podłączenie GoPro jako kamery internetowej, lecz wtedy komputer nie ma dostępu do plików na karcie pamięci. Poniżej przedstawiamy poradnik jak to zmienić, aby móc bez problemowo zgrywać oraz odtwarzać materiały z GoPro na komputerze. 

 

GoPro MTP co to?

MTP to nic innego jak Media Transfer Protocol, który ma za zadanie umożliwić użytkownikowi na wygodny przesył plików między urządzeniami. Nowsze kamery GoPro prosto po wyjęciu z pudełka niestety tej opcji najczęściej nie mają aktywnej, przez co po podłączeniu urządzenia do komputera nic się nie dzieje. Oto jak włączyć MTP w GoPro

 

GoPro HERO9 Black MTP:

1.Wejdź w Connections

 

2.Wyszukaj zakładkę USB Connection

3.Wybierz opcję MTP

 

GoPro HERO8 Black MTP:

1.Wejdź w preferencje

2.Wybierz zakładkę Connections

3.Znajdź USB Connection

4. Wybierz opcję MTP

 

Jak podłączyć GoPro do komputera

Jeśli już Twoja kamera ma włączoną opcję MTP podłącz włączoną kamerę do komputera za pomocą kabla USB-C, a następnie komputer z systemem Windows powinien automatycznie rozpoznać kamerę jako nośnik danych, z którego mamy możliwość odtworzenia filmów oraz zgrania ich na pamięć komputera. W przypadku komputerów z systemem MacOS, po podłączeniu GoPro należy wejść w aplikacje Pobieranie Obrazów, w której pojawią się wszystkie materiały, które znajdują się na karcie pamięci kamery.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl