Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #177 - GoPro HERO 9 Black - idealna do vlogowania?

0
GoProsfera #177 - GoPro HERO 9 Black - idealna do vlogowania?

GoPro HERO 9 Black - idealna kamera do vlogowania?

Premiera nowej kamery GoPro HERO 9 Black zbliża się wielkimi krokami, co za tym idzie, w sieci możemy znaleźć coraz więcej przecieków na temat konstrukcji i możliwości nowego GoPro. Jeśli owe przecieki okażą się trafne, to nowe HERO 9 Black może być fantastyczną opcją dla osób prowadzące kanał na platformach: YouTube, Twitch i innych, na których nagrywają między innymi Vlogi. Nowa kamera GoPro znacznie poprawi jakość nagrywanych materiałów, a dzięki prawdopodobnie nowej konstrukcji kamery, wygoda z użytkowania znacznie się poprawi.

 

 

Bazując na przeciekach ogólnodostępnych w sieci możemy wywnioskować, że nowe GoPro HERO 9 Black prawdopodobnie otrzyma nowy, większy ekran statusowy, który będzie mógł wyświetlić nam obraz z kamery! Funkcja ta znana jest już nam z kamery konkurencji – DJI Osmo Action. Dodatkowy ekran obok obiektywu znacznie ułatwiał nam, użytkownikom kadrowanie podczas nagrywania na przykład Vlogów lub po prostu podczas nagrywania swojej osoby na przykład na nartach. Osmo Action, jak to każda inna kamera miała jednak swoje mankamenty. Jednym z największych z nich ( moim zdaniem ) było przerywanie nagrywania podczas zmiany ekranu, który wyświetla podgląd z kamery. Ten problem był bardzo uciążliwy. Dla przykładu – jesteś vlogerem, który wyjechał na targi samochodowe. Zabrałeś/aś ze sobą DJI Osmo Action i zaczynasz nagrywać. Chodzisz sobie po hali, oglądasz samochody i zauważasz cudowne, czerwone Ferrari. Co robisz? Idziesz go nagrać, a potem odwracasz kamerę celem uchwycenia swojej reakcji na zobaczenie najnowszego modelu Ferrari. Przełączasz ekrany i co się dzieje? Kamera zatrzymała nagrywanie, aby móc zmienić używany ekran, a Twoje nagranie zostało przerwane, przez co jeśli w trakcie zmiany ekranu coś mówiłeś/aś do kamery, nie zostało to nagrane. Jest to jeden z wielu przykładów, w których zmiana ekranu podczas nagrywania przeszkadza.

Jeśli w nowym GoPro HERO 9 Black, faktycznie będzie dodatkowy ekran z podglądem obrazu na żywo i będzie można przełączać się między używanymi ekranami podczas nagrywania bez przerwania materiału, to będzie dużym plusem względem DJI Osmo Action.

W GoPro HERO 8 Black mamy możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów w postaci modułów. Do tej pory producent zaprezentował:

GoPro Media Mod, GoPro Light Mod oraz GoPro Display Mod. Wszystkie te „mody” dodawały nam kolejne funkcje oraz możliwości. Zaczynając od ramki multimedialnej Media Mod – jest to ramka, do której wpinało się kamerę, aby między innymi: uzyskać zewnętrzny, mikrofon kierunkowy oraz rozszerzyć dostępne porty kamery na: USB-C, micro HDMI oraz port 3,5mm jack, który jest potrzebny do podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Ramka ta miała również dwie zimne stopki do zamontowania pozostałych modów.

GoPro Light Mod to dodatkowa lampka doświetlająca z możliwością regulacji mocy. Lampka idealnie sprawdza się do doświetlenia swojej twarzy w trakcie nagrywania vloga. Jej zasięg, na którym jej światło jeszcze efektywnie doświetlało scenę to około 1,5 – 2m.

GoPro Display Mod to nic innego jak dodatkowy, kompaktowy monitorek, który mogliśmy podłączyć do kamery za pomocą kabla micro HDMI. Ekran ten mogliśmy ustawić w swoją stronę, tak aby podczas vlogowania można było widzieć na żywo jak wygląda obraz, czy jest dobrze wykadrowany oraz czy scena jest odpowiednio doświetlona.

Pomimo tego, że nowe GoPro HERO 9 Black prawdopodobnie będzie posiadało wbudowany ekran obok obiektywu, możliwe jest to, że w tej generacji kamery również dostępny będzie GoPro Media Mod. Czyli będzie to kolejna gratka dla vlogerów. Mod ten prawdopodobnie będzie miał wbudowany mikrofon kierunkowy przez co jakość audio będzie zauważalnie lepsza, mocowanie na dodatkowe akcesoria oraz wyjście micro HDMI. Ucieszyłbym się, gdyby podczas korzystania z kamery podpiętej do GoPro Media Mod, kamera pozostałaby wodoszczelna lub chociaż zachlapanioodporna. Tego właśnie najbardziej brakuje w wersji do GoPro HERO 8 Black. Niestety podłączając kamerę do ramki multimedialnej musimy zdjąć pokrywę akumulatora, przez co kamera przestaje być szczelna, a korzystanie z niej w ciężkich warunkach staję się niemożliwe.

Co do reszty modów, ciężko określić czy również się pojawią. O ile dodatkowe oświetlenie w postaci GoPro Light Mod może się przydać, to zewnętrzny ekran GoPro Display Mod traci sens, jeśli nowe GoPro HERO 9 Black dostałoby dodatkowy wyświetlacz.

Podsumowując nowe GoPro HERO 9 Black może być świetnym narzędziem do pracy dla osób tworzących filmy na różnych portalach typu YouTube. Jeśli plotki się potwierdzą, to dodatkowy ekran będzie sporym usprawnieniem w przypadku nagrywania swoich relacji. Jeśli jeszcze do tego dorzucimy nowego Media Moda, to ten zestaw będzie hitem wśród internetowych twórców.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl