Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #164 - Bezprzewodowe połączenie GoPro - OBS

0
GoProsfera #163 - Bezprzewodowe połączenie GoPro - OBS

W dzisiejszym wpisie poruszymy BEZPRZEWODOWY sposób połączenia kamery GoPro HERO 7 Black / HERO 8 Black z programem OBS. Jakiś czas temu na łamach naszego bloga poruszany był temat użycia zewnętrznych kart wideo w postaci grabberów HDMI. Dwa wymienione wcześniej modele można jednak wykorzystać bez łączenia dodatkowych kabli, a to dzięki temu, że mają one opcję streamingu sygnału audio / video.

 

Co będzie potrzebne?

 • kamera HERO 7 Black / HERO 8 Black

 • telefon z zainstalowaną aplikacją GoPro App i dostępem do Wi-Fi

 • laptop lub PC z dostępem do tej samej sieci Wi-Fi

 • zainstalowany program OBS

 • zainstalowany program GoPro2OBS
  (program ten występuje w formie 12-dniowej wersji próbnej, dożywotnia licencja kosztuje 80$ i program kupuje się przez stronę producenta po zainstalowaniu programu)


 

1. Przygotowanie transmisji w GoPro

Najpierw musimy połączyć się kamerą GoPro z telefonem. Instrukcja jak to przeprowadzić znajduje się w poniższym filmie. W momencie, gdy mamy już połączoną kamerę z telefonem:

 • przechodzimy w tryb „Live” i wybieramy opcję „RTMP”

 • po ustawieniu „Live Stream to Other” wybieramy „Set up Live”

 • w ustawieniach przygotowawczych transmisji:

  1. Wybieramy sieć Wi-Fi, do której podłączony jest komputer
  2. Wpisujemy kod RTMP: rtmp://numer IP/app/live (numer IP jest różny dla każdej z sieci i należy go przepisać z programu GoPro2OBS, np. rtmp://192.168.254.1/app/live)
  3. Wybieramy rozdzielczość przesyłanego obrazu
  4. Zaznaczamy zapis / brak zapisu transmisji na kartę pamięci
  5. Wybieramy „Set Up Live Stream”

Po tym etapie kamera wyświetli komunikat „READY” na górze ekranu, a w aplikacji pojawi się przycisk „Go Live”. Wybieramy tę opcję i kamera rozpocznie transmitowanie obrazu. Na aplikacji pojawi się komunikat „Preview Not Available”.


 

 

2. Program GoPro2OBS

Teraz przechodzimy do programu GoPro2OBS i zaznaczamy „PRV” jako „Preview”, żeby upewnić się, że sygnał z kamery został prawidłowo przesłany. Może mieć on lekkie opóźnienie, w naszych testach było to między 140 a 400ms. Polecam też zaznaczyć opcję „Ignore Audio”, ponieważ dźwięk z kamery może być lekko deformowany. Jeżeli wszystko jest w porządku, zaznaczamy ikonę „ON” i przechodzimy do programu OBS.


 

3. Program OBS (Open Broadcaster Software)

Jeżeli mamy już przechwycony sygnał, w głównym ekranie w sekcji „Źródła obrazu” zaznaczamy „dodaj”, a następnie „Urządzenie do przechwytywania wideo”. Dodajemy sobie nowe źródło, dowolnie je nazywając, a w następnym oknie w liście „Urządzenie” zaznaczamy „GoPro2OBS” i na ekranie do streamingu mamy sygnał z kamery GoPro. Teraz wystarczy przygotować wielkość obrazu z kamery na ekranie i można przesyłać go dalej na wspierane przez OBS programy.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl