Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #155 - GoPro jako kamera internetowa

12
GoProsfera #155- GoPro jako kamera internetowa

Przede wszystkim, żeby kamera GoPro mogła pełnić taką funkcję musi być wyposażona w złącze HDMI (w przypadku kamer od HERO 3 jest to microHDMI). W innym wypadku niestety nie połączymy jej z komputerem w celu przesyłania sygnału.

Na przestrzeni lat pojawiło się sporo modeli, które mają możliwość przekształcenia kamery sportowej na kamerę do transmisji wideo na żywo. GoPro jako kamera internetowa wcześniej wydawała się zastosowaniem niszowym, jednak dalej jest to jedna z najpopularniejszych kamer na świecie, tak więc obecnie można wykorzystać ją dodatkowo np. do pracy zdalnej.

 

 

Poniżej zamieszczamy listę kamer kompatybilnych w standardzie microHDMI:

- HERO 3 White / Silver / Black
- HERO 3+ Silver / Black
- HERO 4 Silver / Black
- HERO 5 Black
- HERO 6 Black
- HERO 2018
- HERO 7 Black
- HERO 8 Black + Media Mod

 

To co będziemy potrzebować do konfiguracji całości to:

 • kamera GoPro ze złączem microHDMI

 • kabel microHDMI – HDMI

 • zewnętrzny HDMI Grabber / Cam Link

 • w zależności od rodzaju Grabbera – kabel USB 3.0 lub HDMI do HDMI.

 • Pobrany i zainstalowany program OBS Studio (Open Broadcaster Software)

 


 Żeby prawidłowo przeprowadzić podłączenie kamery GoPro należy:

 1. zmienić w ustawieniach w kamerze Input/Output na „LIVE”

 2. wyłączyć stabilizację (dotyczy modeli HERO 5 i wyżej)

 3. podpiąć kamerę GoPro kablem (złącze microHDMI do kamery, HDMI do grabbera)

 4. podpiąć odpowiednim kablem (USB lub HDMI) grabber do komputera

 5. w programie OBS dodać nowe źródło poprzez naciśnięcie ikony „+” w polu „źródła obrazu”

 6. wybieramy „urządzenie do przechwytywania obrazu” i „stwórz nową”

 7. zatwierdzamy „ok” i w następnym oknie wybieramy grabber z listy urządzeń

 8. wybieramy lub pozostawiamy domyślnie wartości klatek i rozdzielczości

 9. na ekranie powinien pojawić się sygnał z kamery GoPro
 10. wybieramy platformę i klikamy „rozpocznij stream”


 


źródło: YouTube, Reha Alev

Dla programów takich jak Microsoft Teams, Skype oraz Cisco (i wielu innych) należy w ustawieniach programu zaznaczyć źródło kamery jako urządzenie zewnętrzne wykrywane przez dany model HDMI Grabbera.

Jak najbardziej GoPro może pełnić rolę kamery internetowej, zapewniając znacznie lepszą jakość w porównaniu do tanich kamer. Nowsze modele oferują także szeroki kąt widzenia (120 stopni) bez zakrzywienia obrazu – Linear, dzięki czemu nie spowoduje to charakterystycznej dla kamer sportowych deformacji, potocznie nazywanej rybim okiem.

 

Komentarze do wpisu (12)

14 kwietnia 2020

Poradnik z czapy, ten sposób to po prostu obchodzenie funkcjonalności kamery, a moim zdaniem w kamerze za tę cenę i aspirującą do miana najlepszej kamery powinna być po prostu opcja podpięcia kamery przez USB i wykrycia jej przez system automatycznie jako kamera internetowa. Jak moja żona dowiedziała się, że nie ma takiej opcji w standardzie tylko trzeba kupić dodatkowe urządzenie za kilkaset zł i kombinować z oprogramowaniem dodatkowym to się tylko roześmiała. Jej śmiech jest wystarczającym komentarzem co do funkcjonalności kamery. Robicie durne live stream zamiast takiej przydatnej funkcji jak webcam. Poprawcie się lepiej bo chińczyki zrobią to za was jako konkurencja.

14 kwietnia 2020

Łukaszu, nie uważam tego za obchodzenie funkcjonalności kamery - jako kamera sportowa, została stworzona do innych zastosowań, a powyższy poradnik jest rozwiązaniem dla osób, które mają już kamerę GoPro i chcą ją dodatkowo wykorzystać w tej wyjątkowej sytuacji. W innym wypadku kamery internetowe sprawdzą się lepiej, ale będą tylko webcamami. Kupno bezlusterkowca Sony za kilkanaście tys. złotych + obiektyw do transmitowania także wiąże się z takim samym rozwiązaniem czyli kupnem Grabbera HDMI. My nie wymyślamy niestety funkcji kamery, chociaż mocno byśmy chcieli - jesteśmy tylko sklepem specjalistycznym, a nie producentem ;)

14 kwietnia 2020

@Łukasz - w pełni się zgadzam. @Wojtek - coś trzeba napisać ale prawda jesr taka, że Azja nie widzi ograniczeń, które US i EU wprowadza lub nie umie obejść :) Live is brutal - czas posiedzieć 12 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu aby nadążać za światem, który już nas zostawia w tyle.

28 kwietnia 2020

Ile maksymalnie FPS możemy przetransportować z kamery?

28 kwietnia 2020

Filipie - maksymalnie można przerzucić 60 klatek na sekundę, jednak zależy to też od możliwości samego grabbera HDMI. Te jednak zazwyczaj mają już obsługę 1080p60FPS w standardzie.

2 maja 2020

Witam. Dla mnie to też jest dziwne, że kamera GoPro 8 nie jest wyposażona w funkcję zwykłej kamery internetowej. Kosztuje krocie i taka oczywista funkcja powinna być dostępna. Jak jadę w teren to nie chcę zabierać przyczepy dodatkowego osprzętu. Szkoda.

24 maja 2020

Jak to jest że przez apkę na telefonie możemy mieć podgląd z kamery i sterowanie a na PC tego niema. Taki problem dodać taką apkę dla win10?

12 listopada 2020

To jest jakaś kpina, że nie można z kabla puścić filmów na telewizor! Dzieci świeżo po wycieczce rowerowej chciały dziadkom pokazać filmiki w 4K na 65'' telewizorze. Finał był taki że dziadek z babcią musieli wyłączyć telewizor, założyć okulary i wpatrywać się w mały ekranik kamery! Kupiłem jakiś mega specjalny kabel 4K 60Hz USB-C / HDMI i nic! Okazuje się że jest jeszcze potrzebny jakiś Media Mod od GOPRO za pół tysiąca! Który użyje kilka razy w roku... To była stara smutna historia, nawet nie mogłem się nacieszyć kamerą bo czar prysł. Teraz temat sprzed chwili. Okazuje się, że drugie dziecko potrzebuje kamery do zdalnych lekcji w MS TEAMS, a GOPRO 8 leży i się kurzy. Co na to GOPRO? Oczywiście że gów...o Gdyby stanęli na wysokości zadania to podpięcie GO8 do kompa odpalałoby z automatu Teams'a. Muszę kupić kolejną kamerę za minimum 200zł choć w domu już posiadam coś co też jest kamerą, ale nie jest funkcjonalne! Co z tego że nagrywa w 240Hz i można wrzucić ją do wody, ale jej nie zagotuje! Ludzie oczekują funkcjonalnych urządzeń. Pewien operator komórkowy miał serię reklam "to nonsens". Menadżerowie z GOPRO powinni sobie te reklamy wziąć do serca zanim ich Chińczycy zjedzą na śniadanie...

2 lutego 2021

@Łukasz: GH9+MEDIA MOD gra i trąbi (USBc)

4 lutego 2021

Witam. Czy gopro Hero 9 ma w tej kwestii dokładnie tak samo jak 8 ?

5 marca 2021

Mam pytanie czy to dziala rowniez dla kamery gopro hero (bez zaadnych numerow ), poniewaz chcialbym podloczyc swoja kamere do komputera

29 marca 2021

Mam pytanie, jestem bardzo zadowolony z codziennego użytkowania 7 black, ale jako kamerka internetowa potrafi czasem wejść w tryb aparatu i zmienia ustawienia, jak to zniwelować?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl