Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #154 - Transmisja na żywo z GoPro

4
GoProsfera #154 - Transmisja na żywo z kamer GoPro

Modele HERO 7 Black oraz HERO 8 Black pozwalają na bezprzewodowy przesył poprzez aplikację GoPro App na platformy Facebook oraz YouTube w rozdzielczości 720p HD (dla HERO 7 Black) oraz 1080p FullHD (dla HERO 8 Black). W przypadku pierwszej platformy jest to możliwe po zalogowaniu się przez swoje konto. W przypadku YouTube lub Twitch należy wkleić link RTMP (Real Time Media Protocol), co wymaga odblokowania Live Streamu na kanale, po przekroczeniu 1000 osób subskrybujących.

Poniżej zamieszczamy pełną instrukcję, jak ustawić taką transmisję na żywo poprzez aplikację GoPro App:

Live Streaming dla platformy Facebook

Ważne: Streaming musi być ustawiony z poziomu aplikacji GoPro App. Nie można ustawić parametrów transmisji bezpośrednio w kamerze.

 1. Otwórz aplikację GoPro App, połącz się z kamerą i zaznacz „Live” w trybie podglądu na żywo.

 2. Naciśnij ikonę „Set Up Live”.

 3. Połącz się ze swoim kontem Facebook i udziel uprawnień aplikacji GoPro App.

 4. Połącz się z poziomu GoPro App z Wi-Fi lub przenośnym Hot Spotem telefonu korzystając z danych komórkowych.


Ważne: Twoja kamera musi być podłączona do sieci Wi-Fi lub przenośnego Hot Spota w celu rozpoczęcia konfiguracji transmisji na żywo.

 1. Wybierz ustawienia prywatności transmisji (publiczna, znajomi, tylko ja).

 2. Nadaj tytuł i krótki opis transmisji.

 3. Wybierz domyślną rozdzielczość: 480p, 720p or 1080p (1080p dostępne tylko dla HERO8 Black)

 1. Ustaw parametry zapisu transmisji (możesz zapisać stream w pełnej rozdzielczości na karcie microSD w kamerze GoPro).

WSKAZÓWKA: Ustaw kadr i upewnij się, że kamera nie jest do góry nogami przed rozpoczęciem transmisji. W przeciwnym przypadku po odwróceniu kamery, stream będzie wyświetlał się do odwrotnie.

 1. Naciśnij ikonę „Go Live” albo naciśnij przycisk z góry kamery, aby rozpocząć strumieniowanie.

 2. Przełącz się do aplikacji Facebook do oglądania i odpowiadania na komentarze.

źródło: YouTube, Reha Alev

 


 

Live Streaming dla platformy YouTube


Ważne: Musisz najpierw włączyć przez YouTube możliwość strumieniowania z zewnętrznych urządzeń na swoim kanale. Aktywacja może zająć do 24 godzin i wymaga minimum 1000 subskrybentów.

 1. Otwórz aplikację GoPro App, połącz się z kamerą i zaznacz „Live” w trybie podglądu na żywo.

 2. Naciśnij ikonę Facebooka aby zmienić platformę i zaznacz YouTube.

 3. Naciśnij ikonę „Set Up Live”.

 4. Połącz się ze swoim kontem YouTube i udziel uprawnień aplikacji GoPro App.

 5. Połącz się z poziomu GoPro App z Wi-Fi lub przenośnym Hot Spotem telefonu korzystając z danych komórkowych.

Ważne: Twoja kamera musi być podłączona do sieci Wi-Fi lub przenośnego Hot Spota w celu rozpoczęcia konfiguracji transmisji na żywo.

 1. Wybierz ustawienia prywatności transmisji (publiczna).

 2. Nadaj tytuł i krótki opis transmisji.

 3. Wybierz swoją lokację.

 4. Wybierz domyślną rozdzielczość: 480p, 720p or 1080p (1080p dostępne tylko dla HERO8 Black)

 5. Ustaw parametry zapisu transmisji (możesz zapisać stream w pełnej rozdzielczości na karcie microSD w kamerze GoPro).

WSKAZÓWKA: Ustaw kadr i upewnij się, że kamera nie jest do góry nogami przed rozpoczęciem transmisji. W przeciwnym przypadku po odwróceniu kamery, stream będzie wyświetlał się do odwrotnie.

 1. Naciśnij ikonę „Go Live” albo naciśnij przycisk z góry kamery, aby rozpocząć strumieniowanie.

 


 

Transmisja poprzez złącze HDMI

W przypadku kamer GoPro wymagane jest przejęcie sygnału po kablu HDMI. Kamera HERO 7 Black posiada takie złącze microHDMI obok portu ładowania USB-C. W przypadku nowszego modelu HERO 8 Black potrzebna jest dodatkowo ramka multimedialna Media Mod z tym złączem.

W momencie, w którym mamy już możliwość podpięcia do kamery kabla HDMI, potrzebne będzie oddzielne urządzenie przechwytujące sygnał z kamery, czyli HDMI Grabber. W momencie podpięcia samej kamery bezpośrednio do złącza HDMI w komputerze lub laptopie, na monitorze wyświetli się tylko podgląd z kamery, którego nie można przesłać dalej. Tak więc poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak użyć GoPro jako kamerę internetową i przesyłać z niej sygnał na YouTube, Skype, Twitch oraz wiele innych platform.

 1. W GoPro po podpięciu kabla microHDMI w ustawieniach „Preferences” wybieramy zakładkę „Input/Output” i w „HDMI Output” zaznaczamy opcję „Live”.

 2. W trybie „Video” w ustawieniach nagrywania WYŁĄCZAMY stabilizację (powoduje ona opóźnienie obrazu).

 3. Kabel podpinamy do HDMI Grabbera

 4. W zależności od modelu HDMI Grabber łączymy przez drugi kabel HDMI do karty graficznej w laptopie lub PC lub przez złącze USB 3.0.

 5. W darmowym programie OBS (Open Broadcaster Software) wybieramy przejęcie sygnału z GoPro przez źródło HDMI i wybieramy, gdzie przesłać dalej.

 

źródło: YouTube, Reha Alev

 

Tak jak widać, GoPro może się sprawdzić na kilka sposobów – do e-lekcji, jako kamera internetowa, prowadzenia szkoleń on-line, webinarów, zapisywania transmisji do ich późniejszego wykorzystania lub po prostu prowadzenia zwykłych live'ów przez obecnie najpopularniejsze platformy mediów społecznościowych. W obecnej sytuacji, gdy można ją wykorzystać do dodatkowych zadań, jest to na pewno wygodne i szybkie rozwiązanie w przypadku wyżej wymienionych zastosowań, zamiast poszukiwania oddzielnej kamery. Możliwość nagrywania wysokiej jakości dźwięku poprzez HDMI Grabber także pozwala na profesjonalne transmisje, które są wymagane szczególnie podczas szkoleń na odległość.

Komentarze do wpisu (4)

31 marca 2020

W punkcie 5 jest błąd. Zapis ten sugeruje, że kamera łączy się z siecią wifi np. domową jako klient. To Kamera jest hostem i to ona wytwarza własne wifi. Komórka jest klientem tej sieci wifi która tworzy kamera. Potem następuje wykorzystanie wifi do której podłączona zwykle jest komórka (np. domowej) dopiero wtedy można zrobić przekaz na żywo. Nie wiedzieć czemu kamera sama nie może być klientem wifi i być wykorzystana jako kamera IP bezprzewodowa. Szkoda, że jej sygnał dopiero można użyć przez HDMI grabbera. To urządzenie nie jest wcale tanie. Podobnie jest z mikrofonem

31 marca 2020

Szkoda że tego live można uzyskać tylko przez aplikację w telefonie. Przez aplikację na PC już nie da rady

23 października 2020

Dlaczego podczas livestream nie ma możliwościowi zmiany trybu aby obraz był bez efektu rybiego oka? Jest to bez sensu dla transmisji na żywo..

17 grudnia 2020

Podpinam się do uwagi Rafała - czy rzeczywiście nie da się skonfigurować ogniskowej dla transmisji live? W GP8 mając ustawione Linear przy live automatycznie przełącza na rybie oko? To jakiś bug?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl