Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #146 - DJI Mavic Mini czy DJI Mavic Mini Combo?

0
GoProsfera #146 - DJI Mavic Mini czy DJI Mavic Mini Combo?

DJI Mavic Mini bez wątpienia okazał się rynkowym sukcesem, jeżeli mówimy o sekcji dronów dla początkujących. Wynika to oczywiście z paru czynników – DJI bardzo dobrze kreuje popyt na swoje drony, wyłączając np. ze sprzedaży wcześniejsze modele jak DJI Spark, z drugiej strony mamy bardzo dobry stosunek ceny do jakości, biorąc pod uwagę konkurencyjne platformy. Dodatkowo sama pozycja producenta i zakorzenienie marki w sferze premium (co by nie mówić DJI to taki Apple wśród dronów) wpływają na żywe zainteresowanie każdą premierą.

DJI Mavic Mini występuje, nie inaczej, w dwóch wersjach – podstawowej i Fly More Combo. Pierwsza zawiera oczywiście samego drona, kontroler RC, zapasową parę śmigieł oraz przewód microUSB do ładowania. DJI Mavic Mini w wersji podstawowej to świetny dron na początek, szczególnie dla osób zakładających kupno drona dla siebie lub na prezent do 2000 zł brutto. W zestawie nie znajdziemy natomiast karty pamięci, więc jeżeli nie posiadamy odpowiedniej dedykowanej karty microSD U3, to należy doliczyć jej koszt. Sama platforma w wersji podstawowej oczywiście nie różni się od tej, którą można kupić w wersji Combo, więc jeżeli szukasz samego drona, to jest to bardzo ciekawa propozycja, tym bardziej biorąc pod uwagę małe gabaryty do transportu i czas lotu realnie oscylujący w granicach 26-28 minut na jednym ładowaniu. Wbrew pozorom to bardzo dużo, jeżeli chcemy pozyskać zdjęcia i ciekawe kadry – wystarczy kilkanaście sekund z drona, by całkowicie odmienić i uatrakcyjnić nagranie.

Wersja Combo jest znacznie bardziej bogato wyposażona – poza kompletem jak w wersji podstawowej znajdziemy dwa dodatkowe akumulatory, potrójną ładowarkę sekwencyjną HUB, 18W ładowarkę ścienną, dwa zapasowe komplety śmigieł, etui do transportu oraz osłony śmigieł do lotów w pomieszczeniach. DJI Mavic Mini Fly More Combo jest oczywiście najbardziej kompleksowym rozwiązaniem i w cenie 2249 zł (+ koszt karty pamięci) to idealne rozwiązanie dla osób intensywnie korzystających z drona, czy to na co dzień czy na wakacjach. Sumaryczny czas lotu to około 1 godzina 20 minut i dzięki temu taki komplet bez problemu sprawdzi się podczas całodniowego wykorzystania drona. Jeżeli więc sporo nagrywasz na ziemi lub po prostu szukasz różnorodnych ujęć z Mavic Mini, to Fly More Combo jest opcją dostarczającą gotowe rozwiązanie.

Niezależnie więc od wyboru wersji, sam dron DJI Mavic Mini jest jedną z najlepszych propozycji na rozpoczęcie nie tylko przygody z lataniem, ale także podniebnym nagrywaniem i fotografowaniem. Czas lotu, stabilność w jego trakcie oraz naprawdę prosta obsługa sprawiają, że nawet osoby bardzo początkujące odnajdą się w lataniu, a bez wątpienia taka pamiątka w postaci filmów lub zdjęć to ciekawa propozycja do domowej biblioteki.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl