Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #142 - Nowe oprogramowania kamer GoPro

3
GoProsfera #142 - Nowe oprogramowania kamer GoPro

 

Ostatni tydzień był bardzo intensywny pod kątem aktualizacji do kamer GoPro. Nowe wersje oprogramowania dostały nie tylko flagowe modele HERO 8 Black oraz HERO 7 Black, ale także HERO 7 Silver, HERO 7 White, HERO 6 Black oraz HERO 5 Black. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się, co zmieniają poprawki oprogramowania w poszczególnych kamerach.

HERO 8 Black – V1.50

Największa aktualizacja tyczy się oczywiście najnowszego modelu GoPro HERO 8 Black, która z oznaczeniem v1.50 wprowadza nie tylko poprawki błędów, które mogą występować w urządzeniu, ale przede wszystkim odblokowuje nowe możliwości. Kamery z tą wersją oprogramowania teraz mogą nagrywać w rozdzielczości 4K w prędkości 60 klatek/s. wraz z włączoną opcją Hypersmooth 2.0 (wcześniej była oferowana podstawowa wersja stabilizacji Hypersmooth 1.0), a także doszedł prosty kąt widzenia Linear zarezerwowany wcześniej dla ustawień 4K30FPS (wcześniej kamera oferowała jedynie kąt widzenia Wide z widocznym zakrzywieniem obrazu). To zdecydowanie kluczowa zmiana dla użytkowników pracujących w najwyższej rozdzielczości i posiadających zaplecze sprzętowe, by wykorzystać pełny potencjał kamery.


HERO 7 Black – V1.90

Update kamery HERO 7 Black ograniczył się do poprawki błędów, więc w spisie zmian, które wprowadza aktualizacja nie znajdziemy rozbudowanej informacji odnośnie łatki oprogramowania, jednak informacja zwrotna od użytkowników, którzy zaktualizowali swoją kamerę jest pozytywna – kamera znacznie szybciej się uruchamia w porównaniu do v1.80, zarówno z poziomu przycisku bocznego jak i górnego za pomocą funkcji Quick Capture. Dodatkowo zapis pliku i wyłączanie kamery zajmuje znacznie mniej czasu.


HERO 7 Silver i White – V2.10

W nowej wersji oprogramowania do HERO 7 Silver znajdziemy głównie poprawki dotyczące optymalizacji działania i płynności obsługi. Tak samo ma to miejsce w niższym modelu HERO 7 White, gdzie aktualizacja dostała to samo oznaczenie.

HERO 6 Black – V2.10

Flagowiec GoPro HERO 6 Black z 2017 roku także otrzymał nowe oprogramowanie z oznaczeniem v2.10. Poza tym, że wprowadza on kompatybilność z bateriami do HERO 8 zapewniając wsteczne wsparcie (akumulator AJBAT-001 do HERO 8 zastąpił w ofercie AABAT-001, który występował od HERO 5 Black do HERO 7 Black ), to poprawiono także pewne zachowania kamery jak wyświetlanie niebieskiej diody pomimo wyłączonego WiFi, samoczynne włączenie kamery i innych pomniejszych bugów.


HERO 5 Black – V2.70

Wraz z pokazaniem baterii do HERO 8, wsteczną kompatybilność do nich otrzymała także kamera HERO 5 Black za pomocą oprogramowania v2.70. WAŻNE! Żeby móc korzystać z baterii od HERO 8 w starszej kamerze należy przeprowadzić najpierw aktualizację na starszym akumulatorze. Dopiero po wgraniu nowego oprogramowania


Jak wgrać nowe oprogramowanie?


Aktualizacja niezależnie od modelu wygląda tak samo:
- poprzez stronę www.gopro.com należy pobrać odpowiednią wersję oprogramowania
- naładować baterię w kamerze powyżej 50%
- zgrać aktualizację na kartę pamięci do folderu nazwanego „UPDATE”
- włożyć kartę i uruchomić kamerę

Pełna instrukcja dotycząca aktualizacji oraz sposoby aktualizacji przez aplikację GoPro i program GoPro Quik znajduje się we wpisie tutaj.

Komentarze do wpisu (3)

5 stycznia 2020

jakie minimalne wymagania sprzetowe musi posiadać telefon z systemem Android jaki musi być sam awersja androida itd bo mój SAMSUNG GALAXY CORE PRIME SM-G361F nie jest kompatybilny z aplikacją a to znacząco utrudnia obsugę kamerki

29 marca 2020

Masz stary system android 5 i tu jest problem , przy okazji na GP8 jest firmvare 1.6

12 stycznia 2021

Czy nie można zaktualizować przez appke w telefonie?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl