Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #121 - Premiera GoPro HERO 8 Black

2
GoProsfera #121 - Premiera GoPro HERO 8 Black

Nowe GoPro HERO 8 Black odchodzi od designu, który znamy od 2016 roku. Kształt i kompatybilność kamery od HERO 5 Black do HERO 7 Black zyskała rzeszę zwolenników, ale nie da się ukryć, że design, który pierwotnie przecierał szlaki obecnie potrzebował odświeżenia. GoPro HERO 8 Black, która na sklepowe półki trafi 25 października oferuje nie tylko poprawione funkcje znane z HERO 7 Black, ale przede wszystkim szereg nowości. W tym wpisie przyjrzymy się, co oferuje nowy flagowiec od GoPro.

Nowa konstrukcja GoPro 8

W modelu HERO 8 Black nie doświadczymy już ramki montażowej, która występowała w poprzednich modelach. Obecnie kamera dużo łatwiej mieści się w kieszeni, a składane uszy do montażu pozwalają znacznie łatwiej transportować kamerę w transporcie. Nowe boczne drzwiczki pozytywnie wpływają także na szybką wymianę akumulatorów, jednoczesny dostęp do karty pamięci i portu ładowania poprzez USB-C. GoPro HERO 8 Black posiada teraz przycisk funkcyjny po lewej stronie kamery, Nowością jest mikrofon umieszczony bezpośrednio pod obiektywem, który znacznie lepiej rejestruje dźwięk kierunkowo – jeżeli kierujemy kamerę na siebie i mówimy do niej, różnica będzie znacząca. Z tyłu znajduje się 2-calowy wyświetlacz LCD, w którym poprawiono responsywność kamery na dotyk.

 premiera kamery gopro 8

Hypersmooth 2.0

Względem poprzedniego modelu poprawiono także flagową funkcję stabilizacji cyfrowej. Świetnie działający Hypersmooth doczekał się drugiej generacji i teraz jeszcze efektywniej tłumi drgania i wibracje. Dodatkowo można wybrać poziom stabilizacji w zależności od aktywności i rodzaju drgań, na jakie będziemy wystawiali GoPro HERO 8 Black. Dodatkowo stabilizacja Hypersmooth 2.0 działa w każdej rozdzielczości i w każdej ilości klatek na sekundę.

Timewarp 2.0

Stabilne filmy poklatkowe, które zostały wprowadzone w HERO 7 Black w nowym GoPro HERO 8 zostały znaczniej lepiej dopracowane. Stopień przyśpieszenia i stabilizacji jest dobierany automatycznie na podstawie wykrytej scenerii oraz poziomu drgań. Przyśpieszenie można wyłączyć w dowolnym momencie nagrania, skupiając się na ważnych wydarzeniach w czasie rzeczywistym, a potem wrócić do pierwotnego przyśpieszenia Timewarp.

 premiera gopro 8 hero

Protune dla trybu Timewarp

Dodatkowo teraz użytkownik HERO8 ma możliwość ustawiania ręcznie parametrów nagrywania takich jak ISO, balans bieli, prędkość migawki, ostrość, dodatkową ścieżkę audio i profile kolorystyczne. Wcześniej Timewarp działał tylko w trybie automatycznym, więc dla amatorów był świetnym rozwiązaniem, ale dawał małe pole manewru dla osób profesjonalnie zajmujących się postprodukcją.

Liveburst

Dzięki funkcji Liveburst możesz teraz nagrywać obraz przez 1,5 sekundy. Potem kamera automatycznie zrobi zdjęcie, więc możesz wybrać do wysłania albo zdjęcie, albo animowany minifilm, by podzielić się nim ze znajomymi.

 premiera gopro hero 8 black

Superphoto + HDR

Teraz algorytm rozpoznawania scenerii i poprawy zdjęcia działa jeszcze lepiej, dodatkowo wsparty funkcją HDR, która w GoPro HERO 8 Black została poprawiona o możliwość robienia zdjęć bez rozmycia podczas ruchu, a także z większą szczegółowością podczas robienia zdjęć w słabo oświetlonej scenerii.

RAWy dla każdego trybu zdjęć

Wcześniej możliwość robienia nieskompresowanych zdjęć RAW była dostępna tylko w trybach pojedynczego zdjęcia i zdjęć nocnych. Dla osób skoncentrowanych na ręcznej obróbce zdjęć, GoPro HERO 8 Black oferuje teraz RAWy w każdym trybie robienia zdjęć, a więc dodatkowo można robić je w trybie zdjęć seryjnych oraz timelapse photo. Dodatkowym trybem jest automatyczne montowanie timelapse'a z długim czasem naświetlania w film o rozdzielczości nawet 4K.

 kiedy premiera gopro 8

Livestreaming w 1080p

O ile Facebook nie radzi sobie dobrze z przetwarzaniem rozdzielczości większych niż HD, to YouTube bazuje już na znacznie większych rozdzielczościach. Kolejną nowością w nowym GoPro jest możliwość strumieniowania poprzez aplikację GoPro App filmów w rozdzielczości 1080p FullHD. Dodatkowo działa stabilizacja Hypersmooth 2.0 i równoległy zapis transmisji na kartę microSD. To idealne rozwiązanie dla osób aktywnie działających w sieci i udostępniających innym swoje wspomnienia na żywo.

Profile ustawień i skróty na ekranie

Nową funkcjonalnością w HERO 8 jest tworzenie specjalnych profili ustawień dla typowych scenerii. Często w przypadku osób zaczynających przygodę z nagrywaniem pada pytanie, jak najlepiej ustawić kamerę pod dane warunki – obecnie dzięki wgranym profilom GoPro pomoże Ci uzyskać jak najlepsze filmy podczas ujęć statycznych, dynamicznych, sportowych, ze zwolnionym tempem. Dodatkowo możesz zapisać swoje profile i stworzyć skróty na ekranie. Dodatkowa personalizacja to zawsze pożyteczna funkcja, a jednak brakowało jej wcześniej w kamerach sportowych od GoPro.

 kiedy w sprzedazy gopro hero 8 black

Jakość nagrań

Po raz pierwszy w historii GoPro i kamer sportowych na rynku pojawiła się kamera zdolna do nagrywania materiału 4K w kodeku H.265 w oszałamiającym bitrate 100mbps. Co to oznacza w praktyce? Jeszcze lepszą jakość, szczegółowość podczas nagrań w ruchu i zakres informacji pozwalający swobodnie na nawet najbardziej zaawansowaną pracę w programie edycyjnym. Duża ilość danych nie oznacza jednak dużych plików – kodek H.265 HEVC oznacza 52% większą kompresję niż było to w przypadku H.264 AVC.

Nowe akumulatory

Kamera GoPro HERO 8 Black wraz z premierą otrzymała nową baterię. Jest ona kompatybilna wstecznie z modelami HERO 6 i HERO 7 Black, ale można ją odróżnić po niebieskim gnieździe akumulatora. Pojemność 1220mAh nie uległa zmianie, ale poprawiono stabilność i wydajność prądową, tak by kamera zawsze była gotowa do pracy na najwyższych obrotach.

 premiera gopro 8

Nowe dodatki

Wraz z następcą kultowej serii pojawiły się także nowe dodatki do HERO 8 Black, zwiększające jej użyteczność podczas vlogowania. Od GoPro mają pojawić się trzy nowe dodatki – Media Mod, Light Mod i LCD Mod. Dzięki nim można rozszerzyć funkcjonalność o lepszy mikrofon zewnętrzny w Media Mod, sama ramka tego modułu oferuje także stopki ISO do zamocowania ekranu LCD Mod, oświetlenia Light Mod o mocy 200 lumenów i maksymalnym czasie pracy do 6 godzin, a także zewnętrzny mikrofon innej firmy.

Podsumowanie premiery GoPro Hero 8 Black

Jak zdążyło nas już przyzwyczaić GoPro, nowy model HERO 8 Black to bardziej ewolucja i dopracowanie poprzednich rozwiązań, choć nie brakuje także innowacji. Nowy design oznacza także nowe możliwości, a jeszcze lepsza jakość nagrań na pewno będzie atrakcyjna zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Uważam, że HERO 8 Black bardzo zgrabnie łączy swoje funkcjonalności przeznaczone ułatwieniu nagrywania i przecieraniu szlaków początkującym oraz szereg możliwości, które w rękach profesjonalisty tworzą z GoPro zaawansowane narzędzie.

Komentarze do wpisu (2)

4 października 2019

Czy w hero 8 slow motion po zapisaniu jest juz gotowe czy trzeba renderowac w programie?

7 października 2019

Ciekawe jak będzie z wytrzymałością tych wbudowanych widelcy. Akcesoria do 8 super wymyślili. Fajnie by było jakby Lamax do swoich takie wydał. To bym się pobawił. :D

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl