Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #119 - Nowe przecieki o GoPro MAX

0
GoProsfera #119 - Nowe przecieki o GoPro MAX

 

Oprócz przecieków na temat nowej kamery sportowej od GoPro – HERO 8 Black, w sieci na niemieckim forum winfuture.de pojawiły się także szczegóły na temat nowej kamery sferycznej zastępującej wysłużony już model GoPro Fusion. Nowa kamera GoPro Max na nowej porcji renderów potwierdza wcześniejsze przecieki z Japońskiego Ministerstwa Infrastruktury i Komunikacji, ale też rzuca więcej światła na specyfikację techniczną. Do czego dotarł niemiecki portal i czego można się spodziewać w GoPro Max?

Fusion 2 czy coś więcej?

Nowa kamera sferyczna zastępuje pokazany w 2017 roku model Fusion. Stylistyka urządzenia i jego możliwości powinny sugerować pójście za ciosem i nazwanie nowego modelu Fusion 2, ale widocznie zarząd GoPro podjął inną decyzję. Wcześniej kamera sferyczna i kamera sportowa od GoPro były komplementarnymi urządzeniami, tutaj sama nazwa może sugerować, że GoPro Max będzie najwyższym modelem w ofercie tego producenta, a nie oddzielną kamerą w innej gałęzi rynku. W takim wypadku powinien łączyć zarówno możliwości nowej kamery HERO 8 Black oraz rozszerzać ją o możliwości kamery sferycznej.

Podwójna moc HERO 8 Black

Oczywiście znajdziemy obiektywy po obu stronach kamery, a sama kamera ma oferować 12MP rozdzielczości do zdjęć po obu stronach, więc sumarycznie będzie 24MP. Niemiecki portal pisze także o możliwości nagrywania 4K UHD w prędkości 60 klatek/s. oraz FullHD 1080p w prędkości 240 klatek/s., czyli dokładnie tak samo jak HERO 7 Black i najprawdopodobniej HERO 8 Black. Sugerowanie takich rozdzielczości oznacza, że kamera GoPro Max na 99% będzie miała możliwość nagrywania prostego obrazu (zamiast 360 stopni) z jednej soczewki. Tłumaczyło by to jeden slot na kartę pamięci i 2-calowy wyświetlacz po jednej stronie kamery. Warto w tym momencie wspomnieć, że poprzednik Maxa – GoPro Fusion posiadało dwa sloty na microSD i nie posiadało wyświetlacza podglądowego, więc cała funkcja OverCapture, choć rewolucyjna na rynku kamer sferycznych, oznaczała wyciąganie prostego obrazu dopiero w programie edycyjnym.


źródło: www.winfuture.de

Stabilizacja

Niestety nie ma żadnych potwierdzonych i niepotwierdzonych informacji na temat maksymalnej rozdzielczości i prędkości nagrywania dla całej sfery. Dodatkowo nagrywanie ma wspierać stabilizację Hypersmooth 2.0, co wydaje się racjonalnym krokiem, ponieważ pokazana po HERO 6 Black kamera Fusion oferowała stabilizację na bardzo wysokim poziomie, będąc zbliżoną do pokazanego później Hypersmooth w HERO 7 Black. Jeżeli będziemy mieli do czynienia z procesorem obrazu z HERO 8 Black, to GoPro Max także będzie oferowała nagrywania w dwóch kodekach – starszym AVC H.264 o mniejszej kompresji ale wspieranym przez wszystkie procesory i programy edycyjne oraz nowszym HEVC H.265, który zapewnia większą kompresję danych bez utraty jakości, ale dopiero staje się nowym standardem pod kątem oprogramowania. Jeżeli masz nowszy procesor (minimum 3-letni), dobrą dedykowaną kartę graficzną i program wspierający HEVC, to pliki te nie powinny być problemem.


źródło: www.winfuture.de

Dźwięk 360 stopni

To o czym jeszcze wspomina winfuture.de to poprawiona jakość nagrywanego dźwięku. Poprzednik miał 4 mikrofony, a nowy model ma oferować zupełnie przełomową jakość przestrzennej ścieżki audio – nagrywanej teraz z 6 mikrofonów wewnętrznych. Dodatkiem ma być także możliwość tłumienia szumu wiatru, niedostępnej wcześniej w GoPro Fusion. Podobnie jak w przypadku GoPro HERO 8 Black producent wprowadził system mocowania do standardu GoPro za pomocą składanych motylkowo „uszu” do przykręcenia śruby. Oznacza to pełną kompatybilność akcesoryjną pod kątem dostępnych na rynku montaży tego producenta i firm zewnętrznych specjalizujących się w produkcji sprzętu do kamer GoPro.


źródło: www.winfuture.de

Standardem dla GoPro Max będzie kompatybilność z aplikacją tego też producenta działąjącej na zasadzie połączenia Bluetooth i Wi-Fi generowanego przez kamerę. Nie wiadomo jednak czy pojawi się streaming na żywo, tak jak miało to miejsce w HERO 7 Black. Winfuture podaje także wodoszczelność na poziomie 10 metrów zanurzenia, tak jak w klasycznej kamerze sportowej od GoPro oraz zwiększoną pojemność akumulatora do 1600mAh. Co nowego jeszcze pokaże GoPro Max? Pozostaje tylko czekać na nową dawkę informacji w postaci przecieków lub bezpośrednio w momencie premiery.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl