Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoPro HERO 11 Black - cena

0
GoPro HERO 11 Black - cena

Cena GoPro HERO 11 Black

Najnowsza, a zarazem najlepsza kamera GoPro w historii już zdążyła zadebiutować na rynku! Wraz z premierą GoPro 11, pojawiła się również zupełnie nowa cena, co jest w dużej mierze spowodowane wprowadzonymi do kamery usprawnieniami. W tym artykule postaramy się przeanalizować zademonstrowane nowości w kamerach oraz ich wpływ na cenę końcową zarówno podstawowej wersji kamery GoPro HERO 11 Black, jak i zestawu GoPro HERO 11 Black Creator Edition.

Przyczyna ceny GoPro HERO 11 Black

Na nową, wyższą cenę GoPro HERO 11 Black bez wątpienia ma wpływ zwiększona funkcjonalność oraz możliwości najnowszej kamery sportowej od GoPro. Jednym z najważniejszych usprawnień, które zastosowano w urządzeniu jest zastosowanie większej matrycy względem swojego poprzednika - kamery GoPro HERO 10 Black. GoPro 11 oferuje sensor o wielkości 1/1,9", bezpośrednio wpływając na ulepszoną jakość obrazu. Dla porównania, w starszym GoPro HERO 10 Black zastosowano matrycę 1/2,3". Jest to z pewnością niezwykle optymistyczna wiadomość, świadcząca o ciągłym rozwoju technologii segmentu kamer sportowych. Kto wie, może jeszcze do końca 2025 r. zostanie zaprezentowana pierwsza GoPro o matrycy 1", co jest zdecydowanie marzeniem nie jednego użytkownika GoPro. Dzięki powiększonej matrycy, GoPro HERO 11 Black umożliwia nagrywanie w maksymalnej rozdzielczości 5,3K/60FPS, co niestety nie jest żadną rewolucją względem swojego prekursora. Różnicę natomiast możemy dostrzec w maksymalnej ilości megapikseli robionych zdjęć. Najnowsza kamera sportowa od GoPro oferuje możliwość fotografowania aż w 27 MP  podczas gdy w GoPro 10 było to o 4 megapiksele mniej, czyli 23. Nagrywanie wideo oraz fotografowanie w tak wysokiej jakości jest możliwe między innymi dzięki ponownemu zastosowaniu procesora GP2, który zdążył już zadebiutować w zeszłorocznej kamerze GoPro. Dodatkowo, za jego sprawą użytkownicy mają możliwość nagrania wideo w aż 8-krotnym spowolnieniu świetnej jakości. 

Ta sama, sprawdzona konstrukcja kamery

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch generacji GoPro, tak i w najnowszym GoPro HERO 11 Black  została zastosowana dokładnie ta sama konstrukcja kamery. GoPro 11 również oferuje 2 kolorowe wyświetlacze LCD - główny znajdujący się z tyłu urządzenia z poziomu którego ustawimy wszelkie niezbędne ustawienia takie jak: rozdzielczość, ilość klatek na sekundę, szerokość kąta widzenia, ISO, prędkość migawki, ale też tryby pracy kamery oraz przedni służący jako podgląd podczas nagrywania swojej osoby lub też robienia selfie. Najnowsza kamera od GoPro, podobnie jak wszystkie kamery od GoPro 8 w górę, została wyposażone bardzo wytrzymałe, metalowe nóżki służące do montażu kamery na wszelkiego rodzaju wysięgnikach, klipsach montażowych oraz innych akcesoriach. Takie rozwiązanie nie wymaga już dodatkowej  ramki montażowej, gdyż teraz jesteśmy w stanie zamontować każde akcesorium bezpośrednio do urządzenia. Owe nóżki jesteśmy w stanie również zdemontować oraz w prosty sposób wymienić w przypadku uszkodzenia. Jedyne co musimy zrobić to odkręcić cztery śruby mocujące i zainstalować nowy zestaw metalowych słupków. Zewnętrzna obudowa kamery jest niezwykle podobna do GoPro HERO 10 Black. W GoPro 11 również postawiono na niebieski kolor wykończenia, dzięki czemu wszystkie napisy na kamerze są właśnie w tym kolorze. Na obudowie znaleźć możemy dobrze wszystkim znane dwa przyciski odpowiadające za uruchomienie/wyłączenie kamery oraz spust migawki. Boczna strona kamery posiada uchylną klapkę osłaniającą komorę baterii oraz gniazdo na kartę pamięci microSD. Konstrukcja kamery posiada odpowiednie uszczelnienie chroniące ją przed kurzem, brudem oraz zalaniem, w tym również możliwe jest jej całkowite zanurzenie na maksymalną głębokość do 10 metrów (z założoną obudową GoPro Protective Housing nawet do 60 metrów). Z drugiej strony kamery znajdziemy element, również przypominający klapkę, jednakże tak naprawdę jest to specjalny element urządzenia, pozwalający na szybsze odprowadzenie wody z mikrofonu po użytkowaniu GoPro w wodzie. Od frontu znaleźć możemy jeden z najważniejszych elementów naszego GoPro, czyli obiektyw. Chroniony jest on przy zastosowaniu wymiennej osłony obiektywu wykonanej ze szkła hydrofobowego, która jest dodatkowo uodporniona na zarysowania.

Najlepsza stabilizacja w historii kamer GoPro

Już od kilku generacji kamer GoPro możemy zauważyć stopniowy rozwój autorskiej cyfrowej stabilizacji obrazu Hypersmooth. Również i w przypadku najnowszej GoPro HERO 11 Black do dyspozycji mamy stabilizację obrazu w najnowocześniejszej wersji jaka kiedykolwiek powstała, czyli Hypersmooth 5.0. Technologia ta już wielokrotnie pokazywała, że rzeczywiście jest niezrównana w obecnych czasach, bezpośrednio przekładając się niezwykle stabilny obraz nagrań z GoPro. Kamera umożliwia proste dostosowanie trybu w jakim stabilizacja ma pracować, gdzie do wyboru mamy opcję pełnej stabilizacji, zapewniając pełną płynność i stabilizację wideo, połowiczną, pozwalając uzyskać stabilne nagranie, jednocześnie nie tracąc na dynamice wideo oraz całkowite wyłączenie stabilizacji. Przełomową funkcją zaimplementowaną w GoPro HERO 11 Black jest Horizon Lock, który dotychczas możliwy był do uzyskania jedynie przy pomocy obiektywu szerokokątnego GoPro Max Lens Mod. Dodatkowo, najnowsza kamera GoPro oferuje dobrze znaną funkcję Horizon Leveling, za pomocą której kamera utrzymuje horyzont pomimo przechylenia kamery w lewo lub prawo. 

Aplikacja GoPro Quik

Bardzo przydatną funkcjonalnością, którą poszczycić się mogą nie tylko najnowsze kamery GoPro 11, ale też starsze modele jak na przykład GoPro 6, 7, 8, itd, jest możliwość sparowania kamery z naszym smartfonem za pośrednictwem aplikacji GoPro Quik. Aplikacja w dalszym ciągu jest wspierana poprzez liczne aktualizacje oraz usprawnienia w płynności użytkowania. Za jej pośrednictwem, użytkownik jest w stanie sterować swoją kamerą GoPro z poziomu telefonu. Jest to świetne rozwiązanie, pozwalające znacząco zwiększyć komfort korzystania z kamery. Z poziomu aplikacji z łatwością uzyskamy podgląd z kamery(kiedy GoPro 11 nie nagrywa), włączymy / wyłączymy urządzenie, rozpoczniemy / zakończymy nagrywanie, zrobimy zdjęcie, nagramy Time-Lapse, czy nawet rozpoczniemy transmisję live na jednym z takich portali jak Facebook, YouTube lub Instagram. Ponadto, jesteśmy w stanie przeglądać uchwycone przez nas materiały za pomocą jedynie kilku kliknięć, bez konieczności przegrywania wszystkich plików na komputer. Po prostu wybierz opcję "View Media" aby uzyskać bezpośredni dostęp do pamięci GoPro. Dodatkowo, wszystkie materiały możemy ekspresowo pobrać do pamięci naszego smartfona. Aplikacja GoPro Quik oprócz samego sterowania kamerą, oferuje możliwość obrobienia nagranych materiałów przy pomocy zaimplementowanego narzędzia do montażu filmów. Z łatwością dodaj do filmu muzykę lub naklejkę z danymi telemetrycznymi, aby skutecznie uatrakcyjnić swoje materiały.

Funkcjonalność GoPro HERO 11 Black

Tak jak w przypadku kamery GoPro 10, tak i w najnowszym modelu nie mogło zabraknąć kluczowych oraz jednocześnie ikonicznych funkcji nagrywania. Producent oddał użytkownikom do dyspozycji trzy tryby nagrywania: Scheduled Capture, Hindsight oraz Duration Capture. Pierwsza z funkcji umożliwia zaplanowanie nagrania maksymalnie 24 godziny do przodu. Takie rozwiązanie pozwala na samoistne włączenie się kamery oraz uruchomienie nagrywania w ostatnim zapamiętanym trybie wideo o ustalonej godzinie. Po wykonaniu ujęcia kamera automatycznie wyłączy się. Tryb Hindsight umożliwia nagrywanie wideo w buforze do 30 sekund przed rozpoczęciem właściwego nagrywania, dzięki czemu nie musisz już dłużej obawiać się przegapienia ciekawego momentu. Ostatnia funkcjonalność Duration Capture pozwala na odgórne ustawienie długości uchwyconych nagrań w przedziale od 15 sekund do aż 3 godzin.

Nowe tryby Time-Lapse

Wraz z premierą nowego GoPro otrzymaliśmy możliwość nagrywania filmów Time-Lapse w jednym z trzech nowych trybów nocnych. Funkcja Star Trails wykorzystuje ruch obrotowy naszej planety oraz gwiazdy, tworząc zapierające dech w piersiach ścieżki świetlne. Druga z funkcji Light Painting pozwala na tworzenie efektów świetlnych jak gdyby były malowane pędzlem. Vehicle Light Trails z kolei, pozwala na tworzenie ścieżek świetlnych jak za pociągnięciem pędzla, wykorzystując oświetlenie pojazdów.

Zupełnie nowe tryby pracy - łatwy oraz profesjonalny

Zupełną rewolucją wprowadzoną wraz z premierą kamery GoPro HERO 11 Black jest tryb łatwy oraz profesjonalny. Tryb łatwy został w dużej mierze skierowany do osób początkujących z kamerami GoPro, oferując uniwersalne ustawienie kamery, pozwalając cieszyć się bezproblemowym nagrywaniem już na samym starcie. Stosowanie takiego rozwiązania z pewnością jest sporym ułatwieniem dla osób wykorzystujących GoPro jako kamery wakacyjnej do nagrywania wspólnych rodzinnych chwil. Tryb profesjonalny natomiast, jest dokładnie tym samym z czym do czynienia mieliśmy na przykład w przypadku GoPro HERO 10 Black. Ponownie do dyspozycji mamy specjalnie przygotowane przez GoPro presety, czyli podstawowe ustawienia nagrywania, które swobodnie możemy modyfikować. W skład presetów wchodzą takie tryby jak: Standard, Activity, Cinematic, czy Slow-Mo. Każdy z wymienionych trybów posiada możliwość modyfikacji bardziej szczegółowych ustawień jak na przykład: rozdzielczość filmów oraz klatkaż, ISO, jasność ekspozycji czy prędkość migawki.

Możliwość robienia live

Również i w najnowszej kamerze od GoPro nie mogło zabraknąć tak podstawowej funkcji w dzisiejszych czasach jak możliwość prowadzenia transmisji live, czyli transmisji na żywo. Aby rozpocząć ową transmisję, wystarczy połączyć naszą kamerę z smartfonem z zainstalowaną aplikacją GoPro Quik. To właśnie za jej pośrednictwem możliwe jest skonfigurowanie ustawień takiej transmisji na live w takich serwisach jak YouTube czy Facebook.

Akcesoria do GoPro HERO 11 Black

Wszystkich posiadaczy starszych modeli kamer GoPro HERO 9 oraz 10 Black, chcących przesiąść się na nowszy model, z pewnością ucieszyła informacja o zachowaniu dokładnie takiej samej konstrukcji, jak w przypadku dwóch starszych generacji kamer. Oznacza to, że wszystkie akcesoria ingerujące bezpośrednio w konstrukcję kamery, które były kompatybilne z kamerami 9 i 10, pasują też i do 11 generacji kamery GoPro. Tak więc w GoPro HERO 11 Black z łatwością wykorzystamy takie akcesoria jak GoPro Media Mod, pozwalający podłączyć kamerę do innego monitora czy też mikrofon zewnętrzny lub obudowę wodoszczelną GoPro Protective Housing, umożliwiającą zanurzenie kamery na głębokość aż do 60 metrów. Zapewnij swojej kamerze GoPro 11 dodatkową ochronę w postaci zestawu szkieł hybrydowych 3mk lub kolorowego sleeva. Ponadto, niezależnie od modelu kamery GoPro, każdy wysięgnik lub selfie-stick będzie w pełni kompatybilny, ze względu na ciągłe stosowanie mocowania w postaci dwóch rozkładanych nóżek. 

GoPro 11 -  co w pudełku

W samym pudełku GoPro HERO 11 Black znajdziemy:

  • Najnowszą kamerę GoPro HERO 11 Black
  • 1 x akumulator GoPro Enduro
  • 1 x klips montażowy + śruba
  • 1 x zaoblona naklejka na taśmę 3M do kasku
  • 1 x przewód USB-A - USB-C
  • 1 x pojemne etui GoPro 

Warto odnotować, że w pudełku GoPro HERO 11 Black nie znajdziemy już żadnych plastikowych elementów, dzięki czemu całośc podlega recyklingowi.

Ile kosztuje kamera GoPro HERO 11 Black?

Biorąc pod uwagę wzrost cen usług transportowych oraz wszelkiego rodzaju produktów na całym świecie, szczególnie elektroniki, GoPro miało ciężkie zadanie wyceniając swój najnowszy produkt. Wzrost ceny został również podyktowany samymi usprawnieniami względem poprzednika, dając jeszcze więcej możliwości. Tak więc, najnowszą kamerę GoPro HERO 11 Black kupimy już w cenie 2699 PLN Brutto, stanowiąc niedużą różnicę cenową. Trzeba też mieć na uwadze kompatybilność akcesoriów do GoPro 9/10 z GoPro 11, dzięki czemu posiadacze akcesoriów do tych kamer nie potrzebują dokupywać nowych wraz ze zmianą kamery na najnowszą.

Cena zestawu GoPro HERO 11 Black Creator Edition

Kamera GoPro HERO 11 Black jest również dostępna w zestawie Creator Edition, w którym oprócz standardowego zestawu znajdziemy trzy dodatkowe akcesoria w postaci uchwytu GoPro Volta, ramki multimedialnej GoPro Media Mod oraz oświetlenia GoPro Light Mod. Jest to idealna propozycja dla wszelkiego rodzaju vlogerów oraz profesjonalnych filmowców. Decydując się na zestaw Creator Edition, jesteśmy w stanie oszczędzić właśnie na tych akcesoriach. Cały zestaw kupimy już za kwotę 3799 PLN Brutto.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl