Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dron DJI FPV premiera

0
Dron DJI FPV premiera

Uff, stało się, DJI FPV jest już dostępny i robi niesamowite wrażenie. Wrażenie robi nie tylko jego wygląd, ale także jego możliwości jak i możliwości samej kamery, którą DJI postanowił na pokładzie zainstalować. Zaskakują przyspieszenia, prędkość maksymalna, możliwości sterowania czy parametry obrazu, który możemy pozyskać z tej maszyny. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia, tak jak zresztą po DJI mogliśmy się spodziewać, z kompletnym rozwiązaniem do latania w emocjonującym i wyjątkowo wciągającym trybie FPV. Wystarczy tylko wyobrazić sobie osiągi na poziomie oszałamiających 140 km/h prędkości maksymalnej czy  przyspieszeniu do 100 km/h na poziomie 2 sekund!Dron DJI FPV premiera

Okazuje się, że do dyspozycji w wielkim skrócie otrzymujemy: ultraszerokie pole widzenia 150°, zaawansowane gogle z cyfrowym podglądem obrazu Gogle V2 oraz transmisja wideo nawet 120 FPS nawet do 6 km - wszystko to sprawia, że z DJ FPV zdecydowanie poczujemy, czym jest lot dronem wyścigowym a tym bardziej jak atrakcyjny potrafi być podgląd z takiego drona. Producent twierdzi, że z dronem DJI FPV zredefiniujemy na nowo pojęcie "wciągający" a zapewniające niesamowicie szerokie pole widzenia Gogle V2 dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń. Ultrawysoki klatkarz (nawet 120 klatek/s) transmisji gwarantuje płynny podgląd lotu w czasie rzeczywistym. Krystalicznie czysta i stabilna transmisja obrazu zapewnia najnowsza wersja autorskiej technologii OcuSync 3.0. Przekaz wideo na odległość z z praktycznie niezauważalnym opóźnieniem nieprzekraczającym 28 ms jest w zasięgu ręki. Co więcej, DJI FPV automatycznie przełącza się między częstotliwościami 2.4 i 5.8 GHz, eliminując zakłócenia i problemy z jakością transmisji. Za dodatkowe wzmocnienie sygnału odpowiadają wysokiej klasy anteny. Niemal w każdej sytuacji możesz więc cieszyć się doskonałej jakości połączeniem. To nie koniec niespodzianek! DJI FPV umożliwia dzielenie się radością latania ze znajomymi - wykorzystaj w tym celu specjalny tryb Audience, który pozwala na połączenie innych Gogli V2 z Twoim dronem. Wypróbuj tę funkcję i zabierz przyjaciół na wspólną podróż po ujęciach fpv (first person view).

kiedy Dron DJI FPV

Jeśli chodzi o obsługę do dyspozycji użytkownika producent oddał 3 trybów pracy, aby zoptymalizować swoje doświadczenie i cieszyć się bezpieczeństwem za sprawą funkcji takich jak RTH, awaryjne hamowanie i zawis. Dzięki temu niemal każdy może cieszyć się lataniem - zarówno początkujący, jak i doświadczeni piloci. Nowy tryb S łączy uproszczone sterowanie z wolnością lotu, zapewniając jednocześnie dynamiczny podgląd FPV. Tryb M zapewnia całkowitą swobodę i nieograniczoną kontrolę nad jednostką. Tryb N to doskonała kombinacja tradycyjnego sterowania dronem i zwiększających bezpieczeństwo użytkowania funkcji. Będzie to zatem idealna opcja dla początkujących.

 premiera Dron DJI FPV

Oczywiście lot to nie wszystko - na pokładzie nowego drona DJI znalazła się bowiem kamera, oferująca standard obrazu 4K, rejestrująca materiał z maksymalną ilością klatek do 60 na sekundę. Materiał możemy nagrywać w płaskim D-Cinelog, w formatach H264 jak i H265 do wyboru. Nie dość, że kamera stabilizowana jest za pomocą wbudowanego gimbala to dodatkowo nad całością czuwa również elektroniczna stabilizacja ROCKSTEADY. Mamy więc do czynienia z filmem absolutnie pozbawionym niechcianych wibracji czy roztrzęsień. Jest to niezwykle ważne w przypadku takiego drona, jakim jest DJI FPV. Materiał nagrany z kamery możemy również wyedytować już na poziomie aplikacji do sterowania, tj. DJI FLY.

DJI FPV to również zaawansowane rozwiązania dla większego bezpieczeństwa lotu. Dodatkowe podświetlenie zwiększa widoczność drona po zmroku. Naciskając odpowiedni przycisk na aparaturze sterującej, możesz uruchomić awaryjne hamowanie i zawis. Przednie i dolne wykrywanie przeszkód wspomaga unikanie kolizji, a różnego rodzaju procedury RTH pozwalają na bezpieczny powrót jednostki do miejsca startu. Jeśli nie czujesz się wystarczająco pewnie przed lotem, możesz też popracować nad swoimi umiejętnościami w bezpiecznym, wirtualnym środowisku za pomocą symulatora DJI Virtual Flight.

Dron DJI FPV

 

Do dyspozycji użytkowników nowego produktu ze stajni DJI jest oczywiście cały przekrój akcesoriów dedykowanych, które poprawią nam czas pracy czy pozwolą wymienić uszkodzone elementy. A propos uszkodzeń - warto pokusić się o dodatkowe ubezpieczenie od uszkodzeń mechanicznych, które mogą dość szybko pojawić się przy tego typu konstrukcji i sposobach latania, tj. DJI CARE REFRESH.

Dla kogo jest więc nowy dron DJI FPV? No cóż, to pierwszy na rynku tak kompletny gotowiec do pracy prosto z pudełka z takimi osiągami. Dzięki niemu nawet osoby, które kompletnie nie znają się na elektronice, nie potrafią lutować oraz programować będą miały szansę spróbować swoich sił w wymagających lotach FPV. Biorąc pod uwagę przygotowane tryby pracy dron ten swoje zastosowanie znajdzie z powodzeniem wśród zupełnych amatorów, entuzjastów latania tradycyjnymi dronami czy również średniozaawansowanych użytkowników. Dron ten również znajdzie swoje miejsce wśród profesjonalistów, którzy szukają urozmaicenia swojej oferty wideofilmowania dla klienta końcowego.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl