Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Pierwszy lot dronem przewodnik krok po kroku

0
Pierwszy lot dronem przewodnik krok po kroku

Na rynku właśnie pojawia się najnowsza odsłona niezwykle popularnego drona DJI – tym razem jest to DJI Mini 3 Pro, który zgodnie z prognozami analityków ma stać się hitem sprzedażowym tego sezonu. Producent przyzwyczaił nas już do tego, że nowy model będzie dostępny w kilku wersjach: DJI Mini 3 Pro, DJI Mini 3 Pro + DJI RC oraz dostępny też będzie zestaw akcesoriów DJI Mini 3 Pro Fly More Kit. Premiera Mini 3 Pro w maju oznacza, że sięgnie po niego wielu początkujących, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z lataniem. Poniżej prezentujemy krótki przewodnik przeznaczony zwłaszcza dla tych, którzy pierwszy lot mają dopiero przed sobą.

 

 

Przydatne porady dla początkujących operatorów drona

Nowy kompaktowy dron DJI Mini 3 Pro będzie doskonałym wyborem dla amatorów oraz początkujących droniarzy. Przede wszystkim jest on kompaktowy i ultra lekki – waga poniżej 250 gramów oznacza, że jego pilotowanie nie wymaga posiadania specjalnych pozwoleń. Tak niewielkie urządzenie świetnie sprawdzi się w rękach mniej doświadczonych operatorów. Z drugiej strony patrząc na jego specyfikację, można śmiało przypuszczać, że zainteresują się nim także starzy wyjadacze, poszukujący bardziej złożonych oraz profesjonalnych rozwiązań.

Porady dla początkujących operatorów drona dotyczą przede wszystkim zachowania zdrowego rozsądku podczas pierwszych prób latania. Wielu osobom wydaje się, że jeśli dopiero zaczynają, powinny pilotować drona w miejscu dla nich znanym i bezpiecznym, czyli we własnym domu. Nie jest to ani właściwe, ani bezpieczne rozwiązanie. W najlepszym przypadku można sobie nowo nabyte urządzenie uszkodzić, a w najgorszym narazić domowników na niebezpieczeństwo.

 

Wskazówki przed pierwszym lotem dronem

Na samym początku warto dobrze poznać swojego drona: zapoznać się z instrukcją obsługi, dokładnie wczytać się w zalecenia producenta, dodatkowo można obejrzeć materiały znajdujące się w internecie tworzone przez innych użytkowników.

Typowe wskazówki przed pierwszym lotem dronem to m.in.:

– sprawdzenie stanu śmigieł;

– sprawdzenie poprawności działania sterowania;

– ustalenie czy warunki pogodowe sprzyjają lotowi;

– wybranie dobrego miejsca startu;

– skalibrowanie kompasu;

– aktualizacja oprogramowania do najnowszej wersji.

Firma DJI ma ogromne doświadczenie w tworzeniu dronów zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Dlatego też wszystkie drony DJI Mini 3 Pro wyposażone zostały w jeszcze lepszy tryb omijania przeszkód, co docenią z pewnością amatorzy dopiero uczący się bardziej skomplikowanych manewrów.

Nowoczesny system ActiveTrack 4.0 odpowiedzialny za śledzenie obiektów pozwoli na bardzo komfortowe podążanie za wybranym obiektem i tworzenie naprawdę widowiskowych ujęć.

 

Gdzie można ćwiczyć latanie dronem?

Wyżej napisaliśmy, że lepiej nie ćwiczyć we własnym domu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pierwsze loty rozpocząć wewnątrz. Warto jednak wybrać duże, względnie puste pomieszczenie. Może to być opuszczony magazyn albo hala. Kolejnym miejscem, gdzie można ćwiczyć latanie dronem w bezpieczny sposób, będzie mało odwiedzana przez inne osoby łąka czy puste tereny za miastem.

Naturalnie należy przede wszystkim sprawdzić, czy w danym miejscu można w ogóle korzystać z drona. Do takich celów stworzono przydatne aplikacje dostępne na smartfony i komputery. Warto też korzystać z map Google, aby znaleźć najlepszą lokalizację na latanie.

 

Jak latać dronem?

Na powyższe pytanie odpowiedź jest zaskakująco jasna: bezpiecznie i z głową. Należy wybrać takie miejsce, w którym jest względnie mało wiszących przewodów i trudnych do ominięcia przeszkód. Warto też zdobyć pewną wiedzę na temat tego, jak unikać wypadków – a na pewno być przygotowanym na taką ewentualność.

Wiele napisaliśmy na temat bezpieczeństwa. Powinniśmy jednak wspomnieć także, o czym pamiętać podczas lotów dronem, aby później cieszyć się doskonałym materiałem, który chętnie obejrzą najbliżsi albo internauci, czy znajomi na grupach droniarzy.

Wybierajmy taką porę dnia, żeby światło było jak najlepsze do zdjęć czy nagrywania filmów. Unikajmy światła płaskiego, które zepsuje nawet najlepsze kadry. Skupmy się także na kompozycji – wszak kadrowanie to podstawa sztuki wizualnej. Wybierzmy więc nietypowy, ciekawy punkt widzenia, który zainteresuje naszych widzów i pokaże im coś, czego wcześniej nie widzieli.

Według informacji dron DJI Mini 3 Pro będzie w stanie latać aż do 47 minut z zastosowaną specjalną baterią. Podczas każdego nagrywania należy jednak tak zaplanować trasę, aby mieć pewność, że baterie nie wyczerpią się w najciekawszym momencie. Niektórych ujęć niestety nie da się powtórzyć, warto więc wcześniej wiedzieć, jak latać dronem, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

 

Gdzie kupić drona DJI?

Wszystkim zastanawiającym się, gdzie kupić drona DJI w najnowszej odsłonie, polecamy nasz sklep, w którym znajdą model podstawowy, a także bardziej rozbudowane oferty, dostosowane do indywidualnych oczekiwań.

Więcej przydatnych informacji dotyczących naszej oferty dronów znajduje się pod tym linkiem. Zapraszamy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl