Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dron na wakacjach czyli o czym należy pamietać za granicą

0
Dron na wakacjach czyli o czym należy pamietać za granicą

Latanie dronem na wakacjach to świetny sposób na uwiecznienie pięknych krajobrazów i wspólnie spędzonych chwil w formie cieszących oko zdjęć czy filmów z lotu ptaka. Przed wyruszeniem w podróż trzeba się jednak odpowiednio przygotować. W poniższym poradniku podpowiadamy, jak poradzić sobie z przygotowaniami i uniknąć problemów związanych z nieintencjonalnym łamaniem obowiązujących w danym kraju przepisów prawnych. W jakich krajach potrzebne jest pozwolenie na nagrywanie filmów dronem? Gdzie nie wolno latać i fotografować? Jakie funkcje dronów są najbardziej przydatne w podróży? Jaki model drona najlepiej sprawdzi się w trakcie wakacyjnych podróży? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

 

 

Przepisy dotyczące latania dronem – gdzie nie wolno latać?

Latanie dronem za granicą powinno być zawsze poprzedzone rzetelnym rozeznaniem w obowiązujących lokalnie przepisach prawnych. Jest to szczególnie istotne w przypadku podróży samolotem, ponieważ w niektórych przypadkach zakończyć się to może konfiskatą sprzętu na lotnisku. Do najmniej przychylnie nastawionych względem miłośników dronów państw zaliczyć można Watykan, Egipt, Kubę, Maroko czy Kirgistan. Na terenie wspomnianych krajów obowiązuje całkowity zakaz używania bezzałogowych statków powietrznych (tj. dronów). Na szczęście w większości cywilizowanych państw przepisy są znacznie mniej restrykcyjne, ale nadal obecne. Zakaz latania obowiązuje z reguły w:

– gęsto zaludnionych obszarach (np. Paryż, Waszyngton)

– pobliżu zabytków i innych obiektów objętych ochroną (np. parki narodowe, pomniki przyrody itp.)

– okolicy lotnisk, banków, szpitali, elektrowni, urzędów, baz wojskowych i innych instytucji o strategicznym znaczeniu dla państwa (np. ambasady, fabryki, kopalnie itp.)

 

Latanie dronem za granicą – w jakich krajach potrzebne jest pozwolenie na filmowanie?

Wbrew pozorom sam fakt dopuszczenia rekreacyjnego użytku dronów nie oznacza, iż w danym kraju można swobodnie nagrywać filmy i robić zdjęcia. Doskonałym przykładem państw, w których postarać się trzeba o pozwolenie, są Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandia, Birma czy Tunezja. Świetnym źródłem informacji dotyczących aktualnie obowiązujących w danym kraju przepisów są fora internetowe dedykowane miłośnikom dronów. Wyjazd z dronem za granicę to jeden z najczęściej poruszanych tematów wśród fanów filmowania i fotografowania z lotu ptaka oraz osób rozpoczynających przygodę z pilotowaniem quadcopterów. Na platformach i portalach społecznościowych znaleźć można także wideo – poradniki przygotowane przez doświadczonych i wykwalifikowanych pasjonatów sztuki latania dronem.

 

Wyjazd z dronem za granicę – jak zapewnić bezpieczeństwo w trakcie lotu samolotem?

Najbardziej istotnym czynnikiem w kontekście bezpiecznego transportowania dronów jest odpowiednie zabezpieczenie sprzętu. Zarówno w przypadku bagażu podręcznego, jak i rejestrowanego zaleca się stosowanie dopasowanych do konstrukcji danego modelu toreb lub walizek. Podobnie jak w przypadku sprzętu fotograficznego powinny być one szczelnie wypełnione pianą lub gąbką. Przed wyruszeniem w podróż trzeba też zabezpieczyć drona przed nieumyślnym uruchomieniem, co najprościej osiągnąć można poprzez tymczasowy demontaż baterii. W przypadku modeli wyposażonych we wbudowany akumulator najlepszym rozwiązaniem jest dedykowana blokada do śmigieł, ale w ostateczności wystarczy je rozładować.

Ze względu na dosyć delikatną strukturę części zamiennych i niektórych akcesoriów nie powinny się one przemieszczać w walizce. W mniej fortunnych przypadkach prowadzić to może to nieumyślnego uszkodzenia lub zdeformowania elementu. Ostry kształt śmigieł stanowić może problem dla straży granicznej w przypadku bagażu podręcznego. Z tego właśnie powodu, jeśli jest to możliwe, zaleca się transport bagażem rejestrowanym. W trakcie planowania wyjazdu lub wakacji warto upewnić się też czy w danym kraju obowiązują sprzyjające przepisy dotyczące latania dronem.

Ważne jest aby każde urządzenie z baterią przewozić w bagażu podręcznym, tak aby w przypadku zapłonu akumulatora, była możliwość interwencji. W przypadku zapłonu baterii w bagażu rejestrowanym, nikt nie będzie w stanie ugasić pożaru, przez co może dojść nawet do katastrofy.

 

Dlaczego dron DJI Mini 3 Pro to idealne rozwiązanie dla wczasowiczów?

Drony DJI Mini 3 Pro to najnowsza generacja flagowej serii produktów znanego na całym świecie producenta DJI. Jego niewątpliwie największą zaletą jest brak konieczności posiadania jakichkolwiek uprawnień, dzięki czemu doskonale sprawdza się on w przypadku osób, które rozpoczynają dopiero przygodę z dronami. Dron DJI Mini 3 Pro pomimo swojego na pierwszy rzut oka niewielkiego rozmiaru cechuje się:

– wytrzymałym akumulatorem, który wydłuża czas lotu do aż 34 minut

– wydajnymi silnikami, które pozwalają wznieść się na wysokość aż do 4 kilometrów n.p.m (max. 500m AGL) lub oddalić aż do 18 km

– możliwością przesyłania na żywo obrazu w rozdzielczości 1080p (FullHD) w 30 klatkach na sekundę

– nowym układem z matrycą 1/1.3’’ o rozdzielczości 48 MP (nagrywa 4K, 2.7K i slow motion w 1080p)

Nowoczesne i cenione na całym świecie drony DJI w naszym sklepie dostępne są w kilku wariantach:

DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 3 Pro + DJI RC

- DJI Mini 3 Pro Fly More Kit

 

Drony DJI Mini 3 Pro – jakie akcesoria polepszą funkcjonalność i ułatwią transport?

Odwiedzając sklep z dronami DJI, warto zapoznać się także bogatą ofertą kompatybilnych akcesoriów, do których zaliczyć można m.in.:

– komplety zapasowych śmigieł, drążków, klatek ochronnych

– osłony przeciwsłoneczne do kontrolerów i smartfonów

– dodatkowe akumulatory

– huby do ładowania kilku baterii sekwencyjnie

– ładowarki kanałowe i samochodowe

– uchwyty do tableta

– zestawy filtrów

– osłony śmigieł do latania po pomieszczeniach i klatki ochronne

– blokady transportowe śmigieł

– wodoodporne torby i etui do transportu

– profesjonalne zestawy czyszczące do kamer i dronów

 

Funkcje dronów przydatne w podróży – do czego można wykorzystać drony DJI Mini 3 Pro?

Drony DJI Mini 3 Pro doskonale sprawują się przy nagrywaniu i fotografowaniu pobliskich obszarów z lotu ptaka. Dzięki możliwości strumieniowania wysokiej jakości nagrania w czasie rzeczywistym pozwala to szybko rozeznać się w okolicy. Szczególnie przydać się to może w trakcie pokonywania trudnego terenu, planowania optymalnej trasy oraz tworzenia profesjonalnych nagrań, które dokumentują niezapomniane chwile z podróży.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl