Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Przecieki DJI Mavic 3 (a może DJI Pro 3?)

1
Nowy dron DJI Mavic 3 PRO

DJI Pro 3 przecieki

Od premiery DJI Mavic 2 Pro/Zoom minęło już kilka lat, a wciąż DJI nie zaprezentował następcy kultowego modelu DJI Mavic. Pomimo tego, że do tej pory nie ma oficjalnej informacji na temat premiery nowego drona DJI, to w sieci znaleźć możemy coraz więcej przecieków na temat Mavic 3 (być może nazwany DJI Pro 3?). Oto najświeższe informacje na ten temat. Zapraszamy!

 

 

Kilka dni temu znany, popularny, zagraniczny portal dronowy dronexl.co otrzymał bardzo ciekawy i poufny szkic prawdopodobnie nowego drona DJI. Mowa tu oczywiście o DJI Mavic 3 (lub DJI Pro 3 jak mogłaby wskazywać ostatnia tendencja z nazewnictwem tego producenta). Pewna wtajemniczona osoba ze środowiska DJI potwierdziła, że widziała nowego Mavica 3 w trakcie opracowywania. Mało tego, podobno nowy DJI Mavic 3 jest aktualnie testowany przed wprowadzeniem na rynek dronów. 

Zaraz po premierze drona DJI FPV, w sieci pojawiły się doniesienia na temat rozsyłania przez DJI dronów DJI Air 2S do recenzentów technologicznych, po to, aby mogli w dniu premiery opublikować prezentacje lub test najnowszego drona DJI.

Chociaż jest z pewnością ekscytująca wiadomość, to jeszcze bardziej cieszy fakt, że w sieci pojawiły się kolejne przecieki / plotki na temat wyższej klasy modelu – DJI Mavic 3.

 

Nowy dron DJI Mavic 3 PRO

 źródło: dronexl.co

 

Konstrukcja nowego drona DJI Mavic 3 (DJI Pro 3)

Na powyższym szkicu technicznym możemy ujrzeć dosyć szczegółowy plan oraz design prawdopodobnie nowego DJI Mavic 3 (DJI Pro 3). To co w pierwszej kolejności rzuca się w oczy to sama konstrukcja drona. Widzimy tutaj, że producent postanowił dalej trzymać się sprawdzonej konstrukcji wielowirnikowca, przez co mamy tutaj do czynienia ponownie ze składanymi ramionami oraz prawdopodobnie tak jak jest to w poprzednich Mavicach składanymi śmigłami.

Na froncie zostały umieszczone dwie kamery wykrywające przeszkody co może nam podpowiadać, że nowy Mavic 3 dalej będzie posiadać funkcje typu ActiveTrack oraz omijanie przeszkód. Po prawej stronie widać prawdopodobne umiejscowienie bocznego czujnika wykrywania przeszkód. Sposób umiejscowienia go może wskazywać na to, że dron będzie miał jeszcze większe pole widzenia z boku niż jego poprzednik DJI Mavic 2 Pro/Zoom. W górnej, przedniej części urządzenia widać również górne czujniki przeszkód. Nie są to już kamery, lecz prawdopodobnie czujniki, które są stosowane w poprzednich dronach do precyzyjnego określenia wysokości. Czyli nowy Mavic 3 górnym czujnikiem będzie obliczać odległość od przeszkód u góry takich jak na przykład sufit.

To co też możemy zauważyć to lekko zmieniona konstrukcja drona. Na szkicu widzimy, że prawdopodobnie akumulator będzie podłączany w ten sam sposób jak w DJI Phantom 4 – czyli wsuwając baterię od tyłu drona. Myślę, że przez takie rozwiązanie, gdy rozbijemy drona, bateria ma dużo mniejsze szanse na niekontrolowane wypadnięcie, przez co dron się nie wyłączy, a jego lokalizacje będziemy cały czas widzieć w aplikacji. Również z powodu tego typu sposobu mocowania baterii, producent musiał odpowiednio zadbać o chłodzenie urządzenia. Poza chłodzeniem mechanicznym w postaci wewnętrznego wentylatora, na szkicu widać całkiem estetycznie ulokowane otwory wentylacyjne. Jeden prawdopodobnie wylot powietrza u góry obudowy na wysokości baterii oraz kolejny otwór przy tylnym ramieniu. Taki system wentylacji skutecznie zabezpieczy drona przed przegrzaniem nawet w słoneczne dni.

 

Kamera w nowym DJI Mavic 3 (DJI Pro 3)

To co jest największą różnicą względem poprzedniego drona jest na pewno zupełnie nowa kamera zawieszona na solidym, 3-osiowym gimbalu, który zapewni idealną płynność oraz stabilność nagrania nawet przy większych porywach wiatru, wtedy, gdy dron wisi w powietrzu w nienaturalnej, przechylonej pozycji.

Sama kamera na szkicu wydaję się większa co może oznaczać też większą matrycę, a obudowa kamery jest tym razem okrągła co może umożliwić zamontowanie innych obiektywów (to są jedynie spekulacje, ale kto wie, może się uda).

Co do samych możliwości nagrywania, raczej pewne jest to, że w nowym DJI Mavic 3 dostaniemy możliwość nagrywania w 4K w 60 klatkach na sekundę. Patrząc też na drony konkurencyjnej firmy, DJI może skusić się na umożliwieniu nagrywania w rozdzielczości powyżej 4K np 6K lub nawet 8K.

W DJI Mavic 2 Pro mieliśmy matrycę jednocalową, którą mogliśmy wykonywać wysokiej jakości zdjęcia w rozdzielczości 20MP. W nowym DJI Mavic 3 prawdopodobnie otrzymamy kamerę o jeszcze wyższej rozdzielczości, która dla przykładu mogłaby wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 64MP.

Ogromnym udogodnieniem dla przyszłych posiadaczy nowego drona byłaby faktyczna możliwość wymiany optyki w kamerze. Niestety informacji na ten temat aktualnie nigdzie nie znaleźliśmy, ale po cichu bardzo liczymy na taką możliwość. Wydaje nam się, że to tak naprawdę jedyna opcja, której nam brakowało w poprzednim dronie DJI Mavic 2 Pro.

 

Aplikacja w nowym DJI Mavic 3 (DJI Pro 3)

Idąc śladem najnowszych dronów ze stajni DJI, nowy DJI Pro 3 najprawdopodobniej również będzie pracować korzystając z intuicyjnej aplikacji DJI Fly. W aplikacji dostępne będą wszystkie ustawienia drona, podgląd na żywo z kamery, aktualna pozycja GPS drona oraz operatora i wiele, wiele innych.

 

Kontroler nowego drona DJI Mavic 3 (DJI Pro 3)

Zarówno w DJI Mavic Air 2 jak i w Mini 2 producent zastosował zupełnie nowy, lepszy i wygodniejszy kontroler. Urządzenie jest bardziej ergonomiczne, posiada większą baterię oraz sam uchwyt na urządzenie mobilne znajduję się na dłońmi, dzięki czemu możemy zmieścić większy telefon jednocześnie nie zasłaniając sobie ekranu. Możliwe też, że na samym kontrolerze znajdziemy mały ekran z podstawowymi danymi lotu tak jak miało to miejsce w DJI Mavic Pro oraz DJI Mavic 2 Pro / Zoom. Jeśli chiński gigant w świecie dronów pójdzie w ślad konkurencji, to jest nawet opcja, że ekran na kontrolerze będzie miał możliwość włączenia podglądu z kamery na żywo.

 

Podsumowanie nowego drona DJI Mavic 3 (DJI Pro 3)

Nowy DJI Mavic 3 a może DJI Pro 3 z pewnością przyniesie nam sporo nowych, ulepszonych możliwości. To co jest pewne to nowa kamera, która dzięki swojej konstrukcji prawdopodobnie umożliwi użytkownikom na zmianę optyki w dronie, co byłoby ogromnym udogodnieniem oraz ciosem dla konkurencyjnych dronów.

 

Premiera DJI Mavic 3 PRO

 

Komentarze do wpisu (1)

2 czerwca 2021

Zgaduj zgadula, w której dłoni szklana kula.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl