Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Nadlatuje DJI Mavic 3? Przecieki i Data Premiery

4
DJI Mavic 3 Pro - Przecieki i Data Premiery

Nowy DJI Mavic 3 nadlatuje?

Premiera nowego drona od DJI zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, w sieci możemy znaleźć mnóstwo przecieków na jej temat. Co nowego przyniesie ze sobą nowy dron DJI? Jak będzie wyglądać Mavic 3 (jeśli tak się będzie finalnie nazywał) i jaką będzie miał specyfikację? Tego dowiecie się w tym wpisie, zapraszamy!

 

Nowy dron DJI Mavic 3 PRO - wygląd

W ciągu ostatnich kilku dni coraz więcej różnego rodzaju zdjęć nowego DJI Mavic 3 (zakładamy, że taka nazwa będzie finalna) pojawia się w Internecie. Biorąc pod uwagę przecieki poprzednich produktów, bardzo prawdopodobne jest to, że zdjęcia, które zobaczycie poniżej mogą faktycznie przedstawiać prawdziwego Mavica 3. Tego ranka Jasper Ellens udostępnił na swoim profilu Twitter aż 3 zdjęcia wyczekiwanego przez większość użytkowników drona. Na pierwszym z nich widzimy konstrukcję, którą doskonale już znamy z DJI Air 2S. Mamy tam wielki radiator, na którym zostały umieszczone czujniki wykrywania przeszkód oraz mierzące wysokość lotu drona, oraz prawdopodobnie dodatkowe oświetlenie, takie jak w poprzednim DJI Mavic 2 Pro / Zoom. Ponadto wspomniane już kamery od systemu wykrywania przeszkód wydają się na zdjęciu większe niż w dotychczasowych dronach DJI, co może oznaczać jeszcze lepsze wykrywanie przeszkód przez nowego drona DJI. Ponadto na udostępnionym zdjęciu bardzo wyraźnie widać jak wygląda nowa kamera w DJI Mavic 3 Pro. Będziemy mieć do dyspozycji aż dwie kamery Hasselblad, jedna zwykła z wyraźnie większym sensorem, a druga z wielokrotny zoomem.

Źródło: Twitter Jasper Ellens 27 Leaks

 

Drugie zdjęcie ukazuje już całego drona, który z rozłożonymi ramionami stoi na stole. Na pierwszy rzut oka widać, że wszystkie ramiona zostały odchudzone, dzięki czemu urządzenie podczas lotu ma lepszą aerodynamikę, co na pewno wpłynie na czas pracy na jednym naładowaniu. Dodatkowo na tylnej części górnej obudowy możemy zauważyć prawdopodobnie zakryte kamery, odpowiadające za wykrywanie przeszkód nad dronem. Ze zdjęcia można wywnioskować, że to nie będą zwykłe czujniki odległościowe, tak jak to było w przypadku Mavica 2, a dwie kamery, które z pewnością lepiej sobie poradzą w wykrywaniu i ewentualnym omijaniu przeszkód.  Od frontu widać jeszcze schludnie wkomponowany wlot powietrza, mający za zadanie skuteczne chłodzenie jednostki.

Źródło: Twitter Jasper Ellens 27 Leaks

 

Na ostatnim zaś zdjęciu jest zaprezentowana różnica w kolorach obudów. Widzimy, że nowy DJI Mavic 3 będzie znacznie ciemniejszy od swoich poprzedników, przez co będzie on bardziej wyróżniać się na tle reszty modeli. Ponadto wybór ciemniejszego koloru może poprawić samą widoczność drona w powietrzu, dzięki czemu ciężej będzie go zgubić z pola widzenia.

Źródło: Twitter Jasper Ellens 27 Leaks

 

DJI Mavic 3 - specyfikacja

Poza powyższymi zdjęciami, na wielu stronach związanymi z dronami można znaleźć prawdopodobną specyfikację nowego drona DJI. Z ogólnodostępnych przecieków wynika, że nowy Mavic 3 Pro (może jednak Pro w nazwie?) otrzyma podwójną kamerę zawieszoną na wydajnym, trzy-osiowym gimbalu. Pierwsza kamera wyposażona w matrycę o wielkości ½” 12MP  z 7-krotnym zoomem optycznym, która daje możliwość aż 28-krotnego zooma hybrydowego. Druga kamera z matrycą Micro 4/3 (podobny sensor, który znamy już z DJI Zenmuse X5S) ze zmienną przysłoną w zakresie f/2.8 – f/11, która umożliwi filmowanie w maksymalnej rozdzielczości 5.2K oraz robienia zdjęć w 20MP. Cały dron ma ważyć 920 gramów, a jego czas pracy na jednym ładowaniu ma sięgać aż do 46 minut lotu!

Nowy dron od DJI zapewne standardowo zostanie wyposażony również w różnego rodzaju tryby automatyczne oraz autonomiczne takie jak: tryb śledzenia ActiveTrack, QuickShots, MasterShots, Panorama, Hyperlapse i wiele innych.

 

Źródło: Twitter Jasper Ellens 27 Leaks

 

Nowy dron DJI Mavic 3 - zestawy

Pierwszy raz w historii serii Mavic, nowy dron od DJI ujrzy światło dzienne w aż 3 różnych zestawach. Poza zestawem Single, w którym prawdopodobnie pojawi się jedynie dron, kontroler wraz z jednym akumulatorem, otrzymamy do wyboru również zestaw Combo, składający się z większej ilości akcesoriów takich jak dodatkowe akumulatory, większy zapas śmigieł oraz materiałowa torba transportowa, oraz ostatni, najciekawszy dron, którym zapewne zainteresują się profesjonaliści – DJI Mavic 3 Cine Premium Combo. W tym zestawie poza akcesoriami, zmianie ulegnie też sam dron, który zostanie wyposażony w pełnoprawny dysk SSD. Dodatkowo do zestawu prawdopodobnie zostanie dołączony kabel do przesyłu danych z prędkością 1 Gb/s. Ponadto aby usprawnić pracę z dronem, zestaw Cine jako jedyny będzie posiadał nowy DJI Smart Controller V2.

 

Źródło: Twitter Jasper Ellens 27 Leaks

 

DJI Mavic 3 PRO - cena

Prawdopodobnie najczęściej zadawane pytanie nt. nowego drona DJI – Ile będzie kosztować DJI Mavic 3 Pro. Tanio niestety nie będzie, a to wszystko ze względu na rewolucyjną jakość oferowanych materiałów. Z racji tego, że dron zostanie zaprezentowany w trzech wersjach, również będziemy mieć 3 różne ceny. Idąc po kolei:

  • Mavic 3 Pro Single – 2150 Euro
  • Mavic 3 Pro Combo – 2900 Euro
  • Mavic 3 Pro Cine Premium Combo – 4800 Euro

Jeśli ceny z przecieków się potwierdzą, zakres cenowy zestawów w Polsce będzie się kształtować między około 12 500 PLN aż do nawet 27 000 PLN.  Nie jest to mało, ale weźmy pod uwagę, że jest to obecnie najmniejszy, najbardziej kompaktowy dron, który oferuje tak ogromne możliwości. Z pewnością tym modelem zainteresują się duże firmy, zajmujące się profesjonalnymi produkcjami filmowymi.

 

DJI Mavic 3 PRO - premiera

Bazując na oficjalnych informacjach ze strony DJI, w najbliższym czasie chiński gigant ma w planach kilka premier – dokładnie 3.

Pierwsza z nich miała miejsce 20 października, był to profesjonalny gimbal DJI Ronin 4D. Dwie kolejne będą 27 października oraz 5 listopada. Patrząc na grafikę udostępnioną przez producenta, prawdopodobnie ta najbardziej odległa data będzie datą premiery nowego DJI Mavic 3 Pro, z kolei 27 października DJI Osmo Action 2.

 

Źródło: Facebook DJI

 

Nowy dron DJI Mavic 3 PRO - podsumowanie

Czy warto czekać na nowego drona od DJI? Myślę, że jeśli poszukujesz całkiem kompaktowego drona, który zaoferuje najlepszą jakość na rynku, która jest bardzo potrzebna w przypadku profesjonalnych produkcji, to zdecydowanie tak. Jeśli jednak poszukujesz drona typowo pod zastosowania czysto hobbystyczne lub wakacyjne, polecam rozważyć dużo tańsze opcje takie jak chociażby DJI Mini 2 Fly More Combo, który nie wymaga żadnych uprawnień do legalnego latania.

 

Drony DJI w naszym sklepie - sprawdź więcej!

Komentarze do wpisu (4)

26 października 2021

nie powiem ceny ten nowy Mavic 3 ma w...ne w kosmos, ale to tylko na pierwszy rzut oka bo jak sobie przeliczymy micro4/3 w powietrzu to przy dzisiejszych cenach Panasonica GH5 już nie jest tak źle

26 października 2021

sprzedałem swojego 2 pro tylko po to, by dołożyć i by ten mavic 3 był w moim plecaku, ja wiem to choroba

26 października 2021

czy ja wiem, czy to choroba? Jak to kaprys to niezły kaprys, ale do pracy czy po prostu jak lubisz świetną jakość z powietrza to taki mavic 3 to must have

26 października 2021

mnie nurtują te drobne nożki, nie budzą grubością zaufania

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl