Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Premiera GoPro HERO 10 Black

0
Premiera GoPro HERO 10 Black

GoPro 10 Premiera

Jak co roku we wrześniu miała miejsce premiera najnowszej kamery GoPro. Tym razem światło dzienne ujrzało GoPro HERO 10 Black. Bez wątpienia miłośnicy kamer sportowych z niecierpliwością czekali na tę premierę. Nowa kamera GoPro to też nowe funkcjonalności, możliwości i przede wszystkim jakość. Jakie usprawnienia wprowadza nowy model? Czy akcesoria z GoPro 9 będą pasować do GoPro 10? Tego wszystkiego dowiesz się w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy na premierę nowego GoPro 10!

 

 

 

Nowy procesor GoPro GP2 W GoPro HERO 10 Black

Nastał wyczekiwany przez ogromną ilość osób moment, w którym nowe GoPro otrzymało nowy, znacznie ulepszony procesor, dzięki któremu kamera będzie w stanie poradzić sobie w jeszcze wyższych rozdzielczościach, co również idzie w parze z samą jakością rejestrowanego obrazu oraz przede wszystkim komforcie z korzystania z kamery. GoPro HERO 10 Black powinno znacznie lepiej radzić sobie w każdych warunkach niż poprzednie generacje. Dzięki zastosowaniu nowego procesora GP2 poza szybszym i bardziej niezawodnym działaniem, kamera otrzymała nowe lub ulepszone funkcje, które nie były możliwe do zaimplementowania w kamerach z poprzednim procesorem. 

Dzięki nowemu procesorowi GP2, nowe GoPro HERO 10 Black otrzymało możliwość rejestrowania obrazu w rozdzielczości: 5.3K w 60 FPS, 4K w 120 FPS, 2.7K oraz 1080p w 240FPS. Aktualnie na rynku kamer sportowych nie ma kamery, która mogłaby dorównać mocy obliczeniowej nowej HERO 10. Zwiększenie ilości klatek na sekundę umożliwi nam filmowanie w spowolnionym tempie w ogromnych rozdzielczościach! GoPro 10 może teraz filmować w 8-krotnym slow motion w rozdzielczości 2.7K i 1080p4-krotnym w 4K oraz 2-krotnym w 5.3K! Nowy procesor GoPro 10 powinien spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. 

GoPro HERO 10 Black

Konstrukcja

Amerykański gigant w świecie kamer sportowych w 2021 roku postawił na wygodę użytkowników poprzedniej generacji kamery GoPro. Nowe HERO 10 ponownie posiada sprawdzoną, wręcz identyczną konstrukcję znaną z dziewiątki, dzięki czemu ponownie mamy taką samą sytuację z kompatybilnością jak w starszych kamerach GoPro HERO 5/6/7 Black - wszystkie do siebie pasują. Takie rozwiązanie pozwoli użytkownikom zaoszczędzić sporo pieniędzy na zakupie kolejnych akcesoriów. 

W GoPro 10 po raz kolejny mamy do czynienia z bardzo wytrzymałą konstrukcją, która z łatwością wytrzyma nawet najbardziej ekstremalne sporty, w których kamery sportowe są narażone na uszkodzenia mechaniczne. W parze z wytrzymałą konstrukcją idzie również ulepszona, wymienna osłona obiektywu, którą w razie potrzeby możemy w bardzo prosty sposób wymienić, bez konieczności wykorzystywania przy tym jakichkolwiek narzędzi. 

Patrząc na kamerę od frontu ponownie ujrzymy całkiem spory, czytelny wyświetlacz podglądowy LCD (niedotykowy) o przekątnej ekranu 1,4", który bez problemu pomoże nam w odpowiednim kadrowaniu kamery oraz w podejrzeniu aktualnych danych na temat nagrywania lub robienia zdjęć. Ekran ten posiada kilka trybów pracy, które możemy dowolnie wykorzystać w zależności od zapotrzebowania i sytuacji. Na ekranie sprawdzimy: ile miejsca pozostało na karcie pamięci, stan naładowania akumulatora, aktualnie wybrany tryb pracy (foto, wideo, timelapse), rozdzielczość, ilość FPS i wiele innych przydatnych informacji. 

Tryby przedniego ekranu:

Tryb Full Screen oraz Actual Screen, w których mamy do dyspozycji obraz na żywo, który aktualnie widzi obiektyw kamery. Ponadto na ekranie również widać podstawowe dane kamery takie jak karta, bateria, tryb itp.

-Tryb Status Only, tryb, w którym kamera zamiast podglądu z kamery ma jedynie czarne tło, na którym czytelnie są wyświetlone parametry kamery. Ta opcja z pewnością lekko wydłuży czas pracy kamery oraz przyda się dla osób, które korzystają z GoPro Display Mod. 

-Tryb Screen Off – jeśli chcesz aby kamera mniej rzucała się w oczy, lub po prostu nie potrzebujesz przedniego ekranu, możesz bez problemu go wyłączyć. Wtedy kamera będzie pracować dłużej na jednym naładowaniu akumulatora.

Ekran główny GoPro 10 został usprawniony. Dzięki zastosowaniu nowszej technologii oraz nowego procesora, ekran jest jeszcze bardziej responsywny, co w znaczącym stopniu usprawnia samo działanie kamery oraz komfort korzystania z niej. Wyświetlacz jest całkiem spory i czytelny, co sprawia, że możemy bez najmniejszego problemu dostosować ustawienia kamery, obejrzeć zapisane na karcie pamięci materiały lub zobaczyć podgląd na żywo tego co kamera aktualnie nagrywa, tak aby mieć kontrole nad kadrem. 

Bateria do GoPro 10 nie zmieniła się względem poprzednika, dzięki czemu w dalszym ciągu mamy całkiem długi czas pracy na jednym na ładowaniu - w FullHD nawet do dwóch i pół godziny, a w 4K do około godziny i dwudziestu minut. Jest to znacznie lepszy wynik niż w starszych kamera GoPro typu HERO8 i niżej. Ponadto jeśli jednak taki czas jest niewystarczający, nowe GoPro 10 posiada wymienny akumulator, dzięki któremu możemy się zaopatrzyć w niezliczoną ilość zapasowych baterii, tak aby mieć pewność, że nic nas nie ominie z powodu braku prądu w kamerze. 

Mocowanie kamery również nie uległo zmianie. Kolejny rok mamy do czynienia z niezawodnym, solidnym, metalowym uchwytem, który jest już zintegrowany są całą konstrukcją kamery, zapewniając jej niesamowitą wytrzymałość i pewność montażu nawet w najtrudniejszych miejscach. 

Premiera GoPro HERO 10 Black

Jakość filmów GoPro HERO 10 Black

Ze względu na zastosowanie najnowszego procesora GoPro GP2, nowego GoPro HERO 10 Black podnosi poprzeczkę jakościową, nie tylko dla swojej konkurencji, ale również dla poprzednich generacji kamer GoPro. W najnowszej odsłonie HERO mamy do dyspozycji maksymalną rozdzielczość filmowania: 5.3K w 60 FPS, 4K w 120FPS, 2.7K i 1080p w 240 FPS. Do tej pory jeszcze żadna kamera na rynku nie była w stanie osiągnąć takiej specyfikacji jak GoPro 10. Rozdzielczość to nie wszystko. Nowa kamera GoPro dzięki zastosowaniu najnowszych technologii rejestruje jeszcze lepszy obraz nawet w gorszych warunkach oświetleniowych deklasując przy tym konkurencję. GoPro 10 to aktualnie najlepsza kamera sportowa na rynku oferująca najlepszą możliwą jakość, zachowując przy tym kompaktowe wymiary. 

Premiera GoPro HERO 10 Black

Jakość zdjęć w nowym GoPro 10

GoPro to nie tylko filmy ale i również zdjęcia. Te też są na najwyższym poziomie. Nowe GoPro zostało wyposażone w sensor o rozdzielczości 23 MP, dzięki czemu możemy robić w tym właśnie ustawieniu zdjęcia w każdym trybie. Do dyspozycji mamy kilka trybów m.in.: Tryb seryjny, LiveBurst, Zdjęcia nocne, SuperFoto, Zdjęcia w formacie RAW

Ulepszona osłona obiektywu

W GoPro HERO 10 Black w dalszym ciągu mamy do dyspozycji wymienną osłonę obiektywu, która bardzo przydaje się, kiedy kamera jest wykorzystywana w bardziej ekstremalnych warunkach, przez co narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wymiennej osłonie obiektywu, możemy przestać się martwić o wysokie koszty naprawy kamery, ponieważ element ten możemy bez problemu sami wymienić w domu. Wystarczy dokupić zapasową osłonę i bez korzystania z narzędzi wymienić ją w kilka sekund. Dodatkowo HERO 10 względem poprzednika posiada ulepszone szkło w osłonie obiektywu, dzięki czemu skutecznie redukuje ono niechciane efekty rozdwajania się obrazu, element jest bardziej odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania oraz dzięki zastosowaniu hydrofobowego szkła, dużo szybciej spływają z niego krople wody podczas filmowania w środowisku wodnym

Akcesoria GoPro 10

Z racji tego, że konstrukcja nowej kamery GoPro niczym nie różni się od HERO9, WSZYSTKIE akcesoria z poprzedniej generacji będą w pełni kompatybilne, co oznacza świetną wiadomość, dla osób, które mają zamiar przesiąść się z dziewiątki na nowszy model. Każda obudowa wodoszczelna, każde etui, baterie, ładowarki z HERO9 są kompatybilne z HERO10. Z kolei jeśli chodzi o uchwyty montażowe, to tradycyjnie od pierwszego modelu GoPro, do GoPro HERO 10 Black, wszystkie są kompatybilne. Więc nawet jeśli postanowiłeś/aś wymienić przykładowo GoPro HERO 5 na nową GoPro 10, to nie musisz kupować nowych akcesoriów montażowych, ponieważ te z piątki będą pasować do dziesiątki. 

Stabilizacja GoPro HERO 10 Black

Jak co roku, kamery z generacje na generacje otrzymują jeszcze lepszą stabilizację. Nie inaczej jest z dziesiątką. Nowe GoPro 10 otrzymało najlepszą stabilizację na rynku GoPro HyperSmooth 4.0. Stabilizacja ta umożliwia jeszcze skuteczniejsze wystabilizowanie obrazu, a dodatkowa funkcja w postaci Horizon Leveling (blokada horyzontu), która działa teraz w jeszcze większym zakresie niż w HERO9, sprawi że po raz kolejny GoPro nie będzie potrzebować żadnego zewnętrznego, mechanicznego stabilizatora w postaci np. gimbala. Stabilizacja w GoPro 10 jest regulowana, więc możemy bez problemu sterować sobie jej siłą, więc jeśli zależy nam na kinowym materiale, możemy skorzystać z opcji HyperSmooth Boost, a jeśli chcemy zachować dynamikę ujęcia przy na przykład zjeździe downhillowym, możemy sobie stopniowo zmniejszać moc stabilizacji.

Premiera

GoPro 10 jako kamerka internetowa - Tryb GoPro Webcam

Nowa kamera GoPro jako kolejna już otrzymała funkcję kamerki internetowej, co bardzo przyda się w obecnych czasach, kiedy coraz więcej z nas pracuje zdalnie i regularnie odbywa wideo konferencje. Po co kupować kamerę internetową, którą będziesz używać raz na jakiś czas, skoro możesz mieć GoPro, które przyda się w znacznie szerszym zakresie. Dzięki funkcji GoPro Webcam możemy podłączyć GoPro 10 zwykłym kablem USB-C, który jest dostępny w zestawie razem z kamerą, do komputera, a następnie za pomocą programu GoPro Webcam możemy wykorzystać kamerę jako kamerka internetowa w programach typu Microsoft Teams, Zoom, Skype, OBS i tym podobne. 

GoPro 10 - co w zestawie z kamerą?

W nowym HERO 10 zestaw względem poprzednika nie zmienił się. Ponownie kupując kamerę otrzymujemy: kompaktowe etui w postaci zamykanej, utwardzonej torby, odpornej na zachlapania, 1 akumulator, klips montażowy wraz ze śrubą, aby móc kamerę zamontować na różnego rodzaju uchwytach montażowych, zaobloną naklejkę na kask, kabel USB-C, sam kabel bez ładowarki, więc aby kamerę naładować należy skorzystać z ładowarki od telefonu, powerbanka lub podłączyć do komputera.

GoPro HERO 10 Black

Podsumowanie premiery GoPro HERO 10 Black

Jak co roku, nowa kamera GoPro jest najlepszą kamerą na rynku action cam'ów. Mamy do dyspozycji jeszcze lepszą jakość filmowania oraz robienia zdjęć w oszałamiających rozdzielczościach, których próżno szukać u konkurencji, świetną stabilizacje wraz z blokadą horyzontu, dzięki której do kamery nie jest już potrzebny gimbal, bardzo wytrzymałą konstrukcję wraz z wymienną osłoną obiektywu i wiele, wiele więcej cech, które są synonimem najlepszej kamery sportowej. Kompatybilność ze WSZYSTKIMI akcesoriami z HERO9 jest bez wątpienia ogromny autem nowej kamery GoPro i na pewno użytkownicy poprzedniej generacji ucieszyli się, że ich akcesoria będą w dalszym ciągu przydatne, pomimo nowszego modelu. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl