Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Nowość od DJI - kamera Osmo Action 2?

15
Premiera nowej kamery DJI Osmo Action 2

Nowa kamera sportowa DJI Action 2?

Część z nas zapewne zakładała, że DJI wycofał się z tego segmentu, podobnie jak firma SONY z działem Action Cam, ponieważ od dłuższego czasu nie było premiery następcy bądź co bądź bardzo udanej kamery Osmo Action pierwszej generacji. Tym bardziej, że jeszcze nie tak dawno zaskoczyli nas bardzo konkretną jej aktualizacją, która realnie podwyższała jej wartość i możliwości, o czym więcej tutaj. Wygląda jednak na to, że producent szykuje następcę a premiera prawdopodobnie nadejdzie wkrótce. Czy to będzie kontynuacja czy może szukanie przez producenta nowego segmentu? Myślę, że szybko się dowiemy, ale tak czy inaczej dla nas wszystkich, jeśli plotka ta się potwierdzi, to świetna wiadomość. Więcej dobrych produktów na rynku kamer sportowych to większa konkurencja, większy wybór dla klienta jak i powód do większego zaangażowania producentów do rozwoju produktu czy korzystniejszej polityki cenowej. Innym słowy, same zalety.

 

Modułowa konstrukcja Action 2

Z dotychczasowych przecieków wygląda jednak na to, że producent nie pójdzie obecnie obraną drogą pierwszej generacji Osmo Action ani też drogą lidera rynku, firmy GoPro. Wszystko wygląda na to, że DJI tym razem skierował się w stronę innego gracza na rynku, firmy Insta360 tworząc kamerę...modułową. Tak, modułową, ale prawdopodobnie inaczej. Z dostępnych w internecie zdjęć wynika, że będziemy mieli do czynienia z kamerą absolutnie minimalnych wymiarów, niczym dawne i nie odżałowane GoPro Session. 

Premiera nowej kamery DJI Osmo Action 2

 

Ale to nie koniec zaskoczeń, ponieważ wyżej pokazany moduł kamery będzie w przeciwieństwie do produktów Insta samowystraczalny, tj. oprócz obiektywu i matrycy producentowi udało się umieścić w środku zasilanie i miejsce na pamięć, dzięki czemu użytkownik otrzyma do dyspozycji pełnowartościową kamerę o absolutnie minimalnych wymiarach i zapewne także wadze. Możemy się domyślać, że w połączeniu z parametrami typu 4K i duża ilość klatek czy stabilizacja przełoży się to na bardzo krótki czas pracy, niemniej do szybkiego, wyjątkowego ujęcia typu POV czy z dotychczas niedostępnego miejsca będzie to absolutne złoto.

DJI Action 2 - zastosowanie

Nie trzeba mówić jak kapitalne może to być rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nawet tak mała Osmo Action 1 czy jakiekolwiek dziś oferowane GoPro są po prostu za duże. Modelarze, operatorzy dronów fpv i wszyscy inni, dla których to kluczowe kwestie już mogą zacierać ręce. Ale to najprawdopodobniej nie koniec oferty nadchodzącej Osmo Action 2 (czy jakkolwiek się będzie nazywała). Producent będzie oferował tę kamerę nie jako samodzielny moduł a moduły, co obrazuje niniejsza grafika z przecieków:

Premiera nowej kamery DJI Osmo Action 2

Wygląda więc na to, że będziemy mieli przynajmniej dwa moduły, które będziemy mogli ze sobą połączyć. Możemy się domyślać, że w drugim module producent zapewnił większy zapas energii, by całość pracowała dłużej niż sam moduł kamery. Owszem tracimy minimalne rozmiary, ale zyskujemy dłuższy czas pracy. Zastanawia jednak pionowa konstrukcja po połączeniu modułów - jest to niewątpliwie ciekawe i nowatorskie rozwiązanie wśród kamer tego typu. Głośno zastanawiam się, czy również wygodne i użytkowe z punktu widzenia sportowego zastosowania. A może właśnie Action 2 celuje w inny rynek? Może ta kamera ma nie być stricte sportowa? Dziś tego nie wiemy, ale chętnie sprawdzimy. Póki co pojawiły się również rysunki sposób mocowań nowości od DJI, co widać poniżej:

System mocowań w Osmo Action 2

Premiera nowej kamery DJI Osmo Action 2

Jak widzimy powyższe przecieki na temat nowej DJI Osmo Action 2 zapowiada się bardzo ciekawa propozycja kamery osobistej od chińskiego lidera rynku dronów cywilnych. Celowo użyłem słowa "osobistej" bo tak po prawdzie zastanawiam się na głos, czy to nadal jest Action (sportowa) czy już bardziej kamera lifestylowa, która miałaby nam wygodnie i bezproblemowo towarzyszyć w podróży, na wakacjach, wypadach, imprezach itd, ale niekoniecznie służyć stricte do rejestracji wszelkich aktywności sportowych. A może jedno i drugie? Tego dowiemy po premierze, która najprawdopodobniej wkrótce nastąpi. 

 

DJI Action 2 - co w pudełku

Zgodnie z plotkami pojawiającymi się w sieci na temat nowej Action 2 możemy domniemywać, że producent zdecydował, że nowa DJI Action 2 będzie oferowana w dwóch wariantach: z modułem ekranu i modułem dodatkowego zasilania, a więc bardzo prawdopodobne jest, że nie będzie dostępnej gołej kamery. Zakładamy również, że w pudełku z nową DJI znajdzie się również jakieś podstawowe mocowanie i tu stawiamy na mocowanie na szyję z grafiki powyżej. Zastanawia jednak kwestia zasilania - jeśli moduł zasilania dodatkowego będzie oddzielnym wariantem od modułu z ekranem, to w tym drugim również musi być jakieś dodatkowe zasilanie. W przeciwnym razie kamera z dodatkowym ekranem będzie pracowała wyjątkowo krótko, na co DJI z pewnością by się nie zdecydowało. 

DJI Action 2 - cena i dostępność

Na temat kosztów detalicznych w Polsce ciężko nam się wypowiadać przed premierą, niemniej oczywiście i w tej materii pojawiły się w miarę konkretne acz w obcej walucie kwoty.  Wg informacji krążących po internecie oraz biorąc pod uwagę nasze lokalne podatki i vat, chcąc być posiadaczem nowej kamery DJI należy spodziewać się kwot na poziomie około 2500 zł w zestawie droższym i poniżej 2000 zł w zestawie tańszym (z modułem zasilania). Konkretne kwoty będziemy w stanie podać oczywiście w kartach produktu, kiedy nastąpi oficjalna premiera Action 2. Właśnie - kiedy? Wg wszystkich znaków na niebie i Ziemi wszystko wskazuje na to, że premiera DJI Osmo Action 2 odbędzie się "na dniach".

 

Źródła: dronedji.com, JasperEllens

Komentarze do wpisu (15)

25 października 2021

wygląda bardzo ciekawie, z innych źródeł wskazuje, że będzie Osmo Action 2 będzie miała matrycę z Pocket 2, co wskazuje na pogoń za jakością w gorszych warunkach oświetleniowych. Niby sportowa, ale tak nie do końca, ciekawa ta modułowość

25 października 2021

faktycznie sięgają po lepszą jakość, ale modułowa konstrukcja chyba jeszcze nikomu nie wyszła na zdrowie. Nie pamiętam produktu, który by oferował modułową budowę i skutecznie się tym bronił, tj. producent zapewniał dostępność modułów, moduły były w sensownych cenach a łączenia na modułach były trwałe i odporne zwłaszcza w tym przypadku na środowisko zewnętrzne. Średnio to widzę, o pionowym kształcie w w/w zdjęciu DJI Action 2 nie wspomnę. Mam mieszane uczucia.

25 października 2021

Nie kupuję pionowego łączenia, ale zdecydowanie kupuję samodzielny moduł kamery z baterią w formie małej kosteczki. Choć już wiem, że bateria starczy zapewne na 12 sekund nagrywania, ale mimo wszystko warto dla tych 12 sekund mieć tak małe wymiary do przebitki większego projektu. Kwestia jakości ale podejrzewam i znając DJI źle nie będzie.

25 października 2021

kiedy premiera tej nowej action 2?

25 października 2021

mam Insta360 i mi się te mocowania modułów jeszcze nie popsuły ale fakt, że to była jedna z moich pierwszych obaw po wyjęciu z pudełka. drugi fakt to fakt, że nie używam tej kamery bardzo często a okazjonalnie, więc nie wiem jakby było, gdybym z nią śmigał dzień w dzień. Tak czy inaczej jak czytam przecieki o tej action 2 robi się ciekawie. Jak dla mnie to poszukiwanie rynku przez DJI na kamerę na codzień, właśnie nie sportową ani do vlogów ale na codzień.

25 października 2021

goprowiec masz przeciez w tekscie, ze na dniach to po co pytasz?

26 października 2021

taka trochę kamerka do treningów? Z tych wszystkich plot wygląda na to, że dji action 2 tym razem nie idzie drogą gopro a zrobiło sam nie wiem, kamera na siłownię? Piszę pod kątem tego mocowania pod koszulkę, które wg was będzie w standardzie. Dobrze myślę?

26 października 2021

coś w tym jest, że to taka kamera na crossfit, by móc w miarę wygodnie z pierwszej osoby nagrywać ćwiczenia, ale z drugiej strony jest na to rynek?

26 października 2021

dla mnie bez sensu ta pionowa konstrukcja bo w połączeniu z tym pokazywanym mocowaniem robi się jakaś dziwna wieża?

26 października 2021

a dla mnie z tym ekranem przednim action 2 do vlogów ideololo

26 października 2021

Maciek taaak, o ile zapewnią stabilizację na poziomie GoPro 10

26 października 2021

z plotek wynika, że stabilizacja w dji action 2 nie będzie na poziomie gopro 10, w sensie bedzie ale z ograniczeniami klatek i rozdzielczości

26 października 2021

ja się jaram choć te ograniczenia, o których piszesz gościu mnie smucą. Czekam na pierwsze porównania z gopro. Jutro premiera!

27 października 2021

no na kask to się nadaje tylko z samym modułem kamery bo już z tym dodatkowym zasilaniem kiepsko to widzę. Czyli jak się chce z kasku 4K to kilkanaście minut maksymalnie.

27 października 2021

faktycznie niby action 2 a action na kasku odpada. Ale za to na przebitkę pod siodełko, przy piaście, czy widelcu jak znalazł. Poza tym piękne narzędzie do fpv

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl