Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Nowa aktualizacja DJI Osmo Action v01.10.00.40

0
Nowa aktualizacja DJI Osmo Action v01.10.00.40

Nowa aktualizacja DJI Osmo Action 2 01.10.00.40

DJI Osmo Action to pierwsza i na tę chwilę jedyna kamera sportowa chińskiego giganta słynącego głównie z najwyższej klasy dronów. Posiada wszystko co potrzebuje Action Cam - niewielkie wymiary i niska waga, czytelny ekran z przodu i z tyłu, wymienna osłona obiektywu, świetna jakość nagrań oraz przede wszystkim wymienna osłona obiektywu, która w tego typu kamerach jest najbardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne. Pomimo tego, że Osmo Action jest już z nami 2 lata, producent nie zaprzestał wsparcia dla tego produktu. W pierwszym kwartale 2021 roku, kamera otrzymała jedną, dosyć obszerną aktualizację, która sprawiła, że stara / nowa Osmo Action 2 z powrotem jest sporą konkurencją nawet dla najnowszych kamer GoPro. Co nowego i jak zaktualizować kamerę DJI? Tego dowiecie się w dzisiejszym wpisie.

 

Nowe oprogramowanie DJI Osmo Action v01.10.00.40, co nowego?

Lepiej odwzorowany obraz

Najważniejszymi zmianami w nowym oprogramowaniu w kamerze DJI jest między innymi poprawienie kolorów nagrywania. Wykorzystując poprzednią wersje systemu Osmo Action nagrywało obraz, który był nie do końca naturalny, a same kolory były dosyć wyblakłe, przez co materiały rejestrowane przez kamery konkurencyjne takie jak na przykład GoPro było znacznie lepiej przyjmowane przez odbiorców niż z DJI Osmo Action. Producent starając się ulepszyć swoje produkty do granic możliwości postanowił opublikować obszerną aktualizację kamery, która miała za zadanie wycisnąć siódme poty z dwuletniego action cama, co bez wątpienia się udało. Kamera DJI po aktualizacji rejestruje znacznie przyjemniejszy obraz, który cechuje się bardziej naturalnymi, realniejszymi i przede wszystkim żywszymi kolorami, które są znacznie lepsze w odbiorze przez oglądających nagrania. 

Lepsza automatyczna kontrola nad ekspozycją

Nowa aktualizacja również poprawiła automatyczną kontrolę nad ekspozycją. To co było charakterystyczne w poprzednim oprogramowaniu to sporo prześwietleń w różnych jasnych miejscach podczas filmowania DJI Osmo Action. Na pewno było to uciążliwe dla osób, które chciały wyciągnąć z kamery jak najwięcej. Oczywiście problem można było rozwiązać w prosty sposób dokupując oddzielnie filtry ściemniające ekspozycje ND ale dlaczego, skoro kamery konkurencji nawet bez nich świetnie sobie radzą? Update v01.10.00.40 poprawił ten aspekt, przez co kamera rejestruje znacznie więcej informacji w jaśniejszych punktach kadru, nie prześwietlając przy tym nagrania. 

Bardziej funkcjonalny przycisk boczny QuickSwitch

Ostatnią główną zmianą, która bardzo odmieniła sam sposób korzystania z kamery to całkowita zmiana działania fizycznych przycisków znajdujących się na obudowie kamery. Myślę, że każdy kto chociaż raz używał kamery sportowej w wodzie spotkał się z uciążliwym problem jak brak dostępu do ekranu dotykowego. Bez możliwości dotyku nie mogliśmy przykładowo wygodnie sprawdzić jak wyszły ostatnie nagrania. DJI postanowił to zmienić i ułatwić korzystanie z kamery nawet jeśli nie mamy dostępu do ekranu dotykowego. Przycisk QuickSwtich - bo tak go producent nazwał - ma teraz znacznie więcej funkcji. Pojedyncze wciśnięcie powoduje zmianę ekranu z przedniego na tylny i na odwrót, a dłuższe przytrzymanie skutkuje tym samym efektem ale podczas nagrywania. Aby wygodnie zmienić tryby robienia zdjęć oraz filmowania wystarczy dwukrotnie kliknąć, a jeśli potrzebujesz sprawdzić swoje nagranie ale aktualnie masz założoną obudowę wodoszczelną lub jesteś w wodzie, gdzie dotyk dużo słabiej działa, wystarczy przytrzymać przycisk QuickSwitch aby obejrzeć to co kamera nagrała. 

Jak zaktualizować Osmo Action?

Proces aktualizacji jest bardzo prosty, mamy do wyboru dwie opcję: aktualizacja poprzez aplikację mobilną DJI Mimo lub aktualizacja z wykorzystaniem komputera wraz z kartą pamięci kamery. O ile pierwsza możliwość wydaje się prostsza, to z pewnością nie jest najlepsza. Często zdarzają się sytuacje, że urządzenie mobilne podczas aktualizacji potrafi się rozłączyć z kamerą, przez co update może nie zainstalować się prawidłowo. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zatem aktualizacja manualna. Polega ona na wgraniu oprogramowania na kartę pamięci, a następnie uruchomienie kamery. Poniżej instrukcja krok po kroku:

 

1. Pobierz najnowsze oprogramowanie

Na stronie producenta znajdziesz najnowsze oprogramowanie do danego produktu. Pobierz plik, a następnie zapisz  go w pamięci komputera.

2. Podłącz samą kartę pamięci kamery do komputera poprzez czytnik

W tym kroku najważniejsze jest podłączenie karty bez użycia kamery. Aby to zrobić wystarczy skorzystać z dowolnego czytnika kart pamięci, który następnie podepniemy do komputera i zapiszemy na nim plik. Tutaj znajdziesz polecane czytniki.

3. Pobrany plik wypakuj, a następnie zapisz na karcie pamięci

W tym kroku wystarczy rozpakować (lub wyodrębnić) plik pobrany ze strony producenta, aby następnie sam plik o nazwie: OSMO_ACTION_FW_Vxx.xx.xx.xx.bin skopiować na sformatowaną wcześniej kartę pamięci. (Polecamy sformatować kartę pamięci w kamerze)

4. Umieść kartę w kamerze, a następnie uruchom ją

W tym kroku jeśli plik został prawidłowo zapisany na karcie pamięci, wystarczy odłączyć kartę od komputera, umieścić kartę w kamerze aby następnie włączyć kamerę. Urządzenie samo powinno wykryć, że w jej pamięci został umieszczony plik z aktualizacją. Teraz wystarczy poczekać aż aktualizacja się zakończy. 

 

Podsumowanie

Pomimo swojego wieku, DJI Osmo Action to nadal bardzo dobra kamera, która po ostatniej aktualizacje dzielnie konkuruje z nowszymi i też droższymi kamerami na przykład GoPro. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem swojej pierwszej, niedrogiej kamery sportowej, która sprosta oczekiwaniom nawet bardziej wymagających użytkowników, to Osmo Action jest idealnym wyborem. Kamerę możesz zakupić w naszym sklepie. Zapraszamy!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl