Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

MAX Lens Mod w GoPro HERO 10 Black

0
MAX Lens Mod w GoPro HERO 10 Black

GoPro MAX Lens Mod z GoPro HERO 10 Black

15 grudnia 2021 amerykański gigant w świecie kamer sportowych opublikował najnowszą aktualizację GoPro, która między innymi wprowadza kompatybilność kamery GoPro 10 z soczewką MAX Lens Mod. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy jak włączyć opcję MAX Lens Mod i w jaki sposób działa z kamerą. Zapraszamy do wpisu. 

 

 

Aktualizacja oprogramowania

W pierwszej kolejności, aby móc bezproblemowo korzystać z soczewki GoPro MAX Lens Mod należy zaktualizować kamerę do oprogramowania v1.20 lub nowszego (jeśli będzie takie dostępne). Kamerę można zaktualizować na dwa sposoby: za pomocą aplikacji mobilnej GoPro Quik lub manualnie z wykorzystaniem komputera oraz karty pamięci. Zdecydowanie polecamy aktualizacje drugim sposobem - jest to dużo stabilniejsza opcja, w której nie ma ryzyka, że wgrywanie oprogramowania przerwie się w trakcie instalacji. 

 

Manualna aktualizacja jest bardzo prosta - wystarczy wejść na stronie producenta gopro.com, a następnie w zakładce HELP otworzyć stronę Product Updates. Pokaże nam się strona z różnymi modelami kamer. W naszym przypadku klikamy na GoPro HERO10 Black, a następnie pobieramy plik. W przypadku komputerów z systemem Windows, plik będzie skompresowany (.zip). Przed użyciem go, należy go rozpakować, tak aby finalnie mieć folder UPDATE, w którym są dodatkowe pliki. Taki folder wystarczy przenieść na główny folder karty pamięci. Po tym procesie pozostaje umieszczenie karty pamięci z powrotem w kamerze, a następnie włączenie jej.

Pełny poradnik krok po kroku w postaci filmu znajduje się na naszym kanale YouTube:

 

GoPro MAX Lens Mod - Co to jest? Co daje?

Zapewne część z Was jeszcze nie wie lub nie słyszała o czymś takim jak MAX Lens Mod. W takim razie co to jest i do czego służy? GoPro MAX Lens Mod to nic innego jak dodatkowa soczewka do GoPro HERO9 i HERO10 Black zakładana zamiast standardowej osłony obiektywu. Służy ona głównie do rozszerzenia cyfrowej stabilizacji o blokadę horyzontu w pełnym zakresie 360 stopni! To oznacza, że z założonym MAX Lens Modem możemy obracać kamerą w kółko, a horyzont bez przerwy będzie poziomo. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się u osób, które chcą wykonać jak najbardziej płynne, kinowe ujęcia bez wykorzystania gimbala (Który w przypadku HERO9 i HERO10 ciężko znaleźć). Dodatkowo taka soczewka świetnie sprawdzi się przy nietypowych pozycjach kamery, w którym pomimo pionowego ustawienia, potrzebujemy horyzontalne nagranie. W kamerach bez MAX Lens Mod do takiego nagrania potrzebne byłyby wszelkiego rodzaju mocowania przegubowe, które obróciłyby fizycznie kamerę. 

 

Podsumowanie

Funkcja obsługująca MAX Lens Mod w GoPro HERO10 Black była jedną z najbardziej wyczekiwanych opcji w najnowszej GoPro od momentu premiery. Wczorajsza aktualizacja w końcu dała nam możliwość korzystania z tej soczewki, dzięki czemu mamy jeszcze więcej możliwości filmowania. Jeśli jednak nie potrzebujecie GoPro MAX Lens Mod do swojej dziesiątki, to w dalszym ciągu polecamy wykonanie tej aktualizacji. Poza dodaniem kompatybilności soczewki, GoPro dodało kilka usprawnień, takich jak nowe ustawienia klatek na sekundę, czy też generalne poprawienie błędów oprogramowania

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl