Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Kamery GoPro wreszcie taniej! - Wyrównanie cen z ofertą na gopro.com

0
Kamery GoPro w Polsce wreszcie taniej! - Wyrównanie cen z ofertą na gopro.com

Kamery GoPro wreszcie taniej! 

Tak to prawda, ceny kamer idą w dół! Największy i najbardziej uznany producent kamer sportowych na świecie w końcu zdecydował się (po prawie 3 latach) na wyrównanie cen pomiędzy ich oficjalną stroną, a tymi które były oferowane klientom w innych sklepach na świecie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wielbicieli kamer GoPro z naszego kraju, ponieważ nie mówimy tu o drobnych zmianach lecz o obniżce cen liczonej w setkach złotych! 

No dobrze, ale o ile zmieniają się ceny, których kamer to dotyczy i dlaczego w pierwszej kolejności na stronie producenta te ceny były niższe? 

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule! Zapraszamy do zapoznania się z treścią.

 

Dlaczego na gopro.com było taniej?

Wielu klientów pytało nas z czego wynikają te różnice w cenie i dlaczego mieliby nie skorzystać z bardziej korzystnych ofert za kamery GoPro u samego producenta. Trzeba przyznać rację, że różnica w cenie była do tej pory spora, a możliwość zaoszczędzenia kilku stówek bardzo kusząca jednak nie wszystko w tym było takie "kolorowe". Jednak od czego to wszystko się zaczęło?

Zamiany te swój początek miały wraz ze startem września 2020 roku gdzie to zmieniła się również dystrybucja GoPro nie tylko w naszym kraju, ale i praktycznie w całej EU. Dystrybucją zajęła się zupełnie nowa firma, która w porozumieniu z GoPro wybrała kilku Autoryzowanych Partnerów w każdym kraju. Ktoś wtedy też zapewne na jednym ze spotkań zarządu przedstawił pomysł i zyski wynikające z obniżki cen kamery GoPro 9 Black wraz z subskrypcją, co zostało zaakceptowane. 

Wszyscy sprzedawcy, w tym autoryzowane sklepy, nie miały wpływu na tę decyzję. Niektórzy z nich zrezygnowali z oferowania produktów tej marki i nie ma co się dziwić. Sklepy były narażone na różnego rodzaju oskarżenia, mówiące o tym, że działamy nieuczciwie, że kradniemy i oszukujemy swoich klientów. Jednakże, aby być oficjalnym, autoryzowanym sklepem, musieliśmy pozyskiwać kamery GoPro z oficjalnego źródła, co wiązało się z wyższymi kosztami niż te, jakie ponosili niektórzy klienci kupujący bezpośrednio na stronie gopro.com.

Co do cen - dostęp do nich był możliwy jedynie przy zakupie rocznej subskrypcji GoPro, która jest możliwa do nabycia tylko na oficjalnej stronie producenta (polskie jak i inne sklepy nie mają jak ale przede wszystkim nawet nie mogą jej oferować swoim klientom) i jej koszt wynosi $49.99/rok. Daje ona nam prawo do zniżek, odblokowuje wszystkie funkcje aplikacji GoPro Quik oraz otrzymujemy dzięki niej dostęp do nielimitowanej chmury do przetrzymywania naszych nagrań. Dodatkowo wiązało się to z zamawianiem kamery zza granicy przez co wszystkie ewentualne zwroty, reklamacje i realizacja gwarancji zmuszała nas do odsyłania sprzętu również poza granice Polski.

Ostatnim "haczykiem" było jakiekolwiek wsparcie techniczne, które w takiej sytuacji możemy otrzymać jedynie przez stronę producenta przy użyciu czatu tylko w języku angielskim. Dla wielu okazywało się to sporym problemem.

 

Ceny których kamer GoPro pójdą w dół?

Zmiany obejmują prawie wszystkie kamery dostępne obecnie w oficjalnej sprzedaży. No właśnie, prawie wszystkie. Następujące kamery od 8 maja 2023 roku będą tańsze: GoPro HERO11 Black, GoPro HERO11 Black Mini, GoPro HERO11 Black Creator Edition, GoPro HERO10 Black, GoPro HERO10 Black Accessory Hard Bundle, GoPro HERO9 Black, GoPro HERO9 Black Accessory Hard BundleOsoby spostrzegawcze na pewno już zauważyły, że brakuje tutaj równie popularnej kamery sferycznej GoPro MAXNiestety, ale na próżno szukać gdzieś oficjalnych informacji na temat pominięcia tego modelu. I my również nie mamy żadnej informacji na temat powodu takiej a nie innej decyzji, ale na pewno nie jest to dobra wiadomość dla fanów tego modelu.

 

Porównanie cen czyli odpowiedź na najważniejsze pytanie - o ile taniej?

Po zapoznaniu się z krótką historią na temat całych różnic cenowych na pewno zastanawiasz się już jak duże są to zmiany i o co jest tyle szumu. Poniżej przedstawiamy zestawienie cen kamer obowiązujących w sklepach do tej pory w porównaniu z nowymi obniżonymi cenami. (Wszystkie "stare ceny" podane poniżej są cenami standardowymi bez uwzględniania żadnych okresowych promocji)

 

Podsumowanie

Ceny kamer są obecnie znacząco niższe dzięki wprowadzonym zmianom przez samego producenta. Obejmują one prawie wszystkie kamery dostępne w oficjalnej sprzedaży poza kamerą GoPro MAX - nie znamy przyczyn takiej decyzji. Do tej pory kamery w dużo tańszych cenach można było dostać na oficjalnej stronie gopro.com przy zakupie ich rocznej subskrypcji (dostępnej tylko i wyłącznie na wcześniej wymienionej stronie) oraz z brakiem pewnych udogodnień co niektórych zniechęcało do zakupu. Teraz klienci nie będą musieli się tym przejmować, ponieważ kamery w obniżonych cenach (bardzo podobnych do tych oferowanych na stronie producenta), są dostępne w polskich sklepach, co ułatwi zwroty, reklamacje i realizację gwarancji. Czy to oznacza przyszły wzrost posiadaczy kultowych kamer sportowych GoPro? Wszystko się okaże w najbliższych miesiącach jednak taki obrót spraw wcale nie będzie dla nas wielkim zaskoczeniem.
A Ty drogi czytelniku, co sądzisz o tych zmianach? Uważasz, że chętnych do zakupu kamer będzie więcej, a może sam teraz rozważasz zakup swojej kamery? Serdecznie zapraszamy do dyskusji w poniższej sekcji komentarzy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl