Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Jak nagrywać GoPro zimą

0
Jak nagrywać GoPro zimą

Jak nagrywać GoPro zimą

Zbliżają się ferie zimowe, a co za tym idzie, coraz więcej osób planuje filmować swoje zimowe wyjazdy kamerami sportowymi GoPro. Akumulatory urządzeń elektronicznych takich jak kamery, drony, czy telefony nie lubią mrozów. Ujemne temperatury powodują szybsze rozładowywanie baterii, a w niektórych przypadkach urządzenie elektroniczne wyposażone w baterie nawet nie będzie chciało się włączyć. Co zrobić zatem, aby nasza kamera GoPro pracowała jak najlepiej przy niskich temperaturach? Zapraszamy do wpisu.

 

Utrzymywanie jak najwyższej możliwej temperatury kamery

Niestety GoPro nie posiada formalnego certyfikatu do korzystania z kamery przy niskich temperaturach, aczkolwiek posiadamy kilka wskazówek jak uzyskać jak najlepszą wydajność kamery i baterii w chłodne dni.

 

  • Jeśli w danym momencie niczego nie nagrywasz, przechowuj kamerę w kieszeni - Wykorzystaj ciepło ciała, aby jak najdłużej utrzymać optymalną temperaturę kamery. Dotyczy to również akumulatorów. Opcjonalnie możesz wykorzystać specjalne ogrzewacze do dłoni, aby kamera cały czas była wystarczająco ciepła
  • Nie korzystaj z funkcji Quick Capture – Generalnie funkcja ta ma za zadanie oszczędzanie baterii kamery. W ciepłe dni ma to jak najbardziej sens, ponieważ bez zbędnego klikania możemy szybko włączyć nagrywanie lub wyłączyć. Sytuacja się zmienia, kiedy filmujemy w zimę przy niższych temperaturach. Pozostawianie kamery w trybie czuwania (włączona kamera, wyłączone nagrywanie) na dłuższą metę okazuje się lepsze. Jeśli podczas przerwy na wjazd na stok wyłączymy kamerę, ta szybko utraci swoją temperaturę, przez co później możemy spotkać się z problemem z włączeniem kamery z powodu zbyt niskiej temperatury. Pozostawiając kamerę w trybie czuwania, w dalszym ciągu będzie ona wytwarzać w jakimś stopniu ciepło, które spowolni proces chłodzenia się urządzenia.
  • Wykorzystaj obudowę wodoszczelną – Obudowa wodoszczelna jest swego rodzaju izolatorem ciepła. Dzięki niej, gdy kamera się nagrzeje, wytworzone ciepło w dalszym ciągu będzie się utrzymywało w kamerze, przez co utrzymamy temperaturę wymaganą do wydajnej pracy kamery. Jeśli obudowa zaparuje, paski przeciw wilgotnościowe mogą rozwiązać lub złagodzić problem.
  • Używaj nowszych baterii – jeśli posiadasz więcej niż jedną baterię, w przypadku filmowania w niskich temperaturach używaj tych mniej wyeksploatowanych. Starsze, bardziej zużyte baterie mają słabszą wydajność w niższych temperaturach, co może doprowadzić do niechcianych problemów z kamerą.

 

 

Nowa bateria GoPro Enduro do GoPro HERO9 i HERO10 Black

Pod koniec stycznia 2022 roku w ofercie GoPro ma pojawić się zupełnie nowa bateria – GoPro Enduro. Jest to akumulator kompatybilny tylko z GoPro HERO 9 i GoPro HERO 10 Black. Dzięki zastosowanej technologii radykalnie poprawi wydajność kamer GoPro w niskich temperaturach podczas sportów zimowych i innych tego typu aktywności fizycznych, jednocześnie wydłużając czas pracy nawet do 40% w umiarkowanych warunkach.

Nowa bateria GoPro Enduro została specjalnie zaprojektowana do pracy przy niskich temperaturach, więc gdy zrobi się chłodniej, w dalszym ciągu możesz korzystać ze swojej kamery.

Poniżej przedstawiamy orientacyjne czasy pracy powyższej baterii w temperaturze -10 stopni Celsjusza:

 

  • 3K: 56 minut
  • 4K120: 50 minut
  • 4K60: 75 minut
  • 1080p30: 115 minut

 

 

Podsumowanie

Jak pewnie zauważyliście na przykładzie innych urządzeń elektronicznych, niska temperatura bardzo wpływa na czas pracy baterii oraz na samą wydajność urządzenia. Stosując się do naszych zaleceń możesz poprawić działanie kamery podczas niskich temperatur.  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl