Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #68 - GoPro HERO 7 - dla kogo Silver, dla kogo Black?

0
GoProsfera #68 - GoPro HERO 7 - dla kogo Silver, dla kogo Black?

W raz z prezentacją nowych modeli kamer GoPro z linii HERO 7 pojawiło się bardzo dużo pytań, które do tej pory trapią osoby podejmujące decyzję o kupnie kamery sportowej. Jaki model wybrać? Jaki sprawdzi się najlepiej? Czym różnią się między sobą kamery HERO 7 Silver i HERO 7 Black?

Z racji na marginalne różnice między modelami HERO 7 White i HERO 7 Silver (w White brak 4K, brak GPS i zdjęć WDR), tutaj wszystko wydaje się jasne. Przysłowiowe schody zaczynają się w momencie, gdy porównujemy modele HERO 7 Silver i HERO 7 Black. W tym wpisie postaram się wyjaśnić różnice między nimi, a także profil użytkowania, przy którym najlepiej sprawdzi się dana kamera.

HERO 7 Black to flagowy model, skierowany do osób, które oczekują i będą w stanie wykorzystać możliwości podawane na tacy przez kamerę. Znajdziemy tu zarówno stabilizację Hypersmooth, tryb Livestream, TimeWarp oraz szereg innych parametrów, którymi wyróżnia się nie tylko w swojej linii modeli, ale także na tle konkurencji.

GoPro HERO 7 Black posiada ulepszony obiektyw, 4K60FPS, FullHD 1080p, zdjęcia 12MP w JPEG i RAW oraz pełną kompatybilność sprzętową z obudową Super Suit, pilotem Smart Remote oraz gimbalem GoPro Karma Grip. W tej kamerze znajdziemy także pełny tryb manualny ProTune, wymienny akumulator oraz zdejmowalną osłonę obiektywu. Wszystkie te cechy jasno sugerują, że Black jest modelem skierowanym do osób aktywnych, narażających kamerę na potencjalne uszkodzenia podczas sportów ekstremalnych, ale także jest profesjonalnym narzędziem dla osób, które posiadają doświadczenie zarówno w kinematografii, jak i obróbce zdjęć.

GoPro HERO 7 Silver posiada natomiast dużo prostsze menu, obsługuje 4K30fps, FullHD 60fps, posiada tak jak HERO 7 Black tryb portretowy, wodoszczelność do 10m zanurzenia, podwójne pasmo WiFi (5 i 2,4GHz), możliwość nagrywania krótkich klipów - 15 i 30 sekundowych. Kamera posiada stabilizację 2-osiową, wbudowany akumulator 1220mAh, zintegrowaną osłonę soczewki oraz brak przedniego wyświetlacza. Silver może robić zdjęcia 10MP w JPEG w zwykłym trybie i WDR (prosty HDR), nie posiada jednak możliwości zdjęć w RAWach. Kamera posiada kompatybilność ze wszystkimi montażami, jednak nie zamocujemy jej w obudowie wodoszczelnej, na gimbalu Karma Grip oraz nie będzie obsługiwać pilota Smart Remote 2.0 i adaptera do mikrofonów zewnętrznych. Sama kamera posiada także 2 mikrofony, a nie trzy jak ma to miejsce w HERO 7 Black. Jakość obrazu jest jednak więcej niż zadowalająca, co docenią amatorzy i miłośnicy nagrywania swoich przeżyć, niekoniecznie tych ekstremalnych.

HERO 7 Silver to świetna alternatywa dla osób, które chcą wymienić lustrzankę lub aparat kompaktowy na coś dużo mniejszego. To także świetne narzędzie na rejestracji wspomnień w każdych warunkach, bez komplikacji za pomocą rozbudowanego menu i trybów. Jeżeli posiadasz telewizor 4K, jednak nie chcesz spędzać czasu nad montażem filmów, korekcją kolorów, a wystarczy, że kamera nagra dobry obraz w trybie automatycznym – Silver spełni swoje zadanie, jako rejestrator wszystkich chwil, które chcemy upamiętnić.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl