Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #53 - Premiera nowych kamer GoPro HERO 7

1

Za nami premiera najnowszych kamer z linii GoPro HERO 7. Firma w tym roku postawiła na trzy modele, wycenione względem możliwości kamer, co jest zmianą względem jednej premiery GoPro HERO 6 Black sprzed roku. Firma Nicka Woodmana przedstawiła nowe urządzenia: HERO 7 Black, HERO 7 Silver i HERO 7 White. Poza parametrami, kamery te różnią się także wizualnie, kolorem nawiązując do swojej nazwy. Co ciekawego kryje się pod czarną, szarą i białą obudową? Zapraszam do lektury.

GoPro HERO 7 Black

Nowa flagowa kamera HERO 7 Black występuje w kolorze czarnym i koncentruje się przede wszystkim na poprawionej stabilizacji, będąc świetną alternatywą dla profesjonalistów. W środku znajdziemy ten sam procesor obrazu co w HERO 6 Black - GP1, wzmocniony jednak o dodatkowe 2GB pamięci operacyjnej. Oznacza to, że poprawiona wydajność i większa pamięć pozwala na jeszcze lepszą stabilizację systemową z algorytmem przewidywania drgań, którą GoPro zachwala jako alternatywę dla zewnętrznych stabilizatorów - gimbali.

Kamera ma też jeszcze szybciej i lepiej reagować na zmianę oświetlenia, procesując bardziej szczegółowy i wyrazistszy obraz. Względem poprzednika poprawiono także płynność interfejsu, a także jego wygląd, tworząc go bardziej intuicyjnym i prostszym w obsłudze. Kamera nagrywa maksymalnie 4K w 60 klatkach/s. i FullHD w 240 klatkach, jednak w trybie zdjęć JPEG i RAW (teraz także z samowyzwalaczem) oferuje jeszcze lepsze wykorzystanie HDR, zwiększając rozpiętość dynamiki tonalnej, sprawniej pozyskując informacje zawarte z cieniach i prześwietleniach scenerii. Wszystkie tryby współpracują z trybem ProTune do manualnych ustawień kamery.

Kamera obsługuje szybkie ładowanie od 0 do 100% w około 45-50 min przy 1,5A, sprawiając, że zawsze możesz być gotowy do akcji. Nowościami są krótkie filmy, tryb portretowy, integracja z mediami społecznościowymi, streaming na żywo, a także tryb TimeWarp. Najnowszy flagowiec posiada także 3 mikrofony, rejestrujące dźwięk w stereo, w tym wypadku mamy jednak do czynienia ze skutecznym odszumianiem i filtrem górnoprzepustowym, który eliminuje dźwięki otoczenia np. ruch uliczny. Kamera ta posiada także cyfrowy zoom za pomocą suwaka, gdzie zmianę przybliżenia zmieniamy przed rozpoczęciem nagrywania.

nowe gopro hero 7 black

Krókie filmy

Jeżeli nagrywasz długie ujęcia, które zajmują dużo miejsca na karcie microSD, a jednocześnie podczas dalszej postprodukcji przycinasz materiał, usuwając zbędne fragmenty, GoPro przygotowało tryb, w którym nagrasz krótkie 15 lub 30-sekundowe klipy, które nie tylko łatwiej będzie montować w programie do edycji video, ale także sprawniej będą współpracować z funkcją QuikStories znaną z HERO 6 Black.

Tryb portretowy

W tej generacji podczas obrotu o 90 stopni kamera wykryje zmianę położenia, pozwalając na robienie zdjęć i nagrywanie filmów w orientacji znanej ze smartfonów. To świetna propozycja dla osób działających aktywnie na Instagramie lub Snapchacie. Dzięki temu możesz udostępnić nagrania w warunkach, w któych użycie smartfona byłoby mocno ryzykowne.

Integracja z mediami społecznościowymi

Taka integracja pozwala na szybkie pobieranie i udostęnianie materiału swoim znajomym i obserwatorom na platformach: Facebook, Instagram, Snapchat i Twitter. Każda chwila zarejestrowana nową kamerą GoPro może więc być momentalnie wysłana w eter, tworząc ciekawy i intensywny materiał.

Streaming video

Nowa kamera HERO 7 Black po raz pierwszy w historii posiada funkcję wysyłania transmisji na żywo do platformy Facebook Live za pomocą połączenia z telefonem w sieci GSM. W przyszłości ma także być możliwa integracja ze streamingiem na Instagramie, Twitchu i Youtubie, co znacznie poszerzy możliwości i użytek tej kamery.

TimeWarp

To nowy tryb, który wykorzystuje ulepszoną stabilizację podczas nagrań poklatkowych, tworząc efektowne i niezwykle płynne hyperlapse'y. Materiał można przyśpieszyć 2, 5, 10, 15 i 30-krotnie, tak by w krótkim materiałe uchwycić np. długą trasę podróży.

GoPro HERO 7 Silver

Jest to kamera plasująca się w środku stawki nowej linii, jako model skierowany do entuzjastów wideofilmowania i zaawansowanych amatorów. Kamera ta posiada matrycę 10MP, tryb zdjęć pojedynczych (w tym WDR), seryjnych (do 15kl/s.), timelapse'y, a także tryby nagrywania 4K30FPS, 1440p60FPS i 1080p60FPS. Dzięki większej liczbie klatek w niższych rozdzielczościach można zwolnić ciekawe momenty dwukrotnie, zaznaczając ich szczegółowość na nagraniu.


Ciemnoszara obudowa posiada kształt znany od piątej generacji, jednak posiada wbudowany akumulator o pojemności 1220mAh, obsługujący szybkie ładowanie oraz zintegrowaną osłonę soczewki obiektywu. Dzięki temu jest wyraźnie bardziej kompaktowa, a za obsługę odpowiada czytelny wyświetlacz LCD 2" o dużej rozdzielczości. Także w tej kamerze znajdziemy poprawiony interfejs, tryb portretowy, integrację z mediami społecznościowymi oraz obsługę funkcji QuikStories.

Kamera została pozbawiona przedniego wyświetlacza monochromatycznego, z przodu posiadając jedynie diodę informującą o pracy urządzenia. Model ten posiada stabilizację cyfrową, jednak nie jest ona tak zaawansowana jak w najwyższym modelu. Z głównych funkcji można jeszcze wyróżnić sterowanie komendami głosowymi, kompatybilność z dyskiem w chmurze GoPro PLUS, rejestrowanie danych przez GPS, samowyzwalacz do zdjęć,zoom cyfrowy i tryb krótkich nagrań 15 i 30-sekundowych. Za jakość dźwięku podobnie jak w HERO 7 Black odpowiadają 3 mikrofony stereo z redukcją szumów, jednak bez filtra górnoprzepustowego.

nowe gopro hero 7 silver

GoPro HERO 7 White

Model ten skierowany do osób zaczynających przygodę z nagrywaniem kamerami sportowymi. HERO 7 White posiada tą samą rozdzielczość matrycy co HERO 7 Silver, te same tryby, jednak nagrywa wideo maksymanie w 1440p60FPS i 1080p60FPS. Od HERO 7 White wizualnie odróżnia się białym kolorem, jednak tak samo jak wyższy model posiada wbudowany akumulator, zintegrowaną osłonę soczewki i brak przedniego ekranu.

Także w tym modelu uświadczymy nowego trybu portretowego, samowyzwalacza, obsługi QuikStories, stabilizacji cyfrowej, dźwięku stereo z 3 mikrofonów, powiększanie dotykiem, szybkie ładowanie i współpracę z GoPro PLUS. HERO 7 White będzie może więc być popularnym wyborem osób wśród osób szukających kamery na start, zapewniającej świetną jakość obrazu oraz sprawdzoną stabilizację.

nowe gopro hero 7 white

Nowe kamery zapowiadają się naprawdę ciekawie, tym bardzie cieszy kondycja GoPro i to, że zaprezentowali kamery skierowane do każdego typu użytkownika. Lada chwila pojawią się pewnie szczegółowe testy tych kamer, jeszcze bardziej ułatwiające podjęcie decyzji. A jaka nowa kamera GoPro najbardziej Cię zainteresowała?

Komentarze do wpisu (1)

20 września 2018

Wiadomo coś na temat cen w Polsce ?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl