Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #128 - Moduły do GoPro HERO 8 Black

0
GoProsfera #128 - Moduły do GoPro HERO 8 Black

Ewolucja kamer sportowych w małe, poręczne narzędzia do rejestracji na co dzień sprawiła, że GoPro poza odpornością, stabilizacją ekstremalnych drgań i szeregiem innych funkcji przydających się w sporcie, często pełni też główną rolę na wakacjach, weekendowych wypadach albo podczas vlogowania. W związku z tym przy premierze GoPro HERO 8 Black pojawiły się dodatkowe moduły, dzięki którym możesz znacznie rozszerzyć możliwości swojej nowej kamery.

Media Mod

Podstawowym akcesorium jest moduł multimedialny GoPro Media Mod, który w formie ramki obejmuje kamerę, oferując dwie stopki ISO do zamocowania akcesoriów – od góry i po prawej stronie kamery. Dzięki nim możesz przymocować dodatkowe moduły lub oświetlenie i mikrofony firm zewnętrznych. Dzięki temu modułowi nie jest wymagana przejściówka z USB-C na złącze mikrofonowe, ponieważ z tyłu znajduje się gniazdo mini Jack 3,5mm oraz microHDMI. Dzięki temu drugiemu można też przewodowo podłączyć monitor podglądowy po kablu HDMI, zamocowując bezpośrednio do kamery, bez dodatkowych klatek i rozgałęzień. Ostatnią funkcją Media Mod jest także lepsza rejestracja nagrywanego dźwięku za pomocą zaawansowanego mikrofonu znajdującego się w prawym górnym rogu modułu. Tak więc, nawet bez zewnętrznego mikrofonu dźwięk z kamery będzie znacznie lepszy niż w przypadku wbudowanych mikrofonów.

Light Mod

Kolejnym dodatkiem na liście nowości GoPro jest Light Mod, który przyczepia się za pomocą stopki do Media Moda. Jest to lampa LED to doświetlania kadru, pozwalająca na pracę z maksymalną jasnością 200 lumenów (w trybie Overdrive przez 30 sekund). Przy 125 lumenach może pracować godzinę i nawet sześć godzin przy 20 lumenach. Dzięki szerokim kątom naświetlania z 10 diod LED, zapewniającym równe i gładkie światło znacznie łatwiej doświetlisz nagrania w gorszych warunkach. Oświetlenie jest szczelne na zanurzenia do 10 metrów, więc sprawdzi się także podczas podstawowego nurkowania jako doświetlenie bliższych kadrów.

Display Mod

Ostatnim modułem dostępnym do kamery GoPro HERO 8 Black jest Display Mod, czyli doczepiany ekran podglądowy, skierowany głównie do osób, które chcą mieć kontrolę nad kadrem podczas kierowania kamery na siebie, co jest częstym przypadkiem podczas vlogowania. Ekran posiada przekątną 2” i taką samą rozdzielczość co tylny ekran LCD umieszczony w kamerze. Łączy się on poprzez złącze microHDMI w module Media Mod oraz posiada składaną konstrukcję, dzięki czemu łatwo go przewozić i dostosować.

Widać, że GoPro na poważnie podchodzi do klientów używających GoPro jako kamery osobistej, zastępującej ciężkie lustrzanki. Wcześniej było to wykonalne, ale oznaczało znacznie większy nakład sił w poszukiwanie odpowiednich rozwiązań (ramka, klatka, adapter, gwinty pod oświetlenie, uchwyty pod mikrofon zewnętrzny) i ich późniejsze połączenie. Dzięki gotowym rozwiązaniom będzie znacznie łatwiej zacząć vlogowanie początkującym, bez zagłębiania się w odmęty akcesoriów zewnętrznych firm. Oczywiście warto wspomnieć, że akcesoria GoPro odznaczały się zawsze świetną jakością wykonania.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl