Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #111 - przecieki o GoPro Max

0
GoProsfera #111 - przecieki o GoPro Max

W sieci na photorumors.com pojawiły się kolejne szczegóły na temat nadchodzących premier kamer GoPro. Poza wyciekiem wyglądu najprawdopodobniej nowej GoPro HERO 8 Black naszym oczom ukazał się kolejny model, który ma zastąpić kamerę sferyczną GoPro Fusion. Źródło przecieków wydaje się być wiarygodne, ponieważ wygląda na to, że to ta sama organizacja, która pokazała zdjęcia nowego drona, który przygotowuje DJI – Mavic Mini. Kamera zachowuje wcześniejsze wzornictwo, do którego przyzwyczaiło nas GoPro, ale ciekawostką jest, że będzie nazywać się Max, a nie jak powszechnie sądzono – Fusion 2.

To co rzuca się od razu w oczy to ekran w proporcjach najprawdopodobniej 16:9, który znajduje się z jednej strony kamery. Z racji na ten element, można wnioskować, że nowa GoPro Max będzie posiadała opcję nagrywania z jednej soczewki dając możliwość używania jej jako klasycznej kamery. Wymiary zostały podobne do poprzedniczki, ale znacznie uproszczono budowę, kamera jest czarna, widać także dość duży mikrofon. Fusion miało bardzo dobrą jakość dźwięku, więc spodziewam się poprawy w GoPro Max 360.

To co zwraca uwagę przy wejściu baterii to jeden slot na kartę microSD. Poprzedni model wymagał dwóch kart, do zapisu obrazu oddzielnie z każdej matrycy. Czyżby Max oferowała od razu zapis sfery jako jeden plik bez łączenia tego w programie? Myślę, że takie rozwiązanie zadowoliłoby miłośników ujęć sferycznych, którzy do tej pory narzekali na proces łączenia materiału z poziomu Fusion Studio lub Premiere Pro od Adobe. Według informacji z 16 sierpnia, oficjalnie zastrzeżono znak towarowy „GoPro Max” - czytamy, że kamera „ma oferować immersyjne nagrania 360, 180 oraz z mega szerokim kątem widzenia”.

Nowy projekt GoPro Max 360 może być nowym startem, jeżeli chodzi o rozwój kamer sferycznych w naszym kraju. W Polsce nie jest to jeszcze tak popularny rodzaj kamer, ale na zachodzie połowę rynku amatorskich kamer 360 posiada GoPro Fusion. Uproszczenie składania materiału z dwóch soczewek, działania i zwiększenie kompatybilności na pewno zaowocuje większą popularyzacją tego tego typu urządzeń. Fusion było dobrym początkiem, przetarciem szlaków dla GoPro.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl