Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

DJI Mavic 3 - Premiera

20
DJI Mavic 3 - Premiera

DJI Mavic 3 – Premiera 

Jest i on! Długo wyczekiwany zastępca poczciwego już Mavica 2 Pro – nowy DJI Mavic 3. Jak już producent nas przyzwyczaił, nowy dron nie został zaprezentowany w tylko jednej wersji, a w aż trzech! DJI Mavic 3 Standard / Mavic 3 Fly More Combo / Mavic 3 Cine Premium Combo. Co zawierają poszczególne zestawy i jakie nowe możliwości ma Mavic 3? Tego dowiecie się w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy!

 

Mavic 3 – Wersje 

To co na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle innych modeli ze stajni DJI, to 3 różne wersje drona. Teraz do wyboru mamy poza standardowym zestawem i Combo, dodatkowy zestaw Cine Premium Combo, który jest przeznaczony stricte dla profesjonalistów, którzy chcą wykorzystać 100 procent możliwości drona. O ile zestaw standardowy i Fly More Combo różnią się jedynie akcesoriami w pudełku, zestaw Cine, poza dodatkowymi akcesoriami, ma również całkowicie innego drona oraz kontroler. Urządzenie ma możliwość filmowania w Apple ProRes 422 HQ przy ogromnej rozdzielczości 5.1K 50FPS i 4K 120 FPS oraz w kodeku H.264/H.265 (HEVC) w rozdzielczościach 5K 50FPS, 4K 120FPS i 1080p FullHD 200FPS. Dla porównania, dwie pozostałe wersję nie mają opcji filmowania w Apple ProRes. Dodatkowo Mavic 3 Cine ma wbudowaną pamięć w postaci dysku SSD o pojemności 1TB (dostępne dla użytkownika ok. 934,8 GB) co na pewno przyda się przy większych produkcjach podczas filmowania w dużych rozdzielczościach. Dla porównania pozostałe wersję mają pamięć wewnętrzną 8 GB (dostępne dla użytkownika ok. 7,2 GB).
Tak jak już wspominaliśmy wcześniej, poza samym dronem, zestawy różnią się również akcesoriami. DJI Mavic 3 Cine Premium Combo posiada zupełnie inny kontroler DJI RC Pro, który ma wbudowany, bardzo jasny ekran, dzięki któremu nie musimy już angażować żadnego dodatkowego urządzenia, które dałoby nam ekran do podglądu. Ponadto w zestawie Cine znajdziemy większą ilość filtrów ND, co da nam łącznie: ND4/8/16/32/64/128/256/512. Ostatnią różnicą w zestawach jest też przewód dołączony do drona – DJI 10Gbps Lightspeed, który pozwoli użytkownikowi szybko przesłać pliki z wbudowanego dysku SSD na swój komputer.

 

 

Mavic 3 – Kamera

DJI Mavic 3 został wyposażony w zupełnie nowy zestaw kamer, zawieszonych na 3-osiowym gimbalu. Pierwsza, główna kamera z regulowaną przysłoną f/2.8 – f/11, posiada ogromną matrycę micro 4/3 CMOS z optyką Hasselblad, która daje nam możliwość filmowania (w zależności czy jest to zwykły Mavic 3, czy też Cine) w rozdzielczości 5K 50FPS, 4K w 120 FPS oraz FullHD 1080p w aż 200 FPS. Tak wysokie klatkaże pozwolą na zrealizowanie nagrania w zwolnionym tempie w wysokich rozdzielczościach, a to wszystko w dalszym ciągu z drona! Zdjęcia z kolei mamy w rozdzielczości 20 MP, wraz z kilkoma dodatkowymi funkcjami takimi jak AEB, czy Panorama.

Mavic 3 jest pierwszym Mavickiem poza serią Enterprise, który ma też drugą kamerę z teleobiektywem. Kamera ta została wyposażona w sensor o wielkości 1/2" CMOS o rozdzielczości 12MP, która ma możliwość filmowania w 4K 30 FPS oraz FullHD 1080p 30 FPS. Jako, że jest to teleobiektyw, ma on dosyć mały kąt widzenia – 15 stopni co jest ekwiwalentem formatu 162 mm na start (7x przybliżenie). W razie potrzeby, kamera ta ma możliwość skorzystania z dodatkowego, 4-krotnego cyfrowego zoom’a, co łącznie daje nam 28-krotny zoom hybrydowy. Stała przysłona f/4,4 pozwoli na skuteczne filmowanie w dobrych warunkach oświetleniowych lub do wszelkiego rodzaju inspekcji. Minusem teleobiektywu będzie na pewno brak RAWów.

 

 

Mavic 3 – Zasięg

 Nowy DJI Mavic 3 to też nowy, ulepszony system transmisji, który pozwoli na jeszcze bardziej stabilne i niezawodne połączenie. Zaimplementowana technologia O3+ (OcuSync 3+) pozwoli na stabilne połączenie drona z kontrolerem nawet na dużych dystansach do 8 km. Dodatkowo, głównie dzięki swojej aerodynamicznej konstrukcji, Mavic 3 jest aż o 50% bardziej odporny na wiatr w stosunku do swojego poprzednika. Ponadto jeśli ten zasięg nie będzie wystarczający, mamy możliwość dokupienia oddzielnie DJI Cellular Transmission Dongle, który pozwoli na płynne przełączanie się na sieć 4G, kiedy zajdzie taka potrzeba.

 

 

Nowa konstrukcja w DJI Mavic 3

Nowy dron DJI poza nowymi funkcjami, otrzymał też całkowicie zmodernizowaną konstrukcję, która za sprawą zoptymalizowanych kształtów pozwoliła na dłuższy czas pracy podczas lotu. Na froncie urządzenia znajdziemy kamerę, dwa czujniki wykrywające przeszkody oraz całkiem spory wlot powietrza, wspomagający chłodzenie wielowirnikowca. Warto zwrócić uwagę na umieszczenie przednich czujników – są one ustawione pod sporym kątem, co z pewnością wpłynie również na wykrywanie przeszkód znajdujących się u boku drona. To co też rzuca się w oczy to znacznie cieńsze ramiona. Taki ruch ze strony producenta pozwolił na zredukowanie masy oraz zmniejszenie oporów powietrza podczas lotu. Pomimo swojej grubości, ramiona w dalszym ciągu są sztywne i wytrzymałe. To co też jest zauważalne, to też samo ustawienie ramion – są one teraz bardziej przekręcone w kierunku podłoża, co z pewnością sprawi wygodniejsze korzystanie z drona w niesprzyjających warunkach takich jak nierówna nawierzchnia czy trawa. Takie ustawienie ramion skutecznie podwyższyło drona, dzięki czemu dystans od potencjalnych przeszkód na ziemi został zwiększony.

Od boku zostały umieszczone wywietrzniki wentylacyjne pomagające skutecznie odprowadzić ciepło z jednostki.

U góry zaś poza małym radiatorem i wywietrznikiem zostały też umieszczone dwie kamery, mające za zadanie wykrywanie przeszkód nad dronem.

Sporo zmian zaszło w tylnej części drona. Teraz Mavic 3 ma zupełnie inny system montażowy akumulatora, podobny do DJI Mini 2 – akumulator wsuwa się do wnętrza drona. Z tyłu też znajdziemy kolejne czujniki, które dzięki swojemu ustawieniu, również będą w stanie wykryć przeszkody u boku drona.

Dół drona został wykonany bardzo podobnie jak w DJI Air 2S – mamy tam na całej długości radiator, na którym ponownie zmieszczono dwa czujniki przeszkód, czujnik podczerwieni oraz dodatkowe oświetlenie LED, które można uruchomić zdalnie za pomocą przycisku na kontrolerze.

 

 

Filmowanie

Nagrywanie filmów nowym dronem DJI na pewno będzie w pewnym sensie przełomem na rynku dronów z serii Mavic. Mamy bowiem do dyspozycji kamerę ze zmienną przysłoną f/2.8 – f/11 z ogromną matrycę (jak na tak małego drona) micro 4/3 CMOS, która jest w stanie filmować w rozdzielczości 5.1K 50 FPS (w przypadku Mavic 3 Cine Premium Combo) lub 5K 50 FPS (w przypadku wersji standard i Fly More Combo). Dron obsługuje też profil kolorów D-log 10-bit, który pozwala zapisać nawet miliard barw. Dodatkowo w każdej wersji drona mamy do dyspozycji teleobiektyw ze stałą przysłoną f/4.4, matrycą o wielkości 1/2” CMOS, który umożliwia nagrywanie w 4K 30 FPS lub FullHD 1080p również w 30 FPS. Taki obiektyw z pewnością przyda się do urozmaicenia kinowych ujęć lub ewentualnie wszelkiego rodzaju inspekcji. Teleobiektyw na start ma już 7-krotne przybliżenie optyczne, które możemy jeszcze 4-krotnie zwiększyć cyfrowo, co daje nam łącznie 28-krotny zoom hybrydowy.

 

 

Zdjęcia

Pomimo tej samej rozdzielczości, co w Mavic 2, dzięki większej matrycy mamy do dyspozycji jeszcze lepszej jakości zdjęcia, szczególnie w słabszych warunkach oświetleniowych. Standardowo mamy do dyspozycji kilka trybów robienia zdjęć takich jak AEB, czy też zdjęcia w interwałach czasowych. Dodatkowo dzięki nowej kamerze, Mavic 3 jest w stanie wykonać panoramę o rozdzielczości 100 MP, co idealnie sprawdzi się podczas wydruków wieloformatowych. Ponadto technologia VDAF usprawnia regulację ostrości, precyzyjny system pozycjonowania zagwarantuje stabilność drona podczas zawisu, co pozwoli Ci na wykonanie czystego, ostrego i wyraźnego zdjęcia.

 

Mavic 3 – czas lotu

Nowy dron DJI Mavic 3, to też zupełnie nowy czas lotu. Trzecia generacja serii Maviców Pro charakteryzuje się najdłuższym czasem pracy na jednym naładowaniu. Producent deklaruje, że w warunkach bezwietrznych, dron jest w stanie poruszać się ruchem jednostajnym aż do 46 minut, a w przypadku zawisu w miejscu do 40 minut. Jest to prawie o połowę dłuższy czas pracy w stosunku do Mavica 2. Tak długi czas lotu w połączeniu z zestawem Fly More Combo, w którym znajdziemy łączeni 3 akumulatory, da nam łącznie ponad 2 godziny lotu! Mavic 3 zapewni Ci więcej niż wystarczający czas do zrealizowania wszystkich potrzebnych ujęć.

 

 

Dodatkowe funkcje

Mavic 3 został wyposażony w szereg dodatkowych funkcji i trybów, które ułatwią korzystanie z drona i też często wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa samego lotu. Do dyspozycji bowiem mamy kolejną odsłonę niezawodnego system APAS 5.0, który za pomocą wszystkich czujników, pozwala dronowi precyzyjnie wykrywać przeszkody, aby następnie je płynnie omijać. Zaawansowany tryb RTH (Return To Home) zabezpieczy naszego drona przed jego utratą. Dzięki RTH, dron automatycznie jest w stanie powrócić do miejsca startu, a następnie wylądować.

Dodatkowo Mavic 3 został wyposażony w funkcję MasterShots znaną już z DJI Air 2S, która pozwoli za pomocą jednego kliknięcia w ekran wykonać serie filmowych ujęć, które następnie automatycznie połączy w jeden, spektakularny film.

Ponadto w urządzeniu mamy do dyspozycji zaawansowany algorytm śledzenia obiektów ActiveTrack 5.0, który skutecznie za pomocą jednego kliknięcia będzie podążać za wskazanym obiektem, jednocześnie przy tym omijając potencjalne przeszkody, oraz kolejną odsłonę Waypoints 3.0, dzięki któremu będziesz mogł/a precyzyjnie wyznaczyć trasę lotu drona.

 

Kontroler

Kolejną nowością w DJI Mavic 3 jest nowy kontroler, który spotkaliśmy już w dronach z serii Mini 2 oraz Air 2 / Air 2S. Mamy do dyspozycji znacznie wygodniejszy kontroler, który teraz posiada uchwyt na telefon nad dłońmi, co eliminuje problem przypadkowych kliknięć na ekranie lub zasłanianiu go. Dodatkowo dzięki zmienionemu systemowi montażowemu, w kontrolerze zmieścimy bez problemu nawet większe telefony typu iPhone 13 Pro Max, czy Samsung z serii Galaxy Note. W razie potrzeby są też dostępne na rynku różńego rodzaju adaptery, które umożliwią wygodne zamontowanie tabletu.

 

 

Aplikacja


W DJI Mavic 2 Pro mieliśmy do dyspozycji starą, mało intuicyjną aplikację DJI GO 4. W przypadku nowych dronów, producent postawił na prostotę i wygodę z użytkowania, dzięki czemu nowy dron DJI Mavic 3 pracuje teraz na aplikacji DJI Fly. Jest to aplikacja, która również jest wykorzystywana w dronach DJI Mini, Air, a nawet FPV. Jest prosta w obsłudze, intuicyjna oraz posiada wbudowany edytor wideo, dzięki któremu możemy szybko w plenerze zmontować prosty film, który następnie możemy szybko udostępnić na wszelkiego rodzaju social mediach.

 

Podsumowanie

Nowy dron od DJI – Mavic 3 to z pewnością rewolucja na rynku dronów półprofesjonalnych, a nawet i profesjonalnych. Dron o takich (stosunkowo) małych rozmiarach zmieścił profesjonalną kamerę z aż dwoma obiektywami oraz ogromną matrycą micro 4/3. Aktualnie najlepsza możliwa jakość w tak małym dronie wraz z szeregiem dodatkowych funkcji takich jak śledzenie, czy też 100 megapixelowe panoramy idealnie sprawdzą się dla profesjonalistów, którzy szukają najlepszego sprzętu foto/wideo w jak najmniejszej konstrukcji. Dodatkowo teleobiektyw nie tylko przyda się podczas kinowych ujęć, ale również w przypadku wszelkiego rodzaju inspekcjach.

 

Sprawdź szeroką ofertę dronów DJI w naszym sklepie

Komentarze do wpisu (20)

5 listopada 2021

Może i pozamiatał, ale jak wyciagam na filmowaniu Inspire to widać że to maszyna, a ten dron mavic 3 to wyglada jak zabawka... i trzeba się szefowi produkcji tłumaczyć ze taki mały bo nowoczesny ;)

5 listopada 2021

phantom - czas lotu 8 min phantom 4 - czas lotu 20 min Mavic 2 - czas lotu 30 min Mavic 3 - czas lotu 46 min No szacun za rozwój. Myślę że te 40 minut mavica 3 w powietrzu jest realne

5 listopada 2021

ja czekam na porównanie Air 2 S z Mavic 3

5 listopada 2021

ale 1TB w mavic 3 Cine to mistrzostwo

5 listopada 2021

a czy jak wszedl mavic 3 to mavic 2 cos bedzie taniej?

5 listopada 2021

Mavic 2 to już przeszłość. Nie ma i nie będzie . Chłopie jak Cie stać to bierze Mavic 3, bo widać że to będzie maszyna do filmowania :)

5 listopada 2021

bedzie mozna kupic nowego mavica 3 ?

5 listopada 2021

Ale ten czas lotu w tym dronie to kosmos! Ciekawe jestem jak będzie wyglądał czas lotu podczas uejmnych temperatur. Czy Mavic 3 ma ogrzewane baterie?

5 listopada 2021

mysle ze duża zaleta to że jest ten nowy kontroler w mavic 3, szkoda ze w zestawie nie ma tego co ma mavic 3 cine :)

5 listopada 2021

A czy smart controller ze starego mavica będzie pasował do mavic 3?

5 listopada 2021

Myślałem ze w dronie za 13k, takie opcje jak masterhots, czy active track beda dostępne od razu, a tu sie okazuje ze mavic 3 dopiero bedzie mialo aktualizacje na pocz roku

5 listopada 2021

na pewno ten nowy kontroler z mavic 3 cine nie bedzie kompantybilny ze starszymi dronami dji

5 listopada 2021

dlugo wyczekiwany mavic 3 i w zasadzie z tych rzeczy takich najbardziej mających znaczenie to kamera i czas lotu , reszta byla do przewidzenia

5 listopada 2021

czy w tym nowym dronie mavic 3, jest opcja takiej funkcji jak gimbal FPV?

5 listopada 2021

Mavic 3 - nowość. Super, ale cena za mavica nie do zaakceptowania

5 listopada 2021

Matryca mikro 4/3.... no to zrobi robote. nieźle upchneli w tej kamerze. Ale ciekawe po co w mavicu 3 ta kamera teleobiektyw?

12 listopada 2021

fajny bardzo, tylko dlaczego taka różncia między mavic 2 a mavic 3 pod względem ceny?

12 listopada 2021

drogo wciul ale wiecie co? mac pro też drogi, ale do pracy po prostu niezastąpiony i podobnie jest z tym o to mavic3 - to jest dron do pracy

12 listopada 2021

do pracy przy mapach się nadaje? migawka widzę chyba tylko elektroniczna - ktoś coś?

12 listopada 2021

u nas kupiony do map, poki co dzis testowalismy i pierwsze wyniki obiecujace

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl