Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dronosfera #52 - nowy dron DJI Mavic 2

0
Dronosfera #52 - nowy dron DJI Mavic 2

Za nami jedna z chyba najgorętszych premier w świecie dronowym, a mianowicie zaprezentowanie przez DJI dwóch nowych dronów konsumenckich o tak dużych możliwościach – DJI Mavic 2 Pro i DJI Mavic 2 Zoom. Drony znajdują się już w przedsprzedaży, co sugeruje że w niedługim czasie powinny też zawitać na półkach. Przyjrzyjmy się więc tym małym kopterom, które solidnie zatrzęsły rynkiem.

Rozgraniczenie na dwa modele wydaje się rozwiązaniem bardzo przemyślanym, ponieważ z dronów tych mogą korzystać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy i wybór wersji Pro albo Zoom będzie podyktowany po prostu stopniem zaawansowania i docelowym przeznaczeniem drona. Tak więc nowe drony DJI to nie tylko możliwości Phantoma 4 zamknięte w mniejszej konstrukcji, ale dużo więcej, ponieważ lista innowacji jak na rynek technologiczny jest zaskakująco długa.

Dron DJI Mavic 2 Pro

Tutaj główne skrzypce gra kamera Hasselblada z 1-calowym sensorem i zmienną przysłoną. Redukcja głębi ostrości, a także poprawiona jakość nagrywania w gorszych warunkach świetlnych. Dodatkowo uzupełnione są o 10-bitowe nagrania DLog-M w 4K Ultra HD, skierowane do zaawansowanych, a także 10-bitowe nagrania HDR, wspierane przez HLG w telewizorach. Oprócz tego do dyspozycji mamy 20MP zdjęcia i jeszcze wyższy zakres używalnej czułości matrycy, przez co podejrzewam, Mavic 2 Pro może zachowywać się jeszcze lepiej po zmroku niż większy brat – DJI Phantom 4 Pro. DJI Mavic 2 Pro do zamówienia tutaj.

DJI Mavic 2 Zoom

Druga wersja posiada kamerę DJI Zenmuse o tej samej wielkości matrycy jak poprzednik – DJI Mavic Pro, ale posiada zmienną ogniskową (24-48mm) co skutkuje 2-krotnym zoomem optycznym, do którego można doliczyć 2-krotny bezstratny zoom cyfrowy w FullHD 1080p. W przeciwieństwie do wersji Pro, Mavic 2 Zoom DLog-M nagrywa jedynie w FullHD, a 4K jest filmem procesorowanym przez drona. Do dyspozycji jednak mamy 48MP zdjęcia, które są wynikiem zaawansowanego łączenia 9 klatek. Tak duże pole manewru dla osób, które z racji ryzyka nie chcą podlatywać zbyt blisko to świetne i uniwersalne narzędzie. DJI Mavic 2 Zoom do zamówienia tutaj.

Co je łączy?

Oba drony poza kamerą to analogiczne konstrukcje o tych samych parametrach, niezwykle zaawansowane pod kątem trybów autonomicznych. Po raz kolejny DJI udowodniło, że jest niekwestionowanym liderem w tej materii. Zarówno wersja Pro jak i Zoom posiada usprawniony tryb śledzenia obiektów i ludzi Active Track 2.0, który teraz jest w stanie obliczać trajektorię, gdy obiekt zniknie z pola widzenia. Maksymalna prędkość 72km/h pozwala na śledzenie podczas tak dużych szybkości dzięki fukcji High-Speed Tracking. Obie platformy cechują się także możliwością tworzenia ujęć Hyperlapse o dużej dokładności odtwarzania ujęć. Poprawiona wydajność prądowa i jeszcze lepsza aerodynamika tych modeli pozwala na uzyskanie czasu lotu na poziomie nawet 31 minut, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie. Nowe drony DJI wzbogacono o poprawione czujniki omijania przeszkód z przodu, z boku, tyłu i od dołu, które działają jeszcze skuteczniej, ponieważ Mavic 2 tworzy mapę 3D terenu w czasie rzeczywistym, omijając pojawiające się przeszkody. Pojawiła się także funkcja pionowych, poziomych, sferycznych i półsferycznych panoram. Za stabilność i przyjemność z nagrywania tak zaawansowanych ujęć odpowiada nowy system transmisji na żywo OcuSync 2.0 współpracujący z DJI Goggles, zapewniając podgląd w FullHD z opóźnieniem zaledwie 120ms na dystans nawet 8 kilometrów.

Premiery te można traktować jako pokaz siły producenta. Nowe modele konsumenckie od jakiegoś czasu skutecznie okazywały się świetnie przemyślanymi rozwiązaniami. Teraz możliwość wyboru spośród dwóch różnych wersji nie musi wiązać się z kompromisem lub wybieraniem drona, z którego możliwości nigdy nie skorzystamy. Zarówno DJI Mavic 2 Pro i Zoom to pozycje bardzo mocne, które bez wątpienia zaznaczą jeszcze wyraźniej pozycję DJI jako lidera rynku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl