Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Jakie są rodzaje dronów?

0
Jakie są rodzaje dronów?

Poszukujesz drona do celów zawodowych, rekreacji, a może wyścigów? Bogata gama rodzajów i modeli dronów pozwoli Ci na zakup urządzenia idealnie dopasowanego do Twoich wymagań. Sprawdź zatem, jakie są rodzaje dronów i wybierz sprzęt odpowiedni dla Ciebie.

 

Drony profesjonalne

Drony można podzielić na kilka typów i kategorii, podkreślając ich przeznaczenie bądź charakterystykę. Podstawowy podział maszyn obejmuje drony amatorskie i profesjonalne.

Drony profesjonalne, na przykład drony DJI Mini 3 Pro albo DJI Mavic 3, to zaawansowane technologicznie urządzenia, które można wykorzystywać z powodzeniem do celów zawodowych, np. filmowania, fotografowania, monitoringu, przeprowadzania inspekcji czy audytów. Dron do celów komercyjnych jest wyposażony w praktyczne funkcje i systemy, takie jak:

– GPS – system sprawia, że dron utrzymuje stałą pozycję w powietrzu nawet podczas silnego wiatru, bez zasługi operatora;

– Follow me – ta innowacyjna funkcja sprawia, że urządzenie podąża za operatorem i go nagrywa;

– Return to Home – system, dzięki któremu dron powróci na miejsce startu nawet w momencie, gdy straci łączność z kontrolerem;

– Podgląd z kamery drona – umożliwia podejrzenie w czasie rzeczywistym obrazu z drona, zapewniając bieżący wgląd w zdjęcia i nagrywany materiał wideo.

W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości, profesjonalne drony DJI. W aktualnej ofercie szczególnie polecamy najnowszy dron DJI Mini 3 Pro, łączący w sobie lekkość i kompaktowe wymiary urządzeń z serii Mini z zaawansowanymi możliwościami modeli z linii Pro.

Dron do nauki latania

Oprócz dronów profesjonalnych, wykorzystywanych z powodzeniem do celów komercyjnych, wyróżnia się też drony rekreacyjne, zwane też amatorskimi. Służą one przede wszystkim do nauki pilotażu i podszkolenia umiejętności przez dorosłych oraz dzieci. Zapewniają świetną zabawę, zwłaszcza dla najmłodszych operatorów. Znajdą zastosowanie także jako drony do użytku prywatnego, np. wykonywania fotografii czy nagrywania filmów wideo na wycieczce albo uroczystości rodzinnej. Lekki, niedrogi dron dla dzieci nie wymaga posiadania specjalnych zezwoleń i uprawnień operatorskich.

 

Drony wielowirnikowe

Ze względu na budowę dronów wyróżnia się modele wielowirnikowe, jednowirnikowe oraz stałopłatowe. Popularne drony wielowirnikowe są chętnie wybierane zarówno przez hobbystów, amatorów, jak i profesjonalistów. Nowoczesny, zaawansowany technologicznie model sprawdzi się jako dron do fotografii i nagrywania w celach komercyjnych, ale wśród urządzeń tego typu można też bez trudu znaleźć dron bez uprawnień wykorzystywany do celów rekreacyjnych i rozrywkowych.

Modele wielowirnikowe składają się z trzech (tricoptery), czterech (quadrocoptery), sześciu (hexacoptery) i ośmiu (octocoptery) wirników. Są lekkie, a jednocześnie bardzo stabilne. Mogą startować i lądować w pionie. Wyróżniają się też możliwością unoszenia w powietrzu bez ruchu. Ich zaletą jest ponadto łatwe sterowanie i manewrowanie.

 

Drony jednowirnikowe

Drony jednowirnikowe przypominają wyglądem prawdziwe helikoptery. Wyróżniają się jednym dużym wirnikiem w stylu śmigła w helikopterze oraz mniejszym, służącym do ustabilizowania maszyny. Modele te charakteryzują się długim czasem lotu, zwłaszcza w przypadku dodatkowego zasilania, np. gazem. Dzięki specyficznej budowie i wadze są w stanie unosić spore ciężary. Są mało podatne na uszkodzenia, trwałe i solidne.

 

Drony płatowce

Drony płatowce, znane również jako drony stałopłatowe, przypominają wyglądem samolot. Są zbudowane z jednego sztywnego skrzydła. W przeciwieństwie do modeli wielowirnikowych i jednowirnikowych nie są w stanie unosić się w jednym miejscu w powietrzu. Cechują się natomiast świetną wydajnością – czas ich lotu może sięgać nawet 16 godzin (z dodatkowym zasilaniem). Mogą przenosić spore ciężary i latać na dużych wysokościach. To sprawia, że są wykorzystywane m.in. w wojskowości, rzadziej przez hobbystów.

Drony wyścigowe

Modele wyścigowe są bardzo zwinne, zwrotne i lekkie, dzięki czemu mogą rozwijać dużą prędkość. Są wykorzystywane w zawodach polegających na możliwie najszybszym pokonaniu toru przeszkód. Sprzęt ten świetnie sprawdzi się też jako dron do kamery sportowej, służącej do nagrywania bardzo dynamicznych ujęć. Wyścigowe drony DJI i akcesoria posiadają wysokiej klasy wyświetlacze, które odtwarzają na żywo obraz rejestrowany przez kamerę maszyny.

Dron do wody

Wychodząc naprzeciw pasjonatom sportów wodnych, producenci wprowadzili na rynek także drony wodoodporne. Model tego rodzaju sprawdzi się jako dron do nagrywania na powierzchni tafli, a nawet pod wodą. Urządzenie można bowiem zanurzyć w wodzie nawet na kilkadziesiąt minut, bez obaw o jego uszkodzenie. Sprzęt przemieszcza się pod powierzchnią, wykorzystując śmigła.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl