Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Jaki zasięg lotu mają drony?

0
Jaki zasięg lotu mają drony?

W ostatnich latach drony błyskawicznie zyskują na popularności. Są chętnie wykorzystywane w celach zawodowych, ale również czysto rekreacyjnych. Duży asortyment modeli od polecanych marek pozwala na wybór maszyny najlepiej dopasowanej do indywidualnych wymagań i możliwości finansowych. Jednym z istotnych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze tego bezzałogowego statku powietrznego, jest zasięg sprzętu. Jak daleko latają drony? Co wpływa na zasięg lotu maszyny? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

 

Od czego zależy zasięg drona?

Zasięg lotu drona zależy od kilku czynników, w tym przede wszystkim stopnia zaawansowania technologicznego maszyny. Im bardziej profesjonalne (i zarazem droższe) jest urządzenie, tym jego zasięg lotu jest większy. Najnowocześniejsze modele dostępne na rynku osiągają odległość nawet 18 kilometrów. Na przykład, dron DJI Polska Mini 3 Pro lata na dystansie do 18 km, a jego maksymalny czas lotu (bez wiatru) wynosi aż do 34 minut.

Drony o takim zasięgu są polecane przede wszystkim osobom poszukującym profesjonalnego sprzętu w celach zawodowych. Fotografia, produkcja video, audyty energetyczne, inspekcja farm fotowoltaicznych i innego rodzaju trudno dostępnych miejsc to zaledwie kilka z wielu zastosowań klasy maszyn o dużym zasięgu.

Na jaką odległość latają drony?

Co do zasady, im dron jest bardziej zaawansowany technologicznie, tym ma większy zasięg lotu. Odległość ta idzie jednak w parze z wysoką ceną, co sprawia, że zakup takiego modelu jest dla wielu osób poza ich możliwościami finansowymi. Należy jednak zaznaczyć, że generalnie już około 100 metrów zasięgu całkowicie wystarcza, aby sobie „polatać” i poznać tajniki pilotowania. Jeśli jednak to dla Ciebie za mało i chcesz latać na dalsze odległości, zainwestuj w dobrej jakości sprzęt o dużym zasięgu, który jednak nie kosztuje fortuny.

Przykładem takiej maszyny jest dron DJI Mini 3 Pro. To zapowiadana nowość na rynku, będąca ekonomiczną, a jednocześnie wysoce funkcjonalną propozycją dla osób szukających niedużego, świetnie wyposażonego urządzenia do fotografowania czy kręcenia filmów. Drony DJI Mini 3 Pro pozwolą osiągać aż do 34 minut lotu, a ich maksymalny zasięg ma wynosić do 18 kilometrów, co jest świetnym wynikiem. Ponadto nowoczesny model o kompaktowych wymiarach i wadze wynoszącej zaledwie 249 gramów wyróżnia się doskonałą użytecznością i najlepszą jakością obrazu. Jest idealnym wyborem dla osób szukających świetnej klasy sprzętu, który nie wymaga specjalnych szkoleń i pozwoleń na użytkowanie.

Co jeśli dron straci zasięg?

Duży zasięg to atut drona, ale niekiedy może też przysporzyć kłopotu. Czasem nawet w najlepszej klasy maszynach dochodzi do utraty zasięgu na znacznej odległości od użytkownika. Co wtedy robić? Przede wszystkim nie panikuj i wykonaj następujące czynności:

– Zaraz po zdarzeniu przypomnij sobie pozostałą moc baterii i oszacuj, w jakim miejscu bateria może się wyczerpać, a urządzenie wylądować;

– Ściągnij historię lotu drona z urządzenia mobilnego podłączonego do aparatury. Zarejestruj się na stronie airdata.com i zaimportuj odzyskany plik z danymi lotu;

– Zamieść ogłoszenie w sieci (np. w mediach społecznościowych czy na lokalnych portalach) o zaginięciu drona na konkretnym obszarze. Możesz też wydrukować kilka ogłoszeń papierowych i rozwiesić je w okolicy zdarzenia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl