Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

GoProsfera #171 - Jak zaktualizować drona DJI

2
GoProsfera #171 - Jak zaktualizować drona DJI

Aktualizacja drona DJI

DJI często wydaje aktualizacje oprogramowania do dronów DJI aby ulepszyć moduły, naprawić błędy oraz dodać nowe funkcje. Regularnie dostajemy zapytania od naszych klientów w jaki sposób można w prosty i sprawny sposób zaktualizować oprogramowanie w swoim dronie. Dzisiejszy wpis dotyczący tego tematu poprowadzi Cię krok po kroku jak zaktualizować swojego drona DJI. Zapraszamy.

 Przygotowanie

Przed rozpoczęciem procesu aktualizacji musimy odpowiednio przygotować swój sprzęt. W pierwszej kolejności potrzebujemy narzędzia, które umożliwi nam zaktualizowanie drona. Z pomocą przychodzi nam oficjalny program o nazwie: DJI Assistant 2. Na stronie producenta znajdziemy kilka wersji tego programu dla różnych produktów. W tym przypadku nas interesuje wersja DJI Assistant 2 For Mavic (w przypadku DJI Assistant 2 For Phantom/Matrice proces będzie wyglądać bardzo podobnie).

Instalacja programu jest banalnie prosta. Proces instalacji przedstawiam na poniższych zdjęciach:

Teraz kiedy nasz program jest już gotowy do pracy, czas na przygotowanie drona:

  • Zdejmij śmigła
  • Zdejmij osłonę gimbala
  • Upewnij się, że wszystkie Twoje baterie są naładowane do co najmniej 50%
  • Podłącz drona do komputera 
  • Uruchom podłączonego drona

 

Aktualizacja drona DJI

Jeśli wykonałeś/aś wszystkie kroki możesz uruchomić program DJI Assistant 2 For (Mavic/Phantom/Matrice)

Przy pierwszym uruchomieniu (mowa o programie w wersji For Mavic) otrzymamy komunikat na temat drona DJI Mavic Mini. Dotyczy on instrukcji jak poprawnie podłączyć drona DJI Mavic Mini, tak aby program prawidłowo mógł go wykryć:

  • Odłącz urządzenie od komputera
  • Wyłącz i włącz drona
  • Podłącz ponownie urządzenie do komputera

*Dotyczy to tylko użytkowników dronów z serii DJI Mavic Mini 

 Następnym krokiem jest akceptacja warunków użytkowania programu, polityki prywatności, oraz możliwość udzielenia informacji na temat swojego konta DJI oraz drona w celu dalszego ulepszania produktów DJI:

 

Po podłączeniu włączonego drona na ekranie powinna się pojawić ikonka z modelem naszego drona:

Po kliknięciu w ikonę pojawi się lista z dostępnym oprogramowaniem do naszego modelu drona, jeśli mamy dostępną aktualizację, to przy jednej z wersji oprogramowania pokaże nam się niebieski przycisk z napisem Upgrade. W tym miejscu również możemy odświeżyć aktualnie zainstalowane oprogramowanie wciskając opcję "Refresh", lub zainstalować poprzednią (jeśli taka jest dostępna) wersję oprogramowania. Jeśli mamy więcej niż jedną wersję nowszgo oprogramowania, to zawsze instalujemy tę, która jest najwyżej na liście.

 Istnieje możliwość, że po wejściu w tę zakładkę pojawi nam się komunikat o dostępnej aktualizacji stref No-Fly Zone. Po kliknięciu "Confirm" możemy rozpocząć aktualizację tych stref. Strefy No-Fly Zone to miejsca, w których lot dronem jest ograniczony lub niemożliwy. Głównie takie strefy znajdują się przy lotniskach lub miejscach takich jak elektrownie, oczyszczalnie ścieków etc.

Jeśli już zaktualizujemy stefy No-Fly Zone, lub po prostu jesteśmy gotowi na aktualizację drona, po wciśnięciu przycisku "Upgrade" pojawi nam się okno z informacją na temat szacowanego czasu aktualizacji oraz na temat wymagań, które musimy spełnić aby aktualizacja przebiegła pomyślnie:

Jeśli nasz akumulator nie jest naładowany do co najmniej 50% otrzymamy komuniakt o przerwaniu procesu aktualizacji. W tym przypadku aby rozwiązać ten problem należy podładować akumulatory.

Jeśli nasz dron został prawidłowo przygotowany do aktualizacji, na ekranie pojawi się pasek stanu pobierania aktualizacji, przesyłania jej do drona, oraz instalacji oprogramowania w dronie. Podczas tego procesu dron samoczynnie uruchomi się ponownie kilka razy

Po zakończonej aktualizacji pojawi nam się komunikat "Update Complete!". Po kliknięciu "Back" wrócimy do listy dostępnych wersji oprogramowania, na której możemy zobaczyć, że dron ma zainstalowaną najnowszą wersje systemu. Teraz możesz wyłączyć oraz odłączyć drona od komputera.

 

 Ważne! Jeśli posiadasz więcej niż 1 akumulator, cały proces musisz powtórzyć na wszystkich bateriach! Czyli po zakończonej aktualizacji na akumulatorze nr 1, zmieniamy akumulator na następny i ponownie przechodzimy przez proces aktualizacji. 

Nie każdy wie, że kontroler też ma swoje oprogramowanie. Warto podłączyć włączony kontroler do komputera aby sprawdzić czy mamy dostępną nowszą wersje oprogramowania. Proces aktualizacji wygląda identycznie jak w przypadku drona. 

Podsumowanie

Warto na bieżąco aktualizować drona. Nowe wersje systemu nie tylko mogą dodać nam nowe funkcje, lecz przede wszystkim mogą poprawić ewentualne nieprawidłowości w obecnej wersji. Jeśli jednak najnowsza aktualizacja sprawiła, że pojawił się jakikolwiek problem z Twoim dronem, możesz wrócić do poprzedniej wersji oprogramowania na czas oczekiwania poprawionej wersji nowego systemu. 

 

Komentarze do wpisu (2)

5 lutego 2021

Niestety nie wszystko zostału tutaj ujete. jest jeszcze opcja ze po podłaczeniu drona mavic mini 2 do prawidlowego dji assistant 2 pojawi sie komunikat, ze urzadzenie nie jest obslugiwane przez program...mino ze to mini 2. i co wtedy? nie widomo.

23 maja 2022

Mavic Air 2. Uaktualnieniu oprogramowania drona w DJI Assistant 2 For Mavic przebiegło wg w/w schematu, bez problemów na każdym z trzech akumulatorów. W aplikacji DJI Fly widzę nr nowej wersji oprogramowania. Ale przy próbie zaktualizowania kontrolera mam czerwony komunikat „Cannot Load Frimware List. Please Retry.” Gdzie można sprawdzić wersję oprogramowania kontrolera?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl