Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

5 zastosowań drona o których nie miałeś pojęcia

0
5 zastosowań drona o których nie miałeś pojęcia

Drony DJI zaskarbiły sobie uznanie szerokiej grupy klientów indywidualnych i firmowych. Ich wysokie walory użytkowe, doskonała jakość rejestrowanego obrazu, a także łatwa obsługa sprawiają, że bezzałogowe statki powietrzne znajdują zastosowanie w rozmaitych gałęziach gospodarki. Dzisiaj opowiemy o możliwościach płynących z wykorzystywania dronów we współczesnym świecie. Oprócz tradycyjnych funkcji opartych na zapisywaniu filmów i wykonywaniu fotografii drony DJI zdobywają coraz to nowe obszary, służąc jako uniwersalne narzędzie dla wojska, rolnictwa, budownictwa, czy policji. Drony dostały się na ścieżkę dynamicznego rozwoju, który prowadzi je w stronę dość nietypowych branż. Jakie zastosowanie mają drony we współczesnym świecie? Co sprawia, że stają się coraz bardziej powszechne?

 

Zastosowanie dronów w różnych dziedzinach życia – magia nowej perspektywy

Drony pozwalają dotrzeć w miejsca, które jeszcze do niedawna nie były dostępne nawet dla helikopterów. Te niewielkie urządzenia latające prezentują przed nami ogrom możliwości, chętnie wykorzystywanych podczas inspekcji trudno dostępnych terenów, kontrolowania określonego obszaru, czy lokalizowania obcych wojsk. Niektóre zastosowania dronów mogą zaskakiwać, gdyż jeszcze kilkanaście lat temu trudno byłoby sobie wyobrazić rewolucję na tak dużą skalę. Drony DJI zostaną z nami na dłużej, sprawdzając się w coraz liczniejszych dziedzinach życia codziennego.

 

BSP jako wsparcie obronności – zastosowanie dronów w wojsku

Zastosowanie dronów w wojsku wynika z ich ogromnego potencjału, niskich kosztów zakupu i eksploatacji, a także krótkiego cyklu szkoleniowego. Załogowe samoloty wojskowe pozostają łatwe do zidentyfikowania, a utrata pojedynczego egzemplarza w warunkach bojowych generuje bardzo duże straty. Drony w siłach zbrojnych spełniają funkcje wywiadowcze, kontrolne, a nawet bojowe. Największe jednostki mogą przenosić ciężkie uzbrojenie i precyzyjnie atakować wybrane cele. Dzięki obrazowaniu terenu w czasie rzeczywistym przekazują dane do centrum dowodzenia i umożliwiają podejmowanie lepszych decyzji. Bezzałogowe statki powietrzne służą także przy transporcie materiałów medycznych i produktów żywnościowych na tereny objęte wojną, unikając bezpośredniej konfrontacji z nieprzyjacielem.

Zastosowanie dronów w budownictwie

Sektor budowlany z otwartymi ramionami przyjął usługi dronowe, dostrzegając w nich doskonałą metodę optymalizacji kosztów wszelkich inspekcji. Dokumentacja fotograficzna z placu budowy dostarcza inwestorowi konkretnych danych o postępie prac, a także stanowi ogromną wartość marketingową. BSP przenoszą również zaawansowany sprzęt do pomiarów, dzięki któremu możliwe staje się przeprowadzenie ekspertyzy stanu elewacji i dachu, szybkie wykrycie usterek w konstrukcji budynku, czy monitorowanie stanu technicznego turbin wiatrowych, dachowych paneli fotowoltaicznych i przęseł mostów. Zastosowanie dronów w budownictwie obejmuje również wykonywanie modeli przestrzennych 3D, poddawanych dalszej obróbce w programach CAD.

Drony w geodezji

Zastosowanie dronów w geodezji pozostaje ściśle związane z pojęciem ortofotomapy, czyli rastrowym obrazem danej powierzchni na podstawie zdjęć lotniczych. Ortofotomapa dostarcza wszelkich danych wektorowych na potrzeby obrazowania 3D lub wywiadu terenowego. Dzięki dronom, zebranie tzw. chmury punktów pomiarowych z danego obszaru zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Oprócz tworzenia ortofotomapy, drony w geodezji doskonale sprawdzają się również do kontroli postępu prac, aktualizowania map, czy tworzenia szczegółowych opisów ukształtowania terenu.

 

Zastosowanie dronów w rolnictwie

Zastosowanie dronów w różnych dziedzinach życia przybiera nieraz nietypowe formy. Mało kto postrzega drony jako niezbędne narzędzie w nowoczesnym rolnictwie. Okazuje się jednak, że dokładność, mobilność i szybkość działania stanowią niezaprzeczalne atuty również w sektorze produkcji rolnej. Drony pozwalają na wykonywanie zaawansowanych technologicznie pomiarów, których efektem staje się precyzyjne dawkowanie nawozów roślinnych w zależności od punktowych parametrów zasobności gleby. Bezzałogowe statki powietrzne pozwalają znacząco ograniczyć koszty produkcji żywności przy jednoczesnym zwiększeniu plonów. Drony dedykowane dla rolnictwa wyposażono we wbudowane zbiorniki i aplikatory nawozu, a także systemy kamer i czujników do pomiaru światła odbijanego przez rośliny. Na podstawie intensywności koloru roślin dron jest w stanie ocenić ich kondycję i aplikować nawóz wyłącznie tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny. Nie bez znaczenia pozostaje także zdolność dronów do natychmiastowej weryfikacji stanu zbiorów, co dla dużych producentów oznacza ogromne oszczędności czasu. Zastosowanie dronów w rolnictwie stwarza zupełnie nowe możliwości produkcyjne, stanowiąc przyszłość nowoczesnej uprawy ziemi.

 

Drony w ochronie środowiska i leśnictwie

Ochrona środowiska i leśnictwo stawiają dronom liczne wyzwania, polegające na kontroli rozległych terenów leśnych, wykrywaniu zanieczyszczeń powietrza w aglomeracjach miejskich, a nawet na analizie składu chemicznego dymu wydobywającego się z kominów. Drony są chętnie wybierane przez badaczy migracji zwierząt. Drony w ochronie środowiska stanowią także nieocenioną pomoc przy analizie kondycji roślin w danym ekosystemie, czy ocenie jakości wody w zbiornikach retencyjnych, rzekach i jeziorach. Ważne zastosowanie dronów w leśnictwie dotyczy zbierania szczegółowych danych o wegetacji na znacznych obszarach, co byłoby bardzo trudne do wykonania tradycyjnymi metodami. BSP niemal natychmiast dostarczają kluczowych informacji dla leśników, pomagając im w podejmowaniu bieżących działań.

Sprzedaż profesjonalnych dronów DJI

Rynek dronów profesjonalnych i rekreacyjnych zdominowały produkty DJI, oferujące najlepsze walory użytkowe. W GoHero prowadzimy autoryzowaną sprzedaż profesjonalnych dronów DJI, kierując naszą ofertę do klientów indywidualnych i firmowych. Już niedługo na rynku pojawią się nowe drony DJI Mini 3 Pro, będące odpowiedzią na rosnący popyt ze strony osób prywatnych. Dron DJI Mini 3 Pro pozwoli cieszyć się łatwą obsługą i doskonałą jakością obrazu, ważąc przy tym poniżej 250 g.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl