Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Wykorzystanie drona w czasie pandemii

0
Wykorzystanie drona w czasie pandemii

Wykorzystanie drona w czasie pandemii

Pandemia COVID-19 uwidoczniła nowe możliwości, jakie daje wykorzystanie BSP. Wykorzystanie drona w czasie pandemii pozwoliło odkrywać nowe obszary zastosowania lotów bezzałogowych. Jak można wykorzystać drony do walki z COVID? Jakie funkcje bezzałogowe statki powietrzne spełniały w czasie największej intensywności zachorowań na koronawirusa?

Pandemia a drony –wykorzystanie drona w walce z Covid

Przykłady wykorzystania drona w walce z COVID płyną z samego epicentrum epidemii – Chin. Pandemia została przez Chińczyków potraktowana jako bodziec do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych. Pokazała zarazem ogromną użyteczność dronów, które dawały możliwość szybkiego i znacznie bardziej efektywnego wykonywania codziennych czynności. Wiele z tych metod przyjęło się także w Europie, a drony zaczęły spełniać niezwykle ważne funkcje w zmaganiach z pandemią. Wykorzystanie drona w czasie pandemii ma miejsce w następujących obszarach:

- kontrola przestrzegania zasad kwarantanny

- przemieszczanie ładunków medycznych do miejsc o największym zagrożeniu zakażeniem

- wykonywanie patroli z powietrza przez służby porządkowe

- kontrola temperatury ciała przechodniów za pomocą kamer termowizyjnych

- tworzenie dokumentacji fotograficznej

- wykonywanie oprysków środkami dezynfekującymi

Praktyczne możliwości zastosowania drona w czasie pandemii wzmocniły pozycję producentów. Dzięki temu wkrótce będziemy mieli możliwość podziwiania wyczekiwanego modelu od firmy DJI –DJI MAVIC 3. Pandemia COVID-19 sprawiła, że drony stały się jednym z podstawowych narzędzi dla służb. W Polsce BSP pozostają na liście stałego wyposażenia Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, a także wielu firm prywatnych.

Wykorzystanie drona w czasie pandemii – przyszłość rynku BSP

Dynamiczny rozwój dronów obserwowany w czasie pandemii pozwala przypuszczać, że ta tendencja utrzyma swoje tempo także po zakończeniu zmagań z tego rodzaju koronawirusem. Bezzałogowe statki powietrzne udowodniły swoją przydatność w różnych dziedzinach gospodarki. Oprócz minimalizacji kosztów, dają możliwość realizacji rozmaitych celów z zachowaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Wykorzystanie dronów do walki z COVID pokazało, że za ich pomocą można w bardzo szybki sposób skontrolować przestrzeganie przepisów przez obywateli. W chińskim Wuhan popularną metodą egzekwowania postanowień rządowych stały się patrole dronami wyposażonymi w głośniki. Po zauważeniu osób bez maseczki, pilot drona wydawał komunikat nakazujący jej założenie i jak najszybszy powrót do domu.

Wydaje się wielce prawdopodobne, że drony w niedalekiej przyszłości będą przenosić rozmaite ładunki. Dostarczanie produktów medycznych i żywnościowych do miejsc skażonych koronawirusem jest o wiele bezpieczniejsze, jeśli odbywa się z wykorzystaniem BSP. Pandemia COVID-19 ukazała wiele korzyści płynących z zastosowania dronów.

Wykorzystanie dronów w walce z COVID w Polsce skupia się na działalności patrolowej, dezynfekcji przestrzeni użyteczności publicznej metodą opryskową, kontroli temperatury ciała, wypełniania obowiązku pozostania w domu podczas kwarantanny, a także dokumentowania akcji ratowniczych. Drony zbudowały silną pozycję w Polsce i na świecie, realizując szerokie spektrum zadań mających na celu ograniczenie skutków pandemii.

 

Szeroka oferta dronów DJI w naszym sklepie - sprawdź już teraz!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl