Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Wybierz drona z kamerą, czyli drony FPV dla poczatkujących

0
Wybierz drona z kamerą, czyli drony FPV dla poczatkujących

Latanie dronem z jednoczesnym podglądem widoku z kamery staje się coraz bardziej popularną pasją. Wyposażony we wspomnianą funkcję dron DJI FPV został jakiś czas temu wykorzystany do nagrania spektakularnego filmu przedstawiającego lot urządzenia w kręgielni. Filmik zdobył miliony wyświetleń i zachwycił nawet profesjonalnych kamerzystów z Hollywood. Opinie ludzi w komentarzach były zgodne, że możliwości oferowane przez współczesne drony są praktycznie nieograniczone.

Pierwszoosobowa perspektywa podczas lotu dronem jest niezwykle ekscytująca i przyciąga zarówno profesjonalistów, jak i zupełnych amatorów tego sportu. Okazuje się, że nauka latania dronem stała się relatywnie prosta. Nowe urządzenia wyposażone są w szereg technologii ułatwiających sterowanie nawet zupełnym nowicjuszom. Warto jednak przypomnieć, że obowiązujące przepisy wymagają od każdego, kto korzysta z drona ważącego więcej niż 250g, aby odbył szkolenie, a następnie zarejestrował się w specjalnej bazie. Takie zasady latania dronem weszły w życie we wszystkich krajach należących do UE.

DJI FPV – idealny dron na start?

Osoby początkujące mogą wybierać spośród bardzo wielu modeli, na których nauka jest przyjemnością. Warto zastanowić się nad zakupem drona z kamerą od firmy DJI, który oprócz możliwości podglądu widoku w czasie rzeczywistym, wspiera także zdobywanie kolejnych umiejętności. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje choćby stabilizacja, ułatwiająca sterowanie urządzeniem. W roli stabilnych, sterownych statków powietrznych doskonale odnajdują się modele DJ FPV – drony, które szturmem podbiły serca pasjonatów wyścigowego latania. Urządzenie pozwala tworzyć jeszcze bardziej ekspresyjne filmy niż klasyczne drony typu Phantom czy Mavic.

Nie bez znaczenia jest fakt, że urządzenie może być gotowe do lotu prosto po wyjęciu z pudełka. To oznacza, że nie trzeba czekać, aby kręcić zapierające dech w piersiach dynamiczne ujęcia. Początkującym spodoba się też atrakcyjna cena.

Szybki i bezpieczny dron dla początkujących

Nowy dron DJI FPV to obecnie najszybszy model tej marki. Producent zadbał jednak o to, aby korzystanie z niego było w pełni bezpieczne. Wyposażył go w przycisk, którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe zatrzymanie urządzenia i wprowadzenie w tryb oczekiwania na dalsze polecenia. Dzięki zastosowaniu specjalnego akumulatora, dron DJ FPV może również latać dłużej niż inne tego rodzaju drony, bo aż 20 minut. To wszystko sprawia, że model doskonale sprawdzi się dla niedoświadczonej osoby na początek jej przygody z tym pasjonującym hobby.

Jako dron dla początkujących, FPV okazuje się więc idealnym modelem. Warto pamiętać, że latanie zwinnym urządzeniem i kręcenie niesamowitych filmików warte jest poświęcenia czasu spędzonego na nauce. W internecie znaleźć można wiele przydatnych instruktaży pokazujących, jak latać dronem w różnych warunkach. Warto też zapisać się na kurs prowadzony przez profesjonalnego instruktora.

Latanie dronem staje się coraz bardziej emocjonujące dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wprowadzanym przez producentów. Tym bardziej cieszy informacja, że na rynku właśnie pojawia się nowy model tego uznanego producenta – DJI AIR 2S.

Jeżeli marzy nam się rozpoczęcie przygody z dronami, warto przemyśleć wybór nowoczesnego wyścigowca, na przykład takiego z funkcją FPV, która od pierwszych chwil dostarczy niesamowitych wrażeń.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl