Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dronosfera #33 - Wieloramienna skarbówka

0
Dronosfera #33 - Wieloramienna skarbówka

Wielokrotnie pisałem o możliwościach użycia dronów w fotografii, służbach bezpieczeństwa, geodezji i wielu, wielu innych gałęziach. Nie przyszło mi jednak nawet do głowy rozwiązanie, na które wpadła hiszpańska skarbówka, a mianowicie inspekcja posiadłości za pomocą drona.

Akcję przeprowadzono na terenie 4430 gmin w Hiszpanii, a wszystko za sprawą ukrywania takich działań obywateli jak rozbudowa domu, remont, czy wybudowanie basenu na tyłach posiadłości. Każda z takich modernizacji powinna być zgłaszana do Urzędu Skarbowego, ponieważ znacznie podnosi wartość działki oraz relatywnie zwiększa podatek od nieruchomości. Dlatego też Hiszpanie bardzo skrzętnie ukrywali takie zachowania w oświadczeniach majątkowych.

Najwięcej oszustw było a Andalujzi, Galicji oraz Kastylii. Tam odkryto również domy, które nawet nie były wpisane do rejestru nieruchomości. Dzięki temu, od 2014 roku budżet Hiszpanii został zasilony o dodatkowe 1,3 mld euro, co przy koszcie samej akcji (80mln euro) daje nam ogląd jak bardzo przydają się wielowirnikowce we wszelkiego rodzaju inspekcjach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl