Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dronosfera #55 - turniej Robomaster DJI

0
Dronosfera #55 - turniej Robomaster DJI

Lider rynku dronów cywilnych – DJI w tym roku ogłosił organizację konkursu Robomaster. Po raz piąty inżynierowie i pomysłodawcy z całego uniwerystetów świata będą mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami, a wszystko po to, by móc wygrać nagrodę główną z puli ponad 100,000$.

Konkurs będzie trwał 9 miesięcy, stawiając przed uczestnikami startującymi w grupach wyzwania związane z zaprojektowaniem zdalnie sterowanych pojazdów, drona lub rozwiązań do platform latających. Roger Luo, prezydent DJI pozytywnie ocenia odbiór konkursu, zaznaczając, że jest to idealne pole, by wiedzę teoretyczną móc zamienić w realne doświadczenie podczas pracy. 

Do konkursu zgłosiło się prawie 200 drużyn, co daje ponad 10000 uczestników. Dla osób niezorientowanych w temacie robotyki i samego eventu Robomaster – są to walki robotów, zbudowanych od podstaw przez uczestników, gdzie występuje pięć rodzajów drona (naziemne, latające oraz wieżyczki. Drużyny mają na celu wyeliminowanie urządzeń przeciwnika bazując na podglądzie FPV, a także zniszczyć bazę oponenta, co definitywnie kończy mecz.

Przed dopuszczeniem do rozgrywek drużyny muszą jednak przygotować urządzenia według wytycznych. Po zaakceptowaniu, drużyny będą miały dostęp do flagowych rozwiązań marki DJI, w które mogą wyposażyć swoje pojazdy, statki latające i resztę urządzeń. Drony te muszą spełnić określone wymagania odnośnie budowy, takie jak zastosowanie silników elektrycznych, kontrolerów prędkości, kamer przemysłowych, sensorów fotoelektrycznych, półprzewodników i mikrokontrolerów. Ostateczna runda finałowa będzie miała miejsce w Shenzhen – mieście kolebce DJI. Zwycięska drużyna otrzyma 75,000$, drugie miejsce to nagroda 45,000$, a najniższy stopień podium oznacza honorarium w wysokości 15,000$.

 

To doskonała okazja, by sprawdzić się jako konstruktor, rozszerzyć swoje kompetencje, a w szczególności dla młodych osób – nauczyć się pracy zespołowej podczas pracy nad dużym projektem. To ciekawa alternatywa, która pozwala wykazać się studentom, gwarantując im poza wygraną pieniężną uznanie i perspektywy w kierunku pracy z gigantem technologicznym – chińskim DJI.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl