Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dronosfera #20 - Tragi Foto/Video 2016

0
Dronosfera #20 - Tragi Foto/Video 2016

Za nami XIX edycja największych targów Foto/Wideo w Europie Wschodniej, które tradycyjnie miały miejsce w Łodzi. Oczywiście nie zabrakło dużych producentów, takich jak GoProOlympus, czy Sony. Na kilku tysiącach metrów kwadratowych mogliśmy oglądać mnóstwo produktów, zarówno tych nowych jak i dobrze znanych szerszej publiczności, prezentowanych przez ponad 150 firm.
Przez trzy dni mogliśmy obejrzeć zarówno sprzęt do transportu naszych lustrzanek, bezlusterkowców, obiektywów, oświetlenia i mikrofonów, jak i szeroki przekrój każdej z ww. kategorii akcesoriów. Bez wątpienia było to huczne widowisko, pełne galerii, zdjęć, nowych rozwiązań, a całość dopełniała obecność nowych graczy w sferze foto/wideo – dronów.

Pojawił się Aeromind – oficjalny dystrybutor marek Yuneec i Walkera, gdzie mogliśmy nie tylko obejrzeć sprzęt stojący na ladzie i porozmawiać ze sprzedawcami, ale także obejrzeć latającego drona w akcji. Było to możliwe, ponieważ Yuneec Typhoon H posiada czujniki do latania w pomieszczeniach, a także był w przestrzeni wydzielonej siatką. Stoisk Yunneca jednak było więcej, ponieważ pojawił się również drugi dystybutor. Oczywiście nie mogło zabraknąć największego gracza na rynku czyli DJI. I nie pojawił się on na jednym stoisku, ale aż trzech w postaci Dilectro, Nelro Data oraz Freeway’a. Ten ostatni znany również z dystrybucji kamer GoPro podzielił swoje stoisko na dwie części. W jednej oczywiście były wystawione modele DJI, natomiast w drugiej uczestnicy targów mogli na własnej skórze przekonać się o możliwościach GoPro połączonych z technologią VR.

Wśród natłoku chińskich producentów pojawił się również amerykański 3DR ze swoim modelem SOLO, czym starał się przełamać hegemonię azjatyckich platform. Tam również mogliśmy znaleźć kamery GoPro kompatybilne z najnowszym dzieckiem 3D Robotics. Mnogość produktów i firm na polskim rynku mogła wprawić w zakłopotanie nawet doświadczonych operatorów i fotografów. Obecność największych producentów platform wielowirnikowych potwierdza fakt, że drony na dobre wpisały się w kategorię filmową i fotograficzną. Na chwilę obecną pod drona możemy podpiąć małe kamery sportowe, kompakty, bezlusterkowce a nawet lustrzanki, dzięki czemu, zależnie od budżetu możemy rozszerzyć swoją działalność na danym poziomie. 

Podsumowując, tą edycję Targów na pewno możemy zaliczyć do udanych. Zarówno pod względem frekwencji, jak i mnogości sprzętu, który został przedstawiony szerszej publiczności. Zaznaczona mocnym akcentem obecność dronów pomoże też na pewno w doborze doświadczonym fotografom urządzenia do filmowania z powietrza, ponieważ właśnie ta część fotografii i filmowania staje się coraz popularniejsza i wymaga adaptacji. Za rok jubileuszowa, XX edycja Targów w Łodzi. Pozostaje tylko domyślać się, jak wielu producentów będzie kierować swe oczy w stronę dronów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl