Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dronosfera #41 - przegląd oferty DJI 2017

0

Ciężko obecnie wskazać producenta dronów na rynku komercyjnym, który byłby w stanie zagrozić pozycji DJI. Większość startupów ginęła jeszcze przed produkcją, a więksi gracze nie posiadają technologii, która byłaby w stanie przechylić szalę na ich korzyść. Dodatkowo na czoło wysuwa się polityka cenowa chińskiej firmy, która goni własny ogon drastycznie obniżając ceny dronów. Ośrodek rozwojowy firmy z Shenzhen jest tak duży, że nie dziwi już wypuszczanie kilku premier w ciągu roku.Dodatkowo praktycznie każda nisza zostaje wypełniona, przez co DJI dumnie trzyma berło i koronę lidera rynku.

Mavic

Rodzina Maviców to seria małych, ale potężnych w możliwościach dronów, które przebojem wdarły się na amatorski rynek konsumencki. Małe wymiary, kamera  4K, autorska technologia Lightbridge, a także jakość wykonania i mobilność podczas podróży zdecydowały, że większość klientów widzi w wersji Mavic Pro lub Mavic Pro Combo świetnego towarzysza podczas podróży. Sam dron z kamerą waży niewiele ponad 700g, a po złożeniu mieści się nawet w kieszeni spodni.

Phantom

Rodziny Phantomów nie trzeba przedstawiać większości użytkowników dronów. Zarówno sam kształt drona, jego kolor i nazwa stały się synonimem dobrego quadracoptera. Znany z rozwijania serii DJI wypuścił na rynek teraz modele Phantom 4 Pro i Phantom 4 Pro+, które zmieniają oblicze półprofesjonalnej kinematografii. Optyka została wyposażona w 1” sensor, matrycę o rozdzielczości 20MP, a także możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K i szybkości 60FPS. Całość dopełniają systemy omijania przeszkód ze wszystkich stron drona, długi czas lotu (do 28 min) oraz szeroka gama trybów automatycznych. Te ostatnie zdecydowanie ułatwią uzyskanie pożądanych ujęć początkującym operatorom drona.

Inspire

Seria dronów Inspire swój początek z modelem Inspire 1 i była to pierwsza tego typu konstrukcja. Obraz z kamery X3 w UltraHD, podnoszone po starcie nogi oraz kosmiczny design sprawiał, że Inspire 1 wyróżniał się z tłumu zwykłych quadrocopterów. Następnie przyszedł czas na ewolucję, kiedy zamontowano kamery z sensorem Micro 4/3, pozwalające na wymianę obiektywów i nagrywanie w formacie DNG RAW (Inspire 1 RAW). Obecna generacja DJI Inspire 2 oferuje znacznie więcej. Mamy możliwość podpięcia kamery 5,2K w 30FPS, nagrania materiału na dysk SSD o pojemności 480GB. Dodatkowo Inspire 2 został wyposażony w podwójną baterię, czujniki omijania przeszkód, tryby inteligentnego śledzenia i projektowania ujęć, a także kamerę FPV z bezstratnym podglądem obrazu na żywo. Całości dopełnia magnezowo-karbonowy szkielet, niezwykle odporny na czynniki zewnętrzne.

Matrice

DJI Matrice to najwyższa rozwojowa seria dronów DJI. Oprócz imponujących rozmiarów i czasu pracy, użytkownikowi do dyspozycji oddano pełną personalizację. Seria Matrice to modele 100, 200 i 600. Matrice 100 to dron umożliwiający podłączenie systemu Guidance do omijania przeszkód, który został zaprojektowany przez firmę Intel. Matrice 600 jest skierowany do osób zajmujących się profesjonalnie nagrywaniem filmów z powietrza. Potężny udźwig i czas pracy pozwalają na pracę z takimi kamerami jak Hasselblad, Epic RED, Alexa. Potrójny system pozycjonowania A3 sprawia, że Matrice 600 jest niezwykle stabilny w powietrzu. Nowy model w ofercie – Matrice 200 to pierwsza tego rodzaju konstrukcja odporna na zachlapania i deszcz. Dzięki temu świetnie sprawdzi się jako urządzenie do inspekcji w niezwykle trudnych warunkach. Do każdej platformy z rodziny Matrice możemy zamontować również kamery termowizyjne Flir.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl