Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dronosfera #48 - Przecieki o DJI Mavic 2

0
Dronosfera #48 - Przecieki o DJI Mavic 2

Prawie dwa lata temu, pokazując drona Mavic Pro, DJI wywołał niemałe zamieszanie na rynku. Okazało się bowiem, że dokładnie na taki produkt czekali konsumenci, którzy nagrywają rekreacyjnie – mały, kompaktowy, składany dron naszpikowany najnowszymi funkcjami. Od tej pory powstało kilka wersji, pojawił się mniejszy brat w postaci Mavica Air, ale następcy pierwowzoru nie było widać na horyzoncie przez długi czas. Aż do chwili obecnej, gdzie przecieki potwierdził sam producent. Przyjrzyjmy się więc, czym charakteryzuje się DJI Mavic 2.

Premiera DJI Mavic Pro była czymś tak znaczącym, że ciężko było wtedy znaleźć  produkt przypominający tego drona. Agresywna, dobrze zaprojektowana linia, czujniki omijania przeszkód, kamera 4K z 3-osiowym gimbalem oraz aż 27 minut lotu. W 2016 roku był to kompletny kosmos względem konkurencji. Nic więc dziwnego, że widząc sukces Mavica, firma postawiła na rozwój półki dronów rekreacyjnych, pokazując DJI Sparka, DJI Mavic Air oraz różne wersje pierwowzoru jak Alpine White oraz cichszą wersję Platinum .Co więc wiemy o następcy hitu sprzedażowego? Przede wszystkim będą dwie wersje drona. Wersja Zoom wyposażona będzie w mniejszy sensor, ale posiada zmienną ogniskową w zakresie 24-48mm (ekwiwalent dla pełnej klatki), co zwiększy możliwości pod względem kadrowania, zapewniając dużą swobodę. Dla osób poszukujących lepszej jakości obrazu przygotowano wersję Mavic 2 Pro z 1-calową matrycą zaprojektowaną przez świetnie znaną w świecie fotografii firmę Hasselblad. Tak dobra jakość obrazu była wcześniej zarezerwowana dla modeli DJI Phantom 4 Pro i Advanced – platform większych, cięższych i bez składanych komponentów.

Oprócz tego na wcześniejszych wyciekach można zauważyć kamerę przyczepioną na krótkiej rękojeści, co może sugerować odczepianą kamerę wraz z gimbalem, jak miało to miejsce w wycofanym już dronie GoPro Karma. Według informacji, jakie zawierają przecieki o nowym DJI Mavic 2, czas lotu wydłuży się do 31 minut, maksymalna prędkość wzrośnie do 72km/h, a na pokładzie znajdziemy czujniki do omijania przeszkód, które teraz będą działać we wszystkich kierunkach. Tzw. Omnidirectional Obstacle Sense ma też płynnie współpracować z usprawnionym trybem śledzenia Active Track 2.0. Nie zabraknie także systemu transmisji OcuSync, który wspiera gogle VR i DJI odchodzi od Lightbridge właśnie w stronę tej technologii.

Premiera miała być już 18 lipca, została jednak przesunięta na bliżej nieokreślony termin.  Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość, gdyż właśnie DJI Mavic 2 może być kolejną rewolucją na rynku. Wszak dopiero teraz pojawiają się drony mogące konkurować z pierwszą wersją, która w świecie technologicznym jest już dużo starszym modelem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl