Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Dronosfera #35 - PowerEgg - latające jajo

0
Dronosfera #35 - PowerEgg - latające jajo

Przed nami spora nowość, jeżeli mówimy o branży małych quadrokopterów.  Marka PowerVision zamierza mocnym akcentem wejść na targi IFA w Berlinie, które odbędą się na początku września. Wszystko za sprawą jajka, które lata. PowerEGG to dron, który ma być bardzo łatwy w transporcie, unikalny w kształcie i przede wszystkim ma gwarantować świetnej jakości materiał UltraHD wystabilizowany za pomocą 3-osiowego gimbala. Samo rozwiązanie stabilizacji jest dość ciekawe, ponieważ gimbal wysuwa się od dołu konstrukcji, podobnie jak w dronie Walkera Voyager 3.

Sam PowerEGG jest bardzo zgrabną konstrukcją, która absolutnie nie wzbudza podejrzeń, co może kryć wnętrze. Dopiero po uruchomieniu drona z paneli bocznych wysuwają się nogi wspierające konstrukcję podczas lądowania oraz ramiona ze składanymi wirnikami. Design jest bardzo futurystyczny, minimalistyczny i prosty w formie, co z pewnością przyciągnie potencjalnych klientów, których mogą odstraszać gołe szkielety ośmio- czy sześciowirnikowców.

Pytanie, tylko jak będzie ze stabilnością drona w powietrzu, jego zachowaniem oraz czy będzie posiadał tryby autonomiczne rozpowszechnione przez 3DR i DJI. Jeżeli PowerVision celuje w rynek konsumencji, a tego możemy się spodziewać po kampanii marketingowej oraz samym wyglądzie drona to sam tryb śledzenia obiektu oraz VPS to w obecnych czasach tzw. musthave .

Kwestią, która też może ulegać wątpliwości to stabilność podczas lądowania. Z jednej strony rozkładane nogi wyglądają na stabilną podporę, ale należy pamiętać, że podwyższony środek ciężkości nie wpłynie korzystnie na zachowanie drona po zbliżeniu się z ziemią.

Pozostaje nam czekać na pierwsze loty, recenzje i opinie użytkowników, ponieważ dokładna specyfikacja nie jest nam znana. PowerEGG to dość ciekawa odskocznia od Phantomów, Typhoonów i innych dronów, które przyzwyczaiły nas do klasycznej formy drona. PowerVision pokazuje, że można inaczej i ciekawiej zaprojektować drona.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl