Autoryzowany Sklep GoPro w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł

Zaparowany obiektyw / ekran w GoPro

0
Zaparowany obiektyw / ekran w GoPro

Zaparowany obiektyw / ekran w GoPro

Zaparowany obiektyw / obudowa lub przedni wyświetlacz LCD to często uciążliwy problem, który znacząco wpływa na komfort z użytkowania oraz często na jakość filmu. Zwykle dzieje się tak, gdy kamera ma wyższą temperaturę od chłodnego lub wilgotnego otoczenia, a najczęściej występuje to wtedy, kiedy kamerę używamy w wodzie. W dzisiejszym blogu opiszemy Wam kilka sposobów jak poradzić sobie z zaparowanym GoPro. Zapraszamy. 

 

 

 

Kiedy para znika z GoPro

Zaparowanie obiektywu, obudowy, czy też ekranu LCD ustępuje, gdy temperatura kamery i otoczenia jest wyrównana - podobnie jak oddech przestaje zaparowywać przednią szybę samochodu, gdy pojazd się już nagrzeje. Z racji tego, że kamery GoPro są odporne na wodę, zaparowanie w żadnym stopniu nie uszkodzi kamery. 

 

Jak zredukować możliwość zaparowania GoPro

Filmowanie w obudowie wodoszczelnej

Jeśli korzystasz z kamery wyposażonej w obudowę wodoszczelną w środowisku, w którym obiektyw zaparowuje, możesz użyć specjalnych wkładek przeciwmgielnych, które zostały zaprojektowane specjalnie w celu zminimalizowania tego problemu. Wkładki przeciwmgielne zapobiegają parowaniu obiektywu kamery, nawet w niskich temperaturach / wilgotnych warunkach. 

 

Dodatkowe sposoby:

Istnieje jeszcze kilka dodatkowych kroków, które można podjąć, aby zatrzymać lub zminimalizować zamglenie w kamerach GoPro:

 

  • Jeśli używasz kamery w warunkach, w których nie jest wymagana wodoodporność lub gdzie nie jest problemem duży szum wiatru, otwórz tylne drzwi obudowy wodoszczelnej. Zastosowanie otwartych tylnych drzwi obudowy zapewni, że temperatura wewnątrz i na zewnątrz obudowy będzie równa.
  • Wyłącz wszystkie niepotrzebne ustawienia (Wi-Fi, sterowanie głosowe, GPS itp.), ponieważ pomaga to w ochłodzeniu aparatu.
  • Utrzymuj kamerę tak chłodną, jak to możliwe, jeśli będziesz filmować chłodniejszym środowisku (np. jeśli wybierasz się na nurkowanie, trzymaj kamerę w wiadrze łodzi nurkowej ze świeżą wodą do płukania sprzętu, dopóki nie nadejdzie czas, aby jej użyć). Jeśli jesteś na plaży, trzymaj aparat w cieniu, a nie na słońcu.
  • Upewnij się, że otwierając komorę baterii masz suche ręce i czy kamera jest sucha.
  • Użyj funkcji QuikCapture (dostępnej w menu Ustawienia/Preferencje kamery). Ta funkcja wyłącza zasilanie aparatu po zatrzymaniu nagrywania. Gdy kamera jest wyłączona, nie wytwarza ciepła, które może przyczynić się do zaparowania.
  • Aby przyspieszyć usuwanie zaparowania, zdejmij soczewkę ochronną i otwórz komorę baterii w środowisku o niskiej wilgotności (upewnij się, że obiektyw kamery jest w tym czasie bezpieczny). Gdy ślady zaparowania znikną, po prostu ponownie załóż soczewkę ochronną. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl